سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ | Tuesday 4 August 2020

پس از حماسه نهم دی ماه 88 بود که ملت غیور ایران با شعار “مرگ بر موسوی” و “مرگ بر کروبی” و… محاکمه و اعدام سران فتنه را به یکی از مطالبات اجتماعی و سیاسی جامعه انقلابی و اسلامی ایران تبدیل کردند

روز گذشته آیت الله جنتی در خطبه های نماز جمعه با تبیین رأفت اسلامی در برخورد با فتنه گران وقایع 88 تاکید کرد
dar

به گزارش  انارما ، پس از انتخابات سال 88 بود که شکل گیری فتنه ای با رمز تقلب در انتخابات ریاست جمهوری و با همپوشانی جریان اصلاح طلبان رادیکال و اپوزیسیون خارج نشین، فضای سیاسی کشور را تیره و تار کرد و منجر به ورود خسارت های ملیاردی به اموال عمومی، کشته شدن ده ها انسان بیگناه و تنزل جایگاه نظام جمهوری اسلامی در حوزه بین المللی شد. براندازی نرم از سوی معاندین و مخالفین نظام جمهوری اسلامی به قدری جدی ، عمیق ،گسترده و از قبل طراحی شده بود که سران و طراحان پشت پرده آن، نه تنها پس از گذشت 8 ماه از انتخابات ریاست جمهوری به آغوش ملت باز نگشتند بلکه بر بیانیه های سریالی خود اصرار ورزیدند و پس از هتک حرمت ساحت اباعبدالله الحسین ، هتاکان را « مردان خداجو» نامیدند .

پس از حماسه نهم دی ماه 88 بود که ملت غیور ایران با شعار “مرگ بر موسوی” و “مرگ بر کروبی” و… محاکمه و اعدام سران فتنه را به یکی از مطالبات اجتماعی و سیاسی جامعه انقلابی و اسلامی ایران تبدیل کردند . از اینرو بود که روند محاکمه علنی برخی عوامل میدانی وقایع پس از انتخابات 88 از صدا و سیمای جمهوری اسلامی منتشر شد و محاکمه آنان در ترازوی افکار عمومی نیز قرار گرفت .

پس از آن بود که دستگاه قضایی کشور به حکم قوانین مصرحه در قانون مجازات اسلامی و در نظر گرفتن ایفاد تخفیف مجازات ، به صدور حکم حصر خانگی سران فتنه ( مهدی کروبی و میرحسین موسوی ) بسنده کرد. علاوه بر آنکه متصدیان دستگاه قضایی کشور ، حفظ امنیت جانی سران فتنه را اصلی ترین دلیل برای حصر خانگی آنها و محافظت از جانشان بیان کرد.

اکنون پس از گذشت 4 سال از فتنه 88 ، بازهم مطالبه افکار عمومی و خانواده های مقتولان محاکمه علنی و اعدام سران فتنه است در حالیکه همچنان به حکم دستگاه قضایی ، میرحسین موسوی و مهدی کروبی در حصر خانگی به سر می برند .

اما در این بین واکش عده ای در داخل کشور قابل تامل به نظر می رسد چه آنکه با وجود مطالبه اجتماعی مبنی بر محاکمه سران فتنه، برخی از اصلاح طلبان رادیکال در رسانه هایشان از آزادی سران فتنه سخن می گویند .

جالب انکه از ابتدای دولت یازدهم جریان ضدانقلاب در داخل و خارج کشور به دولت تدبیر و امید ؛ امید بسته و هر از گاهی در تحرکات رسانه ای شان ، آزادی زندانیان و خروج سران فتنه از حصر خانگی را جزو اصلی ترین انتظارات سیاسی خود می دانند.

این جریان حتی در برهه پیش از عید غدیر با تحریف سخنان وزیر اطلاعات، «آزادی میرحسین و کروبی؛ عیدی عید غدیر» را تیتر روزنامه های خود نهادند. رسانه های حامی جریان فتنه در آن ایام نوشتند: « پس از آزادی چهره‌هایی همچون عرب سرخی، امین‌زاده و ستوده، وزیر اطلاعات دولت تدبیر و امید در حاشیه هیئت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به این موضوع که این آزادی‌ها ادامه دار خواهد بود از خبر ویژه ای پرده برداشت که در آستانه عید غدیر خم به عنوان عیدی به مردم اعلام می‌شود. پیگیری‌های خبرنگار ما نشان از این دارد که پیش بینی شده این خبر و عیدی مهم، آزادی میرحسین موسوی و مهدی کروبی از حصر خانگی پس از 3 سال است» اما کمتر از چند ساعت این خبر تکذیب شد.

