سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ | Tuesday 24 November 2020

آیین استقبال و تشییع پیکرهای مطهر چهار شهید گمنام 18، 19، 21 و 23 ساله، پیش از ظهر امروز از مسیر فرودگاه تا حسینیه ثارالله کرمان برگزار شد

به گزارش انارما،مردم شهیدپرور و ولایتمدار ‌کرمان پیش از ظهر امروز و در آستانه اربعین سید و سالار شهیدان ابا‌عبدالله‌الحسین (ع) میزبان پیکر مطهر چهار شهید گمنام هستند.

آیین استقبال از این شهدای هشت سال دفاع مقدس با حضور اقشار مختلف امت حزب‌الله، خانواده معظم شهدا و مسئولان استانی باشکوه ویژه‌ای و به منظور پاسداشت از شهدا و ایثار و از خودگذشتگی آن‌ها در فرودگاه کرمان برگزار شد.

پیکر مطهر چهار شهید گمنام طی مسیر فرودگاه کرمان تا حسینیه ثارالله این شهر در میان خیل عظیم عاشقان و دوستداران اباعبدالله‌الحسین (ع) مورد استقبال قرار گرفت.

مردم شهیدپرور کرمان و دانش‌آموزان مدارس مستقر مسیر تشییع شهدای گمنام به برپایی ایستگاه‌های صلواتی و پخش نذری اقدام کردند.

امت حزب‌الله کرمان در حسینیه ثارالله این شهر با استقبال از‌ چهار شهید گمنام به عزاداری و نوحه‌سرایی پرداختند، همچنین نماز ظهر امروز در جوار پیکر این شهدای گمنام هشت سال دفاع مقدس در حسینیه ثارالله کرمان اقامه شد.

محمدمهدی ابوالحسنی مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کرمان اظهار داشت: در حال حاضر استان کرمان به وجود 40 مقبره شهدای گمنام و 165 شهید گمنام متبرک و عطرآگین است.

وی افزود: پیکر 2 شهید گمنام 19 و 23 ساله به شهر منوجان و 2 شهید گمنام 21 و 18 ‌ساله به شهر قلعه‌گنج منتقل می‌شود تا در روز دوشنبه دوم دی‌ماه مصادف با اربعین حسینی به خاک سپرده شوند.

به گزارش فارس، مراسم وداع با شهدای گمنام امشب بعد از نماز مغرب و عشا در حسینیه ثارالله کرمان برگزار می‌شود و پیکر این چهار شهید صبح روز یکشنبه اول دی‌ماه برای تدفین به شهرستان‌های قلعه‌گنج و منوجان انتقال می‌یابد.

پیکر پاک این جان برکفان اسلام و انقلاب از منطقه عملیاتی فاو عراق تفحص شده که در سال 67 به درجه رفیع شهادت نائل آمده‌اند.

منبع:فارس

مطالب مرتبط

آخرین اخبار

تبلیغات

آرشیو ماهیانه

تصویر برگزیده

تملک و مرمت درمانگاه سعدی توسط شهرداری انار / وقتی شهرداری جور میراث فرهنگی انار را میکشد

رییس شورای اسلامی شهر عنوان کرد: در سال‌های اخیر موضوع تخریب آثار تاریخی شهر به موضوع مهمی تبدیل شده و دوستداران میراث فرهنگی خواستار تملک و بازسازی این آثارشده اند که تاکنون اقدام قابل قبولی در این ر ...

یادداشت های خصوصی