شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ | Saturday 25 May 2024

حاضرین در این مراسم بارها شعار «یاحسین میرحسین» و «درود بر خاتمی» سر می‌دادند و عکس‌هایی از سیدمحمد خاتمی را در دست داشتند

به گزارش  انارما، مراسم گرامیداشت روز 16 آذرماه از سوی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران با حضور محمدرضا خاتمی و علی شکوری‌راد و پخش پیام تصویری سیدمحمد خاتمی در دانشکده ادبیات دانشگاه تهران برگزار شد.

این مراسم دارای حاشیه‌هایی بود که در ذیل می‌آید:

* مراسم از ساعت 14 امروز با حضور اعضای انجمن اسلامی دانشجویان آغاز شد. مجری برنامه در ابتدا متنی را قرائت ‌کرد که در آن مباحثی همچون «آزادی زندانیان سیاسی»، «رفع حصر خانگی میرحسین موسوی و مهدی کروبی»، «انتقاد شدید از محمود احمدی‌نژاد» و… گنجانده شده بود.

* این نماینده انجمن اسلامی که بر شخصیت‌های مختلفی همچون علی شریعتی، آیت‌الله طالقانی، آیت‌الله منتظری، مهندس بازرگان، خاتمی و شهید چمران درود می‌فرستاد در صحبت‌های خود تأکید کرد که همه ما دانشجویان، چمران هستیم.

* مجری برنامه در حالی که سران فتنه را «عزیزان در حبس» توصیف کرد، تأکید داشت که باید شعار «زنده باد مخالف من» سر بدهیم و این درحالی بود که انتظامات انجمن اسلامی از برخی خبرنگاران می‌خواست خبری از این مراسم مخابره نکرده و گزارش تهیه نکنند.

* مجری برنامه درحالی سخنان خود را بیان کرد که دست‌بند سبز به دست داشت؛ البته برخی از حاضرین در مراسم هم دست بندهای سبز به دست داشته و شال سبز بر گردن انداخته بودند.

*مجری برنامه همچنین با شهید خواندن کشته‌های فتنه 88! تاکید کرد که دانشجویان، شهیدان خود را فراموش نمی‌کنند.

* وی در سخنان پایانی خود از رئیس‌جمهور خواست که تلاشش را برای آزادی میرحسین موسوی و مهدی کروبی از حبس خانگی به کار گرفته و از حاضرین خواست شعار «نصرالله من الله و فتح‌ قریب» سر دهند.

* حاضرین در این مراسم بارها شعار «یاحسین میرحسین» و «درود بر خاتمی» سر می‌دادند و عکس‌هایی از سیدمحمد خاتمی را در دست داشتند.

* علی شکوری‌راد که به عنوان اولین سخنران پشت تریبون قرار گرفت در ابتدای سخنان خود از دانشجویان خواست که بایستند و برای نلسون ماندلا فاتحه بخوانند.

* انتقاد شکوری‌راد به کارت هدیه‌هایی که از سوی سازمان تأمین اجتماعی به برخی افراد تعلق گرفت، از دیگر حاشیه‌هایی بود که تشویق حاضرین در مراسم را در پی داشت.

* شکوری‌راد یکی از سران فتنه را به حضرت یوسف(ع) تشبیه کرد که در حبس است و در عین حال تأکید کرد که او توبه نخواهد کرد و حتی پیغام داده که ما نگرانش نباشیم.

* شکوری‌راد در بخشی از سخنان خود در حالی که روحانی را نتیجه رنج جریان خود توصیف کرد، گفت: تا زمانی که او نماینده مطالبات ما باشد حمایتمان شامل حال روحانی خواهد شد.

* محمدرضا خاتمی دیگر سخنران این مراسم بود. وی در بخشی از سخنانش ضمن قدردانی از رهبر انقلاب به خاطر تحقق حماسه سیاسی، گفت: ما حامیان چشم و گوش بسته دولت یازدهم نیستیم و آنها باید به مطالبات دانشگاهیان توجه کنند.

* در ادامه این مراسم به پخش کلیپی از افرادی همچون بازرگان، شریعتی، آیت‌الله بهشتی پرداخته و جراید روزنامه‌های اصلاح طلب را که ناظر به انتقاد به احمدی‌نژاد بود، پخش کرد که دانشجویان با دیدن احمدی‌نژاد، وی را «هو» کردند.

* پخش برخی از گزارش 100 روزه روحانی از دیگر قسمت‌های این کلیپ بود و از حاشیه‌های جالب در زمان پخش آن این بود که دانشجویان با دیدن چهره اکبر رفسنجانی رفسنجانی در دوران جوانی به افتخار او کف زدند.

* در بخش پایانی این مراسم، پیام تصویری سیدمحمد خاتمی به مناسبت 16 آذر در دانشکده ادبیات دانشگاه تهران پخش شد.

* خاتمی در بخشی از پیام خود تاکید کرد که باید به دولت تذکر داد که به شعارهای خود پای‌بند باشد. البته خاتمی در بخش دیگری از این پیام تصریح کرد «جنبش دانشجویی باید خود را درون نظام تعریف کند.»

منبع:فارس

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

حکم پرونده سرقت آب در انار صادر شد

حکم پرونده برداشت غیر مجاز از آب شرب در یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان انار صادر شد. ...

یادداشت های خصوصی