کارشناسان و تحلیلگران سیاسی معتقدند ؛ از آنجایی که فتنه گران و براندازان نظام جمهوری اسلامی به بن بست رسیده اند ؛ غبار فتنه از میان رفته و موج مطالبات اجتماعی مبنی بر محاکمه سران فتنه روز به روز گسترده تر شده است مطرح کردن آزادی این افراد برای رسانه ای شدن جریان مرده اصلاحات و یارگیری افراطیون دستاویز خوبی شده است.

آیت الله جنتی ، خطیب موقت نمازجمعه تهران که در طول سه دهه و نیم از حیات نظام جمهوری اسلامی ایران همواره نشان داده یار و یاور نظام و رهبری بوده و در مقابل دشمنان نظام جمهوری اسلامی مستحکم ایستاده است؛ روز گذشته در خطبه های نماز جمعه قاطعانه در خصوص فتنه گران موضع گیری کرد و گفت : « فعلا این روسیاهان در خانه‌هایشان محبوس شدند، در خانه خودشان امکانات و وسایل زندگی‌شان را دارند، تلویزیونشان را دارند، رفاهیاتشان را دارند ولی در خانه خودشان محبوس هستند که اگر رأفت فوق‌العاده اسلامی نبود، آنان باید اعدام می‌شدند »

خطیب موقت نمازجمعه تهران در ادامه سخنانش تصریح کرد: «می‌خواهم یک جمله‌ای بگویم تا افرادی که از این روسیاهان دفاع می‌کنند پاسخ آن را بدهند، یکی از عناوینی که در فقه اسلام و قرآن آمده و مجازات آن اعدام است، فساد فی‌الارض است. یک نمونه کوچک این جرم این است که اگر یک چاقوکشی در یک محله چاقویش را به دست گیرد و محله را ناامن کند، به او محارب و مفسد فی‌الارض گفته می‌شود و به حکم اسلام اعدامش می‌کنند.»

آیت‌الله جنتی روز گذشته گفت: «آیا این افراد که 8 ماه کشور را ناامن کردند و چقدر افراد و جوان‌ها را کشتند، چه آتش‌سوزی‌هایی راه انداختند و چه تخریب‌هایی را موجب شدند، مفسد فی‌الارض نیستند که شما از آنان دفاع می‌کنید و خجالت هم نمی‌کشید؟ … اجمالا باید بگویم نظام خیلی منت بر سر این افراد گذاشته و گفته زنده بمانید و در خانه خودتان هم باشید و هر وقت خواستید شما را پیش پزشک هم می‌برند و امکانات لازم را در اختیار شما قرار می‌دهند و در عین حال آنان حاضر نیستند اظهار ندامت کنند …. امام بزرگوار در موضوع منافقینی که دستگیر شده و زندان بودند فرمودند هر کدام از این منافقین اگر سر موضع‌شان هستند، اعدام کنید… هنوز این روسیاهان که در خانه‌هایشان محبوسند سر موضع‌شان هستند و اگر سر موضع‌شان نبودند و یک کلمه می‌گفتند ما اشتباه کردیم، ممکن بود یک راه فرجی باشد»

سخنان آیت الله جنتی در نماز روز گذشته با تکبیر های پیاپی نمازگزاران همراه بود . گفتنی است برخی از کارشناسان و تحلیلگران سیاسی نیز پس از سخنان خطیب موقت نماز جمعه تهران؛ در مصاحبه با رسانه های داخلی با تایید سخنان وی، رأفت اسلامی را تنها دلیل عدم اعدام سران فتنه دانستند.

قابل تامل آنکه تنها ساعاتی پس از مواضع خطیب موقت نماز جمعه تهران در قبال فتنه گران، جریان ضدانقلاب و اصلاح طلبان رادیکال در رسانه های افراطی و اپوزیسیونی خود، به تخریب شخصیت آیت الله جنتی و تکدیر مواضع وی پرداختند حتی آنکه یکی دو تن از سیاسیون ساده اندیش در داخل نیز مواضع آیت الله جنتی را مورد انتقاد خود قرار دادند. به نظر می رسد نسبت اظهارات آیت الله جنتی مبنی بر رأفت اسلامی و واکنش فتنه گران مصداق ضرب المثل «در ِدیزی» و« حیای گربه» است.

علی مطهری در وبسایت شخصی خود در انتقاد به مواضع آیت الله جنتی نوشت : «جناب آقای جنتی، امام جمعه موقت تهران بار دیگر افاضاتی درباره فتنه سال ۸۸ کردند و مانند همیشه بر طبل تفرقه و خشونت و افراط کوبیدند. خلاصه حرف ایشان این است که آقایان موسوی و کروبی محارب و مفسد فی‌الارض هستند و مجازات آنها اعدام است و نظام خیلی منت بر سر اینها گذاشته که به جای اعدام، آنها را حصر خانگی کرده است ».گفتنی است که امروز؛ انتقادات علی مطهری در رسانه های افراطیون منتشر شده است

از طرفی یکی از روزنامه نزدیک به هاشمی رفسنجانی در ستون جهت اطلاع خود نوشت :« آیت‌الله جنتی، دیروز در خطبه نماز جمعه تهران با پرداختن به انتصابات دولت جدید گفت: “آیا آقای رئیس‌جمهور خبر دارد که وزارتخانه‌ها با داس، نیروهای انقلابی را درو می‌کنند؟” این سخن را امام جمعه موقت تهران درحالی به زبان می‌آورد که بسیاری از مردم به خاطر باقی ماندن مهره‌های دولت قبلی در پست‌های کلیدی و عدم ایجاد تحول در این پست‌ها به دولت یازدهم اعتراض دارند. ضمناً آیت‌الله جنتی، این سؤال مهم را در سخنان دیروز خود بی‌پاسخ گذاشتند که چرا به درو شدن نیروها و مدیران شایسته و انقلابی دولت‌های گذشته توسط دولت‌های نهم و دهم اعتراضی نکردند؟ »

اگرچه حمایت عموم جامعه از سخنرانی دیروز آیت الله جنتی همچنان ادامه دارد اما هجمه به آیت الله جنتی نیز از سوی ضد انقلاب ادامه داشته است. محمد تقی کروبی پسر مهدی کروبی که این روزها در انگلستان به سر می برد بلافاصله بعد از نطق انقلابی آیت الله جنتی علیه سران فتنه نتوانست عصبانیت خود را از این موضوع پنهان کند و طی گفتگو با یکی از سایت های ضد انقلاب به اهانت به آیت الله جنتی پرداخت.وی در گفتگو با رادیو فرانسه ضمن حمله به دولت روحانی، آن را به انفعال در عرصه داخلی متهم کرده و گفته است: «متأسفانه دولت روحانی مدتی است که در حوزه داخلی منفعلانه عمل می کند.»

پسر کروبی در ادامه و سخنانی مضحک، اراذل و اوباش هتاک در روز عاشورا را عزاداران امام حسین علیه السلام دانسته و گفته است: «آقای جنتی به کسانی که در عاشورای سال 88 به خیابان‌ها آمدند توهین کرد و تهمت زد!» وی در بخش دیگری از سخنانش نیز با اهانت به آیت الله جنتی گفت: «امثال آقای جنتی باید این آرزو را به گور ببرند که فکر کنند کسانی مثل پدر من از راه حق خود عقب نشینی کنند.»

اگرچه ضدانقلاب دست و پای بسیاری برای خلاصی میرحسین موسوی و مهدی کروبی می زند و از آنها بعنوان بهانه ای برای مطرح شدن خود استفاده می کند اما افکار عمومی همچنان منتظر محاکمه سران فتنه است.

منبع:فرهنگ

مطالب مرتبط

آخرین اخبار

تبلیغات

آرشیو ماهیانه

تصویر برگزیده

پایگاه خبری ” انارما ” هفت ساله شد

پایگاه خبری " انارما " که عنوان اولین پایگاه خبری دارای مجوز در شهرستان انار را یدک می کشد، وارد هفتمین سال فعالیت خود شد ...

یادداشت های خصوصی