یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ | Sunday 29 November 2020

بر اساس این گزارش، «باراک اوباما» به شدت از توافق موقت ایران و 1+5 در ژنو دفاع کرد

کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد که توافق اولیه ایران و ۱+۵، ممنوعیتی را در ادامه تحریم‌های شدید نفتی علیه ایران به وجود نمی‌آورد.

 

به گزارش  انارما، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، دولت «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا روز جمعه در بیانیه‌ای اعلام کرد گرچه ایران و 1+5 (آمریکا، فرانسه، انگلیس، روسیه، چین بعلاوه ‌آلمان) توافق اولیه‌ای را در نشست «ژنو» به امضا درآوردند، اما تحریم‌های شدید نفتی علیه ایران همچنان حفظ می‌شود.

بر اساس این گزارش، «باراک اوباما» به شدت از توافق موقت ایران و 1+5 در ژنو دفاع کرد و از کنگره درخواست کرد تا در زمان ادامه مذاکرات برای رسیدن به یک توافق جامع‌تر و نهایی، تحریم‌های جدیدی را علیه ایران به تصویب درنیاورند.

در بیانیه کاخ سفید آمده است که ظاهراً کشورهای دیگری به غیر از ایران به اندازه کافی منابع نفتی دارند به طوریکه کشورهای خارجی می‌توانند خرید نفت ایران را کاهش دهند.

مطالب مرتبط

آخرین اخبار

تبلیغات

آرشیو ماهیانه

تصویر برگزیده

تملک و مرمت درمانگاه سعدی توسط شهرداری انار / وقتی شهرداری جور میراث فرهنگی انار را میکشد

رییس شورای اسلامی شهر عنوان کرد: در سال‌های اخیر موضوع تخریب آثار تاریخی شهر به موضوع مهمی تبدیل شده و دوستداران میراث فرهنگی خواستار تملک و بازسازی این آثارشده اند که تاکنون اقدام قابل قبولی در این ر ...

یادداشت های خصوصی