شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ | Saturday 25 May 2024

وی در ادامه اظهار داشت: زیرا مردم عراق مواضع و عملکردشان می تواند در سرنوشت مسائل سوریه تاثیرگذار باشد. لذا این ها را بیشتر درگیر مسائل داخلی می کنند تا بتوانند فتنه هایشان را در سوریه پیگیری کنند

جواد کریمی قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی گفت: اتفاق هایی که در سوریه می افتد مستقیما مرتبط با آل سعود است و شخص بندر بن سلطان طراحی این ترور ها را به عهده دارد و پیگیر این انفجارهاست.

به گزارش  انارما، جواد کریمی قدوسی به بمب گذاری هایی که در عراق صورت می گیرد اشاره کرد و گفت: این بمب گذاری هایی که اخیرا تشدید شده البته در گذشته هم بوده ولی بر تعداد و حجمش افزوده شده، نسبت به آنچه در قبل بود ۱۰ برابر شده است و این حاکی از آن است جریانی تلاش می کند که برای حل بحران خودش در سوریه باید فضای عراق ناامن تر از آنچه که در گذشته بوده بشود.

وی در ادامه اظهار داشت: زیرا مردم عراق مواضع و عملکردشان می تواند در سرنوشت مسائل سوریه تاثیرگذار باشد. لذا این ها را بیشتر درگیر مسائل داخلی می کنند تا بتوانند فتنه هایشان را در سوریه پیگیری کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی تاکید کرد: تحقیق شده عرض می کنم که اتفاق هایی که در سوریه می افتد مستقیما مرتبط با آل سعود است و شخص بندر بن سلطان طراحی این ترور ها را به عهده دارد و پیگیر این انفجارهاست.

کریمی قدوسی افزود: حتی انفجارهایی که در بیرون و جاهای دیگر اتفاق افتاده هم این گونه است. مردم عراق هم یک روزی قدرت بازدارندگی خودشان را نشان می دهند.

وی ادامه داد:  جریان هایی در عراق هستند که اگر به صحنه بیایند می توانند جلوی این فجایع را بگیرند.

عضو کمیسیون امنیت ملی همچنین عنوان کرد: این بمب گذاری ها بوی توطعه همیشگی را می دهد که می خواهند بین مذاهب ایجاد اختلاف کنند. بین سنی و شیعه ولی مردم مسلمان چه شیعه چه سنی این را متوجه شدند که امروز مصیبت جهانی اسلام جریان تکفیری- وهابی و این جریان های تروریست است که به اسم اسلام و خادم الحرمین و بحث هایی ازین  قبیل این اتفاق های مهم را تحمیل می کنند.

کریمی قدوسی خاطرنشان کرد:  تا جایی که هزینه ی حمله ی نظامی امریکا به عراق ۱۰۰ درصد توسط عربستان تامین می شود. اصرار به حمله ی نظامی هم از طرف آل سعود بخصوص بندر بن سلطان بود.

وی در ادامه گفت: به هر صورت این اتفاقات در عراق هم بدون ارتباط  با کل تحولات منطقه نیست و می شود دقیق این مسئله را ارزیابی کرد و فکر بنده هم این است که انشاءالله مردم عراق به زودی از خودشان عکس العمل های خوبی نشان خواهند داد.

عضو کمیسیون امنیت ملی در پایان گفت: جمهوری اسلامی در بحث امنیت عراق کمک می کند و حاضر هم هست کمک هایش را بیشتر کند. انتقال تجربیات خیلی مهم و موثر بوده، و پیمان هایی که بین ایران و عراق بسته شده تاثیرات بهتری را انشاءالله در امنیت پایدار عراق خواهد گذاشت.

منبع:دانا

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

حکم پرونده سرقت آب در انار صادر شد

حکم پرونده برداشت غیر مجاز از آب شرب در یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان انار صادر شد. ...

یادداشت های خصوصی