رفتن به بالا

سایت فرهنگی،ورزشی،اجتماعی و سیاسی شهرستان انار

تعداد اخبار امروز : 3 خبر


  • سه شنبه ۶ تیر ۱۳۹۶
  • الثلاثاء ۲ شوال ۱۴۳۸
  • 2017 Tuesday 27 June

برخی آمار و ارقام حکایت از یک حقیقت تلخ دارد، کسب رتبه ششم فضای کسب و کار در کشور و برقراری بیمه بیکاری ۳ هزار و ۳۸۰ نفر در استان کرمان، به‌راستی رابطه این دو آمار در چیست؟

برخی آمار و ارقام حکایت از یک حقیقت تلخ دارد، کسب رتبه ششم فضای کسب و کار در کشور و برقراری بیمه بیکاری ۳ هزار و ۳۸۰ نفر در استان کرمان، به‌راستی رابطه این دو آمار در چیست؟

به گزارش ” انارما ” ؛ سیدحسین صابری یکی از فرهیختگان اناری و از فعالان سیاسی در استان کرمان گفت: اقتصاد یکی از محورهای اصلی پیشرفت و تحول در کشور و آرامش و آسایش و اعتماد مردم به‌حساب می‌آید از اهمیت آن همین بس که مقام معظم رهبری چندین سال است که آن را مبنای نامگذاری سال  قرار داده و می‌دهند و برجسته‌ترین آن اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل در سال قبل بود و در سال جدید نیز نامگذاری اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال تاکیدی بر همین مهم است.

تولید و اشتغال یکی از پایه‌های اساسی و ماندگار اقتصاد در مسیر پیشرفت و تحول است، محور اصلی سخنان و پایه اساسی داوطلبان ریاست جمهوری در این روزها دلیل دیگری بر این اهمیت است و جا دارد که به‌صورت منطقی به آن پرداخته شود و با پرهیز از شعارها و نقل آمار و ارقام متضاد به بیان واقعیت‌ها پرداخت.

مردم ما شعارهای پر زرق و برق داوطلبان را می‌شنوند، آمارهای چندگانه و متناقض را می‌بینند و مطالعه می‌کنند، حربه تخریب ناجوانمردانه و سیاه‌نمایی‌ها را می‌شنوند که برازنده مدیران نیست و باید از آن پرهیز شود.

گفته می‌شود در سال گذشته ۷۰۰ هزار شغل جدید ایجاد شده، اقتصاد رونق پیدا کرده و از رکود عبور کرده و به رشد هفت تا هشت درصدی رسیده است « البته اعداد و نرخ‌های متضاد »، برخی از خبرها حکایت از حقیقت تلخ دیگری دارد، استاندار کرمان اخیرا گفته است: کرمان رتبه ششم فضای کسب و کار در کشور را دارد» و در همان منبع مدیرکل تعاون، کار و امور اجتماعی اعلام کرده است: «بیمه بیکاری ۳ هزار و ۳۸۰ نفر در استان کرمان در سال ۹۵ برقرار شد.»

این اعداد و ارقام و گزارش‌ها بیانگر چیست؟ رابطه بیمه بیکاری‌ها و رتبه ششم فضای کسب و کار چه است؟ تحلیل ۳ هزار و ۳۸۰ فقره بیمه بیکاری باز شد و توسعه و پیشرفت اقتصادی چگونه است و بیکاری با اقتصاد و رونق و عبور از رکود چه رابطه‌ای دارد.

۳ هزار و ۳۳۸۰ نفر بیمه بیکاری یعنی چه، یک معنای آن این است که تعدادی از واحدهای تولیدی و اشتغال‌زا به‌هر علت تعطیل و یا مشمول تعدیل شده و این تعداد نیروی شاغل بیکار شده که زیر پوشش بیمه بیکاری قرار گرفته‌اند.

یعنی اگر به‌طور متوسط هر واحد تولیدی و کارگاه پنج نفر شاغل داشته، بیکار شده‌اند، یعنی ۶۷۶ واحد تولیدی تعطیل شده و اگر میانگین اشتغال در هر واحد را ۱۰ نفر بگیریم یعنی ۳۳۸ واحد تولیدی و اشتغال‌زا تعطیل شده‌اند.

این آمار و ارقام و تعطیلی چه مفهومی دارد، رابطه با آن با اقتصاد، رشد و تحول و یا رکود چیست؟ و به‌راستی با این اعداد و ارقام و گزارش‌ها و شعارها و حقایق تلخ و ناگوار چه باید کرد؟

انتهای پیام/

عضویت در کانال تلگرام سایت خبری انارما
0

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

حجت الاسلام حمید قدیری؛

نظر رهبر معظم انقلاب درباره شعار علیه مسئولان نظام

بدنبال سردادن شعارهای عده‌ای علیه برخی مسئولین کشور در حاشیه راهپیمایی روز قدس سال ۹۶ حجت الاسلام حمید قدیری نظر صریح رهبر انقلاب درباره شعار دادن علیه مسئولین را برای این پایگاه اطلاع رسانی ارسال کرد به گزارش " انارما" بدنبال سردادن شعارهای عده‌ای علیه برخی مسئولین کشور در حاشیه راهپیمایی روز قدس سال ۹۶ حجت الاسلام حمید قدیری نظر صریح رهبر انقلاب درباره شعار دادن علیه مسئولین را برای این پایگاه اطلاع رسانی ارسال کرد. متن ارسالی بدین شرح می باشد: امروز و در راهپیمایی تهران عده ای با مواجه شدن با جناب آقای روحانی رئیس جمهور محترم، شعار بنی صدر روحانی پیوندتان مبارک سردادند. در این باره نکاتی با استناد به بیانات رهبر معظم انقلاب قابل ذکر است. ?ایشان در جمع مردم آذربایجان در بهمن ماه ۹۱ فرمودند : «این‌که عده‌ای برخی را ضد ولایت و ضد بصیرت بنامند و شعار بدهند، نظیر آن‌چه اخیراً در قم روی داد، اقدامی غلط است و بنده کاملاً مخالف این کارها هستم که قبلاً هم نظیر آن در مرقد مطهر حضرت امام [رضوان‌الله‌علیه] اتفاق افتاد و به مسئولان تذکر دادم جلوی این کارها را بگیرند. رهبر انقلاب افزودند: کسانی که راه‌می‌افتند و شعار می‌دهند، اگر واقعاً حزب‌اللهی و مؤمن هستند، بدانند که این کارها به ضرر کشور و خلاف شرع است و اگر هم اعتنایی به این حرف‌ها ندارند که حسابشان جداست». ⭕️ و اما نکات قابل ذکر :  این اقدامات قطعا در مسیر مخالفت قطعی امر رهبر معظم انقلاب است که فرمودند کاملا با آن مخافم و امت انقلابی و حزب الله بصورت قطعی از اینچنین اقدامات اعلام برائت کرده و این اقدامات غلط، نادرست و خلاف شرع را محکوم میکند! این افراد قطعا نه متعلق به جریان حزب الله و انقلابی هستند و نه دل در گرو امنیت ملی و وحدت کلمه که توصیه امام راحل و رهبر معظم انقلاب میباشد، دارند. اینکه چه افرادی و با چه انگیزه ای دست به این اقدام زده اند جای سؤال است. بعید نباید دانست که عده ای نفوذی با تحریک عواطف و احساسات عده ای اندک، این اقدام را رقم زده اند!  امت حزب الله و انقلابی و همیشه در صحنه علی رغم انتقاداتی که به دولت محترم دارد، حمایت خود را در چارچوب قانون و تبعیت از رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه ای، از دولت اعلام میدارد و از دستگاههای امنیتی و قضائی تقاضا دارد در صورت شناسایی عوامل و آغاز کنندگان این اقدام، با آنها برخورد کنند تا از تکرار این دست اقدامات جلوگیری شود.   ✅ در پایان، از تمام مردم فهیم و احزاب و گروهها، تقاضا داریم با محکوم کردن این اقدام زشت، از نسبت دادن این حرکت ناپسند به گروه یا جناح خاص خودداری کرده و وحدت کلمه را اولویت اصلی فعالیت های سیاسی و اجتماعی خود قرار دهند! حمید قدیری انتهای پیام/