سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ | Tuesday 28 May 2024

با توجه بندها و اسناد ارائه شده در بالا، کاملا واضح است که دانشگاه جامع بین المللی ایرانیان در مرجع اولیه تاسیس (وزارت علوم، تحقیقات و فناوری) و همچنین مرجع نهایی…

به گزارش انارما،در اطلاعیه دانشگاه ایرانیان آمده است: نظر به طرح برخی از ابهامات و شبهات در خصوص قانونی بودن روند تاسیس دانشگاه جامع بین المللی ایرانیان در برخی از رسانه ها، و به منظور تنویر افکار عمومی توضیحات لازم در خصوص مراحل طی شده برای تاسیس دانشگاه به همراه اسناد مربوط به هر مرحله جهت بهره برداری عموم ارائه می گردد:
1) شورای گسترش آموزش عالی (زیر نظر وزارت علوم تحقیقات و فناوری)، در جلسه مورخه 27/6/1389 با تاسیس دانشگاه جامع بین المللی ایرانیان، موافقت اصولی (اولیه) می نماید. این موضوع طی نامه شماره 24509/22 مورخه 11/7/89 ابلاغ می گردد.

دانشگاه ایرانیان مستندات روند قانونی بودن خود را منتشر کرد

 

2) معاونت آموزشی وقت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری طی نامه به شماره 81288/22 مورخه 17/11/89 با راه اندازی کلیه رشته ها در همه مقاطع تحصیلی ، موافقت اصولی (موافقت اولیه) می نماید.

3) شورای عالی انقلاب فرهنگی، در جلسه شماره 735 خود به تاریخ 25/4/1392 ، طی ماده واحده ای تاسیس دانشگاه جامع بین المللی (ایرانیان) را به تصویب رسانده و در تبصره ذیل آن عنوان می نماید که اساسنامه دانشگاه به تایید وزرای علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت و درمان آموزش پزشکی رسیده و استقرار مرکز و واحد آن در تهران بلامانع است.

4) معاونت آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری طی نامه به شماره 50916/2 به تاریخ 2/5/1392 ، تاسیس و استقرار دانشگاه بین المللی غیردولتی – غیرانتفاعی (جامع بین المللی ایرانیان) در تهران را که اساسنامه آن به امضای (تایید) وزرای علوم، تحقیقات و فناوری (و رئیس شورای گسترش آموزش عالی) و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وقت رسیده را به رییس هیات موسس دانشگاه ابلاغ و اعلام می دارد.

5) اداره کل ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری (سازمان ثبت اسناد و املاک کشور) در تاریخ 26/5/1392 موسسه دانشگاه جامع بین المللی ایرانیان را ثبت رسمی نموده و آن را از طریق روزنامه رسمی اعلام عمومی می نماید.

جالب آن که در ذیل سند ثبت دانشگاه جامع بین المللی ایرانیان (تصویر بالا)، نام وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان گیرندگان رونوشت سند صادر شده درج شده که به معنای اطلاع آنان از ثبت این دانشگاه است.

با توجه بندها و اسناد ارائه شده در بالا، کاملا واضح است که دانشگاه جامع بین المللی ایرانیان در مرجع اولیه تاسیس (وزارت علوم، تحقیقات و فناوری) و همچنین مرجع نهایی و رسمی تاسیس (اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری – سازمان اسناد و املاک کشور) کلیه مراحل قانونی را طی نموده و هویت خود را تثبیت نموده است و از نظر آنان مراحل قانونی طی شده و اسناد و مدارک ارائه شده صحیح و منطبق بر قانون بوده است. بر این اساس هرگونه اظهارات شفاهی عنوان شده توسط افراد که صرفا بر مبنای استنباط یا تفسیر شخصی آنان بیان شده و فاقد استناد قانونی و یا سند و مدرک رسمی باشد، فاقد ارزش عملی و اجرایی بوده و نمی توان آن را مبنای قضاوت قرار داد.

منبع:همت

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

حکم پرونده سرقت آب در انار صادر شد

حکم پرونده برداشت غیر مجاز از آب شرب در یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان انار صادر شد. ...

یادداشت های خصوصی