یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ | Sunday 26 May 2024

امروز اگر قرار است که چرخ زندگی بچرخد ، چرخیدن سانتریفیوژهای کشور لازمه آن است

 

به گزارش انارما، حسین آذین نماینده مردم انار و رفسنجان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بیانیه ای که در مذاکرات ژنو بین ایران و گروه ۱+۵ صادر گردید، از جهاتی یک دستاورد ملی است و هم از سوی رهبر معظم انقلاب و هم مجلس، مورد حمایت است.

azin-150x150

توافق منطقی میان امتیازاتی که دادیم و گرفتیم وجود ندارد

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی، به وجود یکسری دغدغه هایی در این زمینه اشاره کرد وافزود: در این بیانیه  بین دستاوردهایی که بدست آمد و امتیازاتی که کشور از دست داد، توازن منطقی وجود ندارد.

آذین با اشاره به متن توافق نامه ، تصریح کرد: در متن توافق امده است که تحریم هایی از جمله پتروشیمی، حمل و نقل و نفت ظرف شش ماه اول، ۲۰ درصد کاهش پیدا کنند که طبق سازو کارهایی که برای آنان تعریف شده است، امتیاز چندانی نخواهد بود.

این نماینده مجلس، عدم توازن در بیانیه مذاکرت ژنو را ناشی از خوی استکباری نظام سلطه دانست و خاطر نشان کرد: بایستی در مذاکرات به گونه ای پیش رویم که به شکل متوازن و با دادن کمترین امتیاز به حقوق حقه ی ملت دست پیدا کنیم.

وی به تلاش دولت و مجلس در این زمینه اشاره کرد و گفت: در این جا بحث جناح و گروه خاصی نیست ، بلکه بحث حقوق ملی و مردم در میان است.

چرخ زندگی بدون چرخ سانتریفیوژ نمی چرخد

حسین آذین با اشاره به حفظ عزت ملت در این موضوع، تصریح داشت: در این زمینه باید عزتمندانه و مقتدرانه کار را پیش ببریم، نباید دستاورد بزرگی را که دانشمندان هسته ای بدست آوردند را از دست بدهیم.

آذین خاطر نشان کرد: امروز اگر قرار است که چرخ زندگی بچرخد ، چرخیدن سانتریفیوژهای کشور لازمه ان است.

وی تکنولوژی هسته ای را منشا عزت ملی دانست و افزود: در آینده کشوری پیروز است که از تکنولوژی های بالا برخوردار باشد.

نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح داشت: خط قرمز نظام، حق غنی سازی و حفظ این تکنولوژی است که حتما باید در مذاکرات دیده شود.

رفتار متناقض غربی ها، نشان از بی صداقتی آنهاست

این مقام مسئول به رفتار های متناقض غربی ها بعد از این مذاکرات اشاره کرد و افزود: با وجود اینکه اینها در بیانیه به توافق رسیده اند اما پس از آن مسائلی را عنوان می کنند که گواهی بر بی صداقتی آنهاست.

آذین دوره فرصت شش ماهه ای که در بیانیه آمده است را فرصتی برای نظام سلطه و غرب دانست و افزود: این یک آزمون جدی برای آنان است و بهتر است که این فرصت را غنیمت بشمرند و اعتماد ملت ایران را جلب نمایند.

خط قرمز مورد نظر رهبر انقلاب در این بیانیه حفظ شده است

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: خطوط قرمز مورد نظر رهبری در این بیانیه حفظ شده است و ایشان نیز تایید فرمودند.

وی خاطر نشان کرد: آنچه که مهم است اینست که این توانمندی هسته ای باید حفظ شود و تعطیل نشود، این توانمندی کار فرزندان انقلاب است که بدون هیچ کمکی از خارج به آن دست یافته اند.

آذین با تاکید بر حفظ عنصر عزت مندی کشور تصریح کرد: باید در ادامه به گونه ای پیش رویم که حقی از کشور و ملت ضایع نشود و تلاش جوانان سرخورده نشود، به سمتی نرویم که با این مذاکرات جلوی پیشرفت کشور گرفته شود.

بین تیم مذاکره کننده و مجلس هماهنگی وجود دارد

حسین آذین با بیان اینکه بین تیم مذاکره و مجلس هماهنگی و همکاری خوبی وجود دارد، تصریح کرد: مجلس به صورت مداوم مذاکرات و بحث های پیرامون آن را رصد خواهد کرد.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: بهره مندی انرژی هسته ای حداکثری مورد مطالبه مردم است و این موضوع باید در دستور کار قرار گیرد.

منبع:دقیانوس

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

حکم پرونده سرقت آب در انار صادر شد

حکم پرونده برداشت غیر مجاز از آب شرب در یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان انار صادر شد. ...

یادداشت های خصوصی