سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ | Tuesday 28 May 2024

وی با اشاه به اینکه حدود 12 درصد کلاهبرداری های موجود بصورت تلفنی بوده اظهار کرد: از زمانی که در این رابطه اطلاع رسانی جهت آگاهی شهروندان صورت گرفته روند نزولی داشته است

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری آگاهی ناجا گفت: مردی 55 ساله ای که از 15 نماینده مجلس کلاهبرداری کرده بود، دستگیر شد.

635063890909640722

به گزارش انارما، سرهنگ فریدون رهبریان گفت:  اواسط مرداد ماه سال جاری گزارشی از حراست مجلس شورای اسلامی به آگاهی ناجا ارسال شد مبنی بر این که فردی با نمایندگان مجلس تماس گرفته و اعلام کرده که یکی از شهروندان حوزه انتخابیه آنهاست و با اعلام این که تصادف کرده و در این حادثه همسر خود را از دست داده و فرزندان وی دچار مجروحیت شده و در مراکز درمانی بستری هستند تقاضای کمک کرده است.

وی افزود: بر همین اساس شماره حسابی را اعلام کرده که نمایندگان به وی کمک نقدی داشته باشند، نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز به دلیل دلسوزی مبالغی را برای این شماره حساب ها واریز کردند اما پس از بررسی دقیق از مراکز بهداشتی اعلام شده دریافتند که این موضوع صحت ندارد و فرد تماس گیرنده کلاهبردار بوده است.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری آگاهی ناجا با اشاره به این که نمایندگان مجلس این موضوع را به حراست مجلس شورای اسلامی و سپس آنان به آگاهی ناجا اعلام کردند، اظهار کرد: ماموران ما سرنخ هایی از این فرد در شهر قم داشتند و در نهایت طی یک عملیات  پلیسی،  فرد شیاد را در یکی از استان های شمالی کشور دستگیر کند.

سرهنگ رهبریان مبالغ واریزی را از 350 هزار تا دو میلیون تومان اعلام و خاطرنشان کرد: حدود 15 نفر از نمایندگان مجلس  30 میلیون تومان کلاهبرداری صورت گرفته است.

رهبریان ادامه داد: فرد کلاهبردار در استان های مختلف کشور رفت و آمد داشته و در هر مرکز اقامتی که سکنی می گزیده شماره حساب ویلا و یا صاحب هتل را گرفته که پول ارائه خدمات را به حساب آنها واریز کند در نهایت آن افراد مبلغ ارائه خدمات را برداشت کرده و باقیمانده مبلغ را به فرد شیاد بازمی گرداندند.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری ناجا گفت: علاوه بر نمایندگان مجلس چندتن از مسئولان شهرداری و ادارات دولتی نیز مورد کلاهبرداری قرار گرفتند که البته نیت تمام این افراد خیرخواهانه و دلسوزی بوده است.

سرهنگ رهبریان با اشاره به این که این کلاهبردار 55 ساله سابقه دار بوده و پیش از این نیز به جرم کلاهبرداری مدت حبس خود را گذرانده و آزاد شده است.

این مقام انتظامی در ادامه با اشاره به شیوه های مختلف کلاهبرداری های تلفنی، گفت: افراد شیاد به بهانه هایی چون آگهی های روزنامه ای، تماس با بیمارستان ها، مراکز درمانی و حتی خانواده بیماران و در نهایت معرفی خود به عنوان پزشک معالج، تماس با شهروندان تحت عنوان دریافت جایزه از برنامه «راه شب»، تماس با افراد و معرفی خود به عنوان یکی ار مسئولین ادارات دولتی، نظامی، تماس با وکلا و اینکه نیازمند کمک حقوقی هستند، تماس با شرکت های بیمه گر تحت عنوان بیمه کردن خودروهای کارمندان و … آنان را پای دستگاه های خودپرداز آورده و با استفاده از منوی انگلیسی اقدام به کلاهبرداری می نمایند.

وی با اشاه به اینکه  حدود 12 درصد کلاهبرداری های موجود بصورت تلفنی بوده اظهار کرد: از زمانی که در این رابطه اطلاع رسانی  جهت آگاهی شهروندان صورت گرفته روند نزولی داشته است.

سرهنگ رهبریان تاکید کرد: تاکنون شیوه جدیدی از کلاهبرداری به پلیس آگاهی گزارش نشده است.

منبع:جام جم

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

حکم پرونده سرقت آب در انار صادر شد

حکم پرونده برداشت غیر مجاز از آب شرب در یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان انار صادر شد. ...

یادداشت های خصوصی