سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ | Tuesday 24 November 2020

«برای نخستین بار در طول ده سال اخیر، توانستیم در پیشرفت برنامه هسته‌ای ایران وقفه ایجاد کنیم

رادیو دیروز: توافق هسته ای ژنو مسأله ایست که تیم مذاکره کننده ایرانی در موردش خوشحالی بسیاری از خود نشان می دهد، اما باید توجه داشت که توافق، امری دوطرفه است و زمانی که طرف مقابل همه مفاد و نتایج را به گونه ای متضاد تعبیر کند، بحث از توافق اندکی خنده دار به نظر می اید.

به گزارش فرهنگ نیوز، خوشبین نبودن به مذاکره کننده گان آمریکایی، شاه بیت رهنمودهای مقام معظم رهبری در مورد ارتباط با این شیاطین بزرگ بوده است. برخی در داخل غش و ضعف می رفتند که گویی اگر با آمریکاییها مذاکره کنند، خواهند توانست از یدِ بیضای تخیلی آنان بهره ای بگیرند و فردا صبح که از خواب بیدار می شوند دیگر هیچ مشکلی برایشان باقی نمانده است، همه بنز سوار خواهند شد، در پنتهاوس های شمال تهران ساکن خواهند شد، یک باب ویلا در شمال خواهند داشت و یک حساب بانکی چاق و چله! به دیگران هم همین وعده ها را می دادند گویی خودِ یانکی ها اینگونه زندگی می کنند! اما همه اتفاقاتی که در این ۱۰۰ روز افتاد، به جای تحولات اقتصادی عظیمی که آقای روحانی نوید آن را دادند، یک تماس تلفنی بود که هنوز هم کسی نفهمید از طرف اوباما بود، یا از طرف ایرانی ها! یک توافق بود که ظریف مدعیست حق غنی سازی ما در آن به رسمیت شناخته شده، کری و شرمن می گویند اصلاً اینطور نیست! “تداوم” فعالیت تاسیسات آب سنگین اراک است که ظریف می گوید به دست آورده ایم و “توقف” آن امریست که کری و شرمن می گویند و البته “تخریب” بخشی از تاسیسات!!! و خلاصه معلوم نیست توافق ظریف با خود آمریکاییها بوده یا با شبح آنان! به هر وجه، آقای اوباما در سخنرانی اخیرشان در بین یهودیان افاضاتی فرموده اند که به نقل از رادیوی سیا آن را منتشر می کنیم. رادیو فردا در خبر تیتر یک خود با عنوان “دفاع دوباره اوباما از دیپلماسی‌ اتمی خود در قبال ایران” می نویسد:

«برای نخستین بار در طول ده سال اخیر، توانستیم در پیشرفت برنامه هسته‌ای ایران وقفه ایجاد کنیم. اوباما در ادامه صحبت‌هایش با اشاره به تحریم‌ها گفت: «بخش‌های کلیدی برنامه هسته‌ای ایران متوقف خواهد شد و این در حالی است که هنوز سخت‌ترین تحریم‌های ما به قوت خود باقی‌ است.»

رادیو فردا سپس می افزاید:

“رئیس جمهور آمریکا در این سخنرانی ضمن «خوب و مناسب» توصیف کردن توافق ژنو برای اسرائیل قول داد که طی ماه‌های آینده برای حصول توافقی نهایی با ایران تلاش کند، تواقفی که به گفته‌ او «برای همیشه تهدید سلاح‌های هسته‌ای ایران» را از بین خواهد برد.”

ظاهرا قرار است ایرانیان با آقایان آمریکایی عقد اخوت ببندند که دیگر آنان از تهدید هسته ای ما نترسند! چرا که طبق تعابیر تیم ایرانی، ما هیچ امتیازی نداده ایم، نخواهیم داد، و هیچ چیزی متوقف نخواهد شد یا از بین برود! به راستی اگر هیچ امتیازی داده نشده، مشکل عدم رسیدن به توافق هسته ای با تیم قبلی مذاکره کننده هسته ای چه بود؟ آیا اگر آنان هم امتیاز نمی دادند، و این تیم نیز امتیاز نمی دهد، عشقی به چشم و ابروی برخی مذاکره کننده گان به چشم می خورد که باید حاصل سالها شانتاژ رسانه ای آمریکا با یک مذاکره بر باد برود؟

منبع: فرهنگ

آخرین اخبار

تبلیغات

آرشیو ماهیانه

تصویر برگزیده

تملک و مرمت درمانگاه سعدی توسط شهرداری انار / وقتی شهرداری جور میراث فرهنگی انار را میکشد

رییس شورای اسلامی شهر عنوان کرد: در سال‌های اخیر موضوع تخریب آثار تاریخی شهر به موضوع مهمی تبدیل شده و دوستداران میراث فرهنگی خواستار تملک و بازسازی این آثارشده اند که تاکنون اقدام قابل قبولی در این ر ...

یادداشت های خصوصی