شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ | Saturday 18 May 2024

با دستگیری پنج عضو یک باند تبهکاری که از یک سال پیش تحت تعقیب پلیس قرار داشتند، مالباختگان با ترس و وحشت در دادسرای جنایی علیه متهمان زورگیر شکایت کردند. به گزارش انارما، از یک سال پیش رسیدگی به شکایت های مردمی در ارتباط با زورگیری با تهدید چاقو و قمه، با دستور قضایی بازپرس […]

با دستگیری پنج عضو یک باند تبهکاری که از یک سال پیش تحت تعقیب پلیس قرار داشتند، مالباختگان با ترس و وحشت در دادسرای جنایی علیه متهمان زورگیر شکایت کردند.

635204462585591188

به گزارش انارما، از یک سال پیش رسیدگی به شکایت های مردمی در ارتباط با زورگیری با تهدید چاقو و قمه، با دستور قضایی بازپرس هاشمیان در شعبه 11 دادسرای جنایی از سوی ماموران پلیس آگاهی تهران آغاز شد.

بررسی این شکایت ها معلوم کرد، اعضای یک باند بزرگ از سارقان حرفه ای با کرایه خودرو های مسافربر و کشاندن آنها به حاشیه تهران در گروه های سه و چهار نفره، راننده ها را زخمی و خودرو و اموال آنها را سرقت می کنند و با رها کردن رانندگان در بیابان های اطراف تهران متواری می شوند.

در حالی که تحقیق از سوی کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی برای شناسایی و دستگیری متهمان ادامه داشت، ماموران متوجه شدند این باند تبهکاری با شگرد تصادف ساختگی در محله های خلوت نیز با حمله به رانندگان، خودرو های آنها را سرقت و از این خودرو ها برای مسافرکشی و زورگیری استفاده می کنند.

دستگیری اولین گروه از تبهکاران

با جمع بندی اطلاعات و به دست آمدن تصویر متهمان در چند فقره از سرقت ها، ماموران پلیس آگاهی در چند عملیات همزمان پنج نفر از این متهمان را دستگیر و آنها اعتراف کردند سرکرده این باند فردی به نام سعید است که تعدادی از سارقان سابقه دار با او در دزدی ها همدست هستند.

به دنبال شناسایی تعداد زیادی از مالباختگان، ماموران اطلاع یافتند با دستگیری پنج عضو این باند، تعداد دیگری از متهمان پس از اطلاع از دستگیری همدستان خود متواری و مخفی شده اند.

ادامه سرقت ها

بنا بر این گزارش، در حالی که تحقیق برای شناسایی و دستگیری دیگر اعضای این باند ادامه داشت، مردی با حضور در دادسرای جنایی به بازپرس پرونده گفت: وقتی از یکی از شهرستان ها به اتفاق همسر و فرزندانم به نزدیکی تهران رسیده بودیم، یک خودرو از پشت سر با خودروی من برخورد کرد.

شاکی افزود: وقتی قصد بررسی موضوع را داشتم، ناگهان چهار سرنشین خودرو با قمه و چاقو به من و خانواده ام حمله ور شدند و یکی از آنها که همدستانش او را سعید صدا می کردند، با قرار دادن چاقو زیر گلوی همسرم، او و دو فرزندم را از خودرو بیرون انداخت و با سرقت آن متواری شدند.

در پی این شکایت چند فقره شکایت مشابه دیگر به پلیس آگاهی ارجاع شد و ماموران اطلاع یافتند سعید ـ سرکرده باند تبهکاری ـ پس از مدتی بار دیگر سرقت از مردم را از سر گرفته است.

دستگیری متهمان

ماموران در مرحله بعد با کنترل محل هایی که بیشترین سرقت ها در آن انجام شده بود، مخفیگاه پنج عضو دیگر این باند را شناسایی و در عملیات همزمان متهمان را دستگیر و در بازرسی از محل مقادیری اموال مسروقه را کشف کردند.

با انتقال متهمان به دادسرا، آنها به سرقت های مختلف اعتراف کردند و زن شهرستانی که پیش از این متهمان با قرار دادن چاقو به زیر گلوی او، خودروی همسرش را سرقت کرده بودند، با دیدن متهمان بشدت دچار ترس و وحشت شد.

یک مقام آگاه درباره این پرونده به خبرنگار ما گفت: اعضای این باند از تبهکاران بسیار خشن هستند و در پرونده اتهامی سعید ـ سرکرده باند ـ یک فقره شکایت از سوی خانواده دختر جوانی ارائه شده که وی فرزند آنها را ربوده و مدت ها در مخفیگاهش با تهدید چاقو و قمه او را مورد آزار و اذیت قرار می داده که متهم هنوز به این جرم اعتراف نکرده است.

وی افزود: چند عضو دیگر این باند همچنان متواری هستند که دستور دستگیری آنها صادر شده است و در این ارتباط بازپرس پرونده با دستور قضایی مبنی بر چاپ تصویر متهمان بدون پوشش چهره از مردم خواست در صورت شکایت می توانند به شعبه 11 بازپرسی دادسرای ناحیه 27 یا پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

منبع:جام جم

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

حکم پرونده سرقت آب در انار صادر شد

حکم پرونده برداشت غیر مجاز از آب شرب در یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان انار صادر شد. ...

یادداشت های خصوصی