شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ | Saturday 25 May 2024

ابراهیم کمالی ادامه داد: ایستگاه مطالعه این بیمارستان، دهمین ایستگاه مطالعه در شهر کرمان است که پس از آن ایستگاه مطالعه جانمایی شده در بیمارستان ارجمند هم افتتاح می شود

همزمان با سومین روز از هفته کتاب، ایستگاه مطالعه بیمارستان فاطمة الزهرا(سلام الله علیها)کرمان با حضور مسئولین بیمارستان و معاون اداره کل کتابخانه های عمومی استان افتتاح شد.

به گزارش انارما،  معاون اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان در این مراسم، راه اندازی ایستگاه های مطالعه در مکان های پرتردد را در راستای تحقق رهنمودهای مقام معظم رهبری و ترویج و توسعه فرهنگ کتابخوانی دانست و گفت: این ایستگاه ها دسترسی مردم به کتاب را سهولت می بخشند.

ابراهیم کمالی ادامه داد: ایستگاه مطالعه این بیمارستان، دهمین ایستگاه مطالعه در شهر کرمان است که پس از آن ایستگاه مطالعه جانمایی شده در بیمارستان ارجمند هم افتتاح می شود.

وی گفت: در هر ایستگاه مطالعه 15 عنوان کتاب و از هر عنوان 30 جلد قرار داده می شود که این کتاب ها اقشار و سنین مختلف را پوشش می دهد.

این مسئول به وضعیت امانت کتاب های ایستگاه های مطالعه هم اشاره کرد و گفت: افراد علاقمند می توانند پس از مطالعه کتاب آن را به یکی از ایستگاه های داخل یا خارج استان برگردانند و یا در صورت تمایل به استفاده دائمی از آن، مبلغ پشت جلد را به شماره حساب مربوطه واریز کنند.

وی با بیان اینکه ایستگاه های مطالعه به صورت مستمر توسط کارشناس مربوطه بازدید و شارژ می شود؛ ابراز امیدواری کرد تا این ایستگاه ها که قرار است در همه مکان های پرتردد راه اندای شود باعث ارتقای فرهنگ و ترویج مطالعه در جامعه شود.

 در ادامه رئیس بیمارستان فاطمة الزهرا(سلام الله علیها)هم با قدردانی از اداره کل کتابخانه های عمومی استان در راه اندازی این ایستگاه در بیمارستان، این اقدام را حرکتی ارزشمند و مبارک دانست که باید زودتر از این در جامعه نهادینه می شد.

دکتر سید علی مقدمی با ابراز امیدواری بر اینکه اقدامات اینچنینی خلأ مطالعه در جامعه را که نرخ آن(مطالعه)پایین است را بهبود ببخشد؛ افزود: راه اندازی ایستگاه مطالعه در بیمارستان ها وقت انتظار پزشک و بیمار را به وقت مفید تبدیل می کند، باعث افزایش علم و دانش شده و تأثیرات روحی و روانی خوبی دارد.

 کارشناس ایستگاه های مطالعه هم با بیان اینکه در فاز چهارم راه اندازی این ایستگاه ها، در شهرستان های کرمان و رفسنجان هر کدام دو ایستگاه و یکی هم در شهرستان بافت راه اندازی می شود؛ گفت: در فاز پنجم که هفته آینده اجرا می شود 4ایستگاه شامل دوایستگاه در کرمان، یکی در بم و یکی هم در جیرفت افتتاح می شود.

حضرتی با بیان اینکه تا پایان سال جاری ایستگاه های مطالعه در تمامی شهرستان های استان راه اندازی می شود؛ افزود: تعداد ایستگاه های مطالعه استان تا آن زمان به قریب 40ایستگاه می رسد.

 منبع: روابط عمومی اداره کل کتابخانه ها

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

حکم پرونده سرقت آب در انار صادر شد

حکم پرونده برداشت غیر مجاز از آب شرب در یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان انار صادر شد. ...

یادداشت های خصوصی