شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ | Saturday 18 May 2024

بازهم جملات من حقوقدان هستم ، من سرهنگ نیستم از سوی روحانی مطرح شد؛ این درحالی است که هم در دفاع مقدس و هم بعد از آن نظامیان خدمات گسترده ای را در کشور انجام دادند

پروژه های عظیم ساخت سد، پل، تونل، پتروشیمی تا آب رسانی و مدرسه سازی در مناطق محروم خدماتی است که همه مرهون زحمات شبانه روزی کسانی است که در قرارگاه خاتم الانبیا فعالیت می کنند.

به گزارش  انارما، ۹ آذرماه، بزرگراه طبقاتی صدر به طول ۱۱ کیلومتر افتتاح شد که در مراسم افتتاحیه آن لاریجانی و قالیباف حضور داشتند.

این بزرگراه طبقاتی که کلنگ احداث آن ۲۶ ماه قبل به زمین زده شد، ۱۱ کیلومتر طول دارد که تمامی مراحل طراحی و ساخت آن برعهده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) بود.

مدیر پروژه صدر- نیایش در خصوص این پروژه گفت: این پروژه ابتدا در سال ۸۶ به یک شرکت خصوصی واگذار شده بود، اما به دلیل اینکه پس از سه چهار سال، تنها ۹ درصد پیشرفت داشت، مسئولان شهرداری را بر آن داشت جهت تسریع در کار، احداث بخش شرقی تونل را از اواخر ۸۹ و اوایل ۹۰ به موسسه حراء واگذار کنند و به همین دلیل موسسه از طرف قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) به کمک شهرداری آمد.

تا کنون شرکت ها و موسسات وابسته به قرارگاه خاتم الانبیا (ص) پروژه های زیادی در عرصه سازندگی داشته اند که این پروژه ها از روستاهای دور دست در کشور شروع شده و تا کلان شهر های کشور هم می رسد.

پروژه های عظیم ساخت سد، پل، تونل، پتروشیمی تا آب رسانی و مدرسه سازی در مناطق محروم خدماتی است که همه مرهون زحمات شبانه روزی کسانی است که در این قرارگاه فعالیت می کنند.

در جریان افتتاح پروژه بزگراه طبقاتی صدر که به عنوان افتخاری برای مردم محسوب می شود، محمد باقر قالیباف شهردار تهران طی نامه ای از حجت الاسلام حسن روحانی برای افتتاح پروژه شهید صدر دعوت کرد؛ اما روحانی این دعوت را نپذیرفت.

این درحالی بود که  ۱۷۰ تن از نمایندگان مجلس از قرارگاه خاتم‌الانبیاء سپاه پاسداران و شهردار تهران به منظور اتمام پروژه شهید صدر و تونل نیایش تقدیر و تشکر کردند.

همچنین الیاس نادران، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: در افتتاحیه پل صدر که توسط قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص)ساخته شد، پیش خود گفتم، کاش آقای روحانی اینجا بود و می‌دید که سرهنگ‌های این مملکت چه خدماتی به مردم مومن و صبور کشور کرده‌اند.

عدم حضور روحانی در این پروژه عظیم و ملی که انتفاعش برای مردم بود، تعجب بسیاری را برانگیخت؛ چرا که رئیس جمهور پیش از این در پروژه هایی که از اهمیت کمتری نسبت به این پروژه برخوردار بودند، حاضر شده بود.

اولین بار که روحانی موضع گیری‌های مشخص و معنادار خود را در قبال نظامیان نشان داد در مناظره انتخاباتی او در سیمای جمهوری اسلامی بود که اعلام کرد که من یک حقوقدان هستم و سرهنگ نیستم.

در جریان گزارش صد روزه دولت که از سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شد، بازهم جملات من حقوقدان هستم ، من سرهنگ نیستم از سوی روحانی مطرح شد؛ این درحالی است که هم در دفاع مقدس و هم بعد از آن نظامیان خدمات گسترده ای را در کشور انجام دادند.

با توجه به اظهارات روحانی درباره سرهنگ یا حقوقدان بودن خود، زمانی‌که هیچ کس از او درباره سرهنگ یا حقوقدان بودنش سوالی نمی پرسد و عدم حضورش در افتتاح پروژه ای که نظامیان این مرز و بوم آن را به سرانجام رسانده بودند می‌توان دریافت رئیس جمهور فعالیت های نظامیان در راستای ساختن کشور را بر نمی تابد.

همچنین یکی از دلایل دیگری که می توان آن را دلیل عدم حضور روحانی در افتتاح پروژه صدر دانست رقابت قالیباف در ایام انتخابات با اوست؛ البته انتخابات تمام شده و لازم است که همه مسئولان کشور به جای ماندن در گذشته به فکر آینده باشند و دست در دست هم سعی کنند در مسیر پیشرفت و آبادانی کشور قدم بردارند.

منبع:دانا

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

حکم پرونده سرقت آب در انار صادر شد

حکم پرونده برداشت غیر مجاز از آب شرب در یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان انار صادر شد. ...

یادداشت های خصوصی