سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ | Tuesday 28 May 2024

دکتر محمد برجی ریاست شبکه بهداشت و درمان شهرستان انار:طبق مصوبه کمیسیون ماده ۲۱۵ تا پایان سال ۱۳۹۵بیمارستان انار باید ساخته شود. دکتر برجی در گفتگو با انارما ضمن تشکر گفت فعلا شهرستان انار دارای یک مرکز اورژانس شبانه روزی بنام ولیعصر(عج) می باشد که دارای پزشک عمومی،رادیولوژی،واحدتزریقات،تسهیلات زایمان و آزمایشگاه است که مردم بنام […]

دکتر محمد برجی ریاست شبکه بهداشت و درمان شهرستان انار:طبق مصوبه کمیسیون ماده ۲۱۵ تا پایان سال ۱۳۹۵بیمارستان انار باید ساخته شود.

e3

دکتر برجی در گفتگو با انارما ضمن تشکر گفت فعلا شهرستان انار دارای یک مرکز اورژانس شبانه روزی بنام ولیعصر(عج) می باشد که دارای پزشک عمومی،رادیولوژی،واحدتزریقات،تسهیلات زایمان و آزمایشگاه است که مردم بنام بیمارستان می شناسند ولی فاقد بیمارستان هستیم.

ساختمانی که ۳۰سال پیش جهت بیمارستان ساخته ولی هرگز افتتاح نشد  امروز استانداردهای خود را بعنوان بیمارستان از دست داده است.

وی با یبان اینکه موافقت اصولی از سوی وزارت بهداشت صادر  شده و تمام مراحل از قبیل محیط زیست پدافند غیر عامل و دیگر مراحل قانونی آن انجام گرفته است و مجوز های لازم در این خصوص کسب شده و در کمیسیون ۲۱۵ نیز مورد موافقت قرار گرفته و تخصیص اعتبار شده و حتی پیمانکار آن نیز مشخص شده است و قرار است ساخت آن نیز از سوی وزارت بهداشت با مبلغ دو میلیارد و هشتصد میلیون تومان بسته شده.

که در این خصوص ساخت بیمارستان انار از سال ۹۲ آغاز و در پایان سال ۹۵ بایستی به اتمام برسد ولی شروع چه ماهی از سال۹۲ قید نگردیده است. امیدوارم در دولت جدید این اعتبار تخصیص یابد تا بیمارستان  ۳۲ تخت خوابی انار که آرزوی دیرینه مردم است تحقق یابد وی گفت با توجه به موقیعت جغرافیایی لازم است این مهم صورت گیرد.

نامبرده در پاسخ سوالی که تا شروع و اتمام بیمارستان ایا امکان دارد از فضای فیزیکی موجود بعنوان بیمارستان کار خود را شروع نماید گفت تمام تلاش دانشکده علوم پزشکی رفسنجان و شبکه بهداشت و درمان انار این است در فضای موجود با چهار متخصص پایه انجام گیرد و مکاتباتی داشته ایم این چهار مورد شامل داخلی-اطفال-زنان و زایمان-جراحی عمومی و یک متخصص بیهوشی می باشد.

امیدوارم که این کار صورت گیرد وی گفت لازم است بگویم ساختمانی که در انار ساخته شده است همان نقشه ساختمان بیمارستان مرادی رفسنجان و شهربابک می باشد و می شود بطور موقت از ان بعنوان بیمارستان استفاده کرد. 

وی در خصوص کلینیک تخصص انار گفت این کلینیک مدت یک سال نیم است که ابتدا با ۲متخصص شروع و الان حدود ۱۰متخصص حضور دارند که در هفته که بعضی از انها یک روز بعضی ۲روز و بعضی ۳روز ارئه خدمات می نمایند و تلاش بنده و همکاران نیز ارتقاء کلینیک فوق است.و یاد اوری کرد شروع کار متخصصین ۹الی۱۳ میباشد.

و ایشان در خصوص پزشک قانونی گفت پزشک قانونی زیر نظر دادگاه می باشد و تهیه مکان نیز بر عهده این قوه می باشد ولی چون یکی از پزشکان ما دوره آنرا دیده است همکاری می نماید و پزشک قانونی تحت نظارت دادگاه می باشد..

تاکید کردند در خصوص عابر بانک در مرکز اورژانس گفت قبلا عابر بانک در این مرکز بوده  که بانک عامل با اعلام اینکه تراکنش آن پائین است جمع آوری نموده و تلاش می نمائید این نیز حل شود.و درخصوص حصارکشی مجموعه و مرکز اورژانس و شبکه بهداشت و درمان هزینه بالغ بر دو میلیارد تومان نیاز است. هرچند این اعتبار در سفر دور دوم ریاست جمهوری مصوب گردید اما هنوز اجرایی نشده.

دکتر برجی در پایان خواستار حضور خیرین در این بخش شد وی نیز گفتند جهت هرگونه مشکل مردم شهرستان انار می توانند با شماره های ۳۲۲۳۰۰۶و۳۲۲۷۴۱۰تماس حاصل نمایند.

 

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

حکم پرونده سرقت آب در انار صادر شد

حکم پرونده برداشت غیر مجاز از آب شرب در یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان انار صادر شد. ...

یادداشت های خصوصی