چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ | Wednesday 4 August 2021

با توجه بندها و اسناد ارائه شده در بالا، کاملا واضح است که دانشگاه جامع بین المللی ایرانیان در مرجع اولیه تاسیس (وزارت علوم، تحقیقات و فناوری) و همچنین مرجع نهایی…

به گزارش انارما،در اطلاعیه دانشگاه ایرانیان آمده است: نظر به طرح برخی از ابهامات و شبهات در خصوص قانونی بودن روند تاسیس دانشگاه جامع بین المللی ایرانیان در برخی از رسانه ها، و به منظور تنویر افکار عمومی توضیحات لازم در خصوص مراحل طی شده برای تاسیس دانشگاه به همراه اسناد مربوط به هر مرحله جهت بهره برداری عموم ارائه می گردد:
1) شورای گسترش آموزش عالی (زیر نظر وزارت علوم تحقیقات و فناوری)، در جلسه مورخه 27/6/1389 با تاسیس دانشگاه جامع بین المللی ایرانیان، موافقت اصولی (اولیه) می نماید. این موضوع طی نامه شماره 24509/22 مورخه 11/7/89 ابلاغ می گردد.

دانشگاه ایرانیان مستندات روند قانونی بودن خود را منتشر کرد

 

2) معاونت آموزشی وقت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری طی نامه به شماره 81288/22 مورخه 17/11/89 با راه اندازی کلیه رشته ها در همه مقاطع تحصیلی ، موافقت اصولی (موافقت اولیه) می نماید.

3) شورای عالی انقلاب فرهنگی، در جلسه شماره 735 خود به تاریخ 25/4/1392 ، طی ماده واحده ای تاسیس دانشگاه جامع بین المللی (ایرانیان) را به تصویب رسانده و در تبصره ذیل آن عنوان می نماید که اساسنامه دانشگاه به تایید وزرای علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت و درمان آموزش پزشکی رسیده و استقرار مرکز و واحد آن در تهران بلامانع است.

4) معاونت آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری طی نامه به شماره 50916/2 به تاریخ 2/5/1392 ، تاسیس و استقرار دانشگاه بین المللی غیردولتی – غیرانتفاعی (جامع بین المللی ایرانیان) در تهران را که اساسنامه آن به امضای (تایید) وزرای علوم، تحقیقات و فناوری (و رئیس شورای گسترش آموزش عالی) و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وقت رسیده را به رییس هیات موسس دانشگاه ابلاغ و اعلام می دارد.

5) اداره کل ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری (سازمان ثبت اسناد و املاک کشور) در تاریخ 26/5/1392 موسسه دانشگاه جامع بین المللی ایرانیان را ثبت رسمی نموده و آن را از طریق روزنامه رسمی اعلام عمومی می نماید.

جالب آن که در ذیل سند ثبت دانشگاه جامع بین المللی ایرانیان (تصویر بالا)، نام وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان گیرندگان رونوشت سند صادر شده درج شده که به معنای اطلاع آنان از ثبت این دانشگاه است.

با توجه بندها و اسناد ارائه شده در بالا، کاملا واضح است که دانشگاه جامع بین المللی ایرانیان در مرجع اولیه تاسیس (وزارت علوم، تحقیقات و فناوری) و همچنین مرجع نهایی و رسمی تاسیس (اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری – سازمان اسناد و املاک کشور) کلیه مراحل قانونی را طی نموده و هویت خود را تثبیت نموده است و از نظر آنان مراحل قانونی طی شده و اسناد و مدارک ارائه شده صحیح و منطبق بر قانون بوده است. بر این اساس هرگونه اظهارات شفاهی عنوان شده توسط افراد که صرفا بر مبنای استنباط یا تفسیر شخصی آنان بیان شده و فاقد استناد قانونی و یا سند و مدرک رسمی باشد، فاقد ارزش عملی و اجرایی بوده و نمی توان آن را مبنای قضاوت قرار داد.

منبع:همت

مطالب مرتبط

آخرین اخبار

تبلیغات

آرشیو ماهیانه

تصویر برگزیده

یادداشت های خصوصی