سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ | Tuesday 24 November 2020

وی بیان داشت : فرد اصلی باند که با عنوان مدیر شرکت ، رهبری باند را بر عهده داشته است ، شرکت در دوره های آموزشی وابسته به شبکه های رسانه ای بیگانه در کشور های ترکیه و مالزی را پرونده دارد

برقراری ارتباط با اعضای شبکه های رسانه ای معاند نظام اسلامی و طراحی و به روز رسانی سایت های آموزشی شهروند خبرنگار به سفارش شبکه های خبری غربی و دریافت بودجه از آنان از دیگر فعالیت های متهمین است.

به گزارش انارما، معاون دادستان کرمان گفت : با تلاش سازمان اطلاعات سپاه کرمان 16 نفر از فعالان سایبری مرتبط با بیگانگان ، شناسایی و دستگیر شدند.

احمد قربانی افزود : اتهام این افراد که در قالب یک شبکه پیچیده امنیتی-رسانه‌ای فعالیت می‌کردند، اقدام علیه امنیت ملی از طریق همکاری با شبکه های بیگانه و طراحی سایت و تولید محتوی برای سایت های ضد انقلاب به منظور براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی می باشد که مستندات جمع آوری شده و اطلاعات اولیه بدست آمده از بازجویی متهمین نشان دهنده و تصدیق کننده کلیه اتهامات وارده بر  این افراد می باشد.

وی بیان داشت : فرد اصلی باند که با عنوان مدیر شرکت ، رهبری باند را بر عهده داشته است ، شرکت در دوره های آموزشی وابسته به شبکه های رسانه ای بیگانه در کشور های ترکیه و مالزی را پرونده دارد.

این مقام قضایی یادآور شد : برقراری ارتباط با اعضای شبکه های رسانه ای معاند نظام اسلامی و طراحی و به روز رسانی سایت های آموزشی شهروند خبرنگار به سفارش شبکه های خبری غربی  و دریافت بودجه از آنان از دیگر فعالیت های متهمین است.

قربانی اخذ سفارش از ضد انقلاب خارج نشین و طراحی سایت های اصلی ضد نظام مقدس اسلامی و سایت های مرتبط با فتنه 88 را از دیگر فعالیت های این باند ذکر کرد و اظهار داشت : اعضای اصلی این باند ارتیاط نزدیک و همکاری زیادی با ضد انقلاب خارج نشین نیز داشته و خط و مشئ اصلی خود را از افراد فراری خارج نشین می گرفتند.

شایان ذکر است ، تحقیقات از دستگیرشدگان ادامه داشته و این پرونده جهت سیر تشریفات قانونی در شعبه ششم دادیاری دادسرای کرمان در حال پیگیری است .

مطالب مرتبط

آخرین اخبار

تبلیغات

آرشیو ماهیانه

تصویر برگزیده

تملک و مرمت درمانگاه سعدی توسط شهرداری انار / وقتی شهرداری جور میراث فرهنگی انار را میکشد

رییس شورای اسلامی شهر عنوان کرد: در سال‌های اخیر موضوع تخریب آثار تاریخی شهر به موضوع مهمی تبدیل شده و دوستداران میراث فرهنگی خواستار تملک و بازسازی این آثارشده اند که تاکنون اقدام قابل قبولی در این ر ...

یادداشت های خصوصی