شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ | Saturday 25 May 2024

مدیرمسئول روزنامه کیهان در ادامه سخنان خود اظهار داشت: آقای خاتمی حداقل دوبار با جرج سوروس صهیونیست ملاقات کرده است؛ چرا جوابی نمی‌دهند؟

مدیرمسئول روزنامه کیهان گفت: فتنه 88 بسیار گسترده‌تر، پردامنه‌تر و پیچیده‌تر از جنگ احزاب در صدر اسلام بود.

به گزارش انارما،  حسین شریعتمداری مدیرمسئول روزنامه کیهان بعد از ظهر امروز سه‌شنبه در دومین همایش بزرگ «دانشگاه سدی در برابر فتنه» که به همت انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران در این دانشگاه برگزار شد، ضمن تسلیت به مناسبت ایام سوگواری اربعین حسینی اظهار داشت: پرداختن به همه ابعاد ماجرای فتنه بسیار دشوار است چراکه مسائل در این زمینه فراوان است.
به گزارش فارس، مدیرمسئول روزنامه کیهان با تاکید بر اینکه موضوعاتی که مطرح می‌کنم همه مبتنی بر اسناد قابل دسترسی بوده و جزء اسناد پنهان نیست که کسی توان دسترسی به آن را نداشته باشد، تصریح کرد: 9 دی ایستگاه آخر فتنه بود. فتنه‌ای که یک فصل چند ماهه را به جای سه ماهه طی کرد.
وی یادآور شد: فتنه 88 اما بسیار گسترده‌تر، پردامنه‌تر و پیچیده‌تر از جنگ احزاب در صدر اسلام بود.
شریعتمداری اظهار داشت: در فتنه 88، مسئول شورای روابط خارجی آمریکا در گزارشی می‌گوید ائتلاف سفید ما نتیجه نداده است و یک سال قبل از وی، آقای جان‌کین از MI6 وارد ایران می‌شود و یکی از موضوعاتی که در کارگاه آموزشی با عوامل بازیگر بعدی فتنه مطرح می‌کند، موضوع ائتلاف سفید است.
وی افزود: درباره ائتلاف سفید توضیح می‌دهد که اگر قرار باشد هر کدام با حفظ مواضع خود وارد میدان شوید، حتما از جمهوری اسلامی شکست خواهید خورد. چاره کار این است که فعلا اختلافات کنار گذاشته شود و روی یک نقطه اتفاق نظر صورت گیرد که آن هم مقابله با جمهوری اسلامی ایران است.
مدیرمسئول روزنامه کیهان با بیان اینکه گروه‌هایی که تا آن زمان با یکدیگر مثل کارد و پنیر بودند کنار یکدیگر جمع می‌شوند، افزود: بهاییان، منافقین، مارکسیست‌ها، حزب دموکرات، توده‌ای‌ها و حتی کسانی مثل عبدالمالک ریگی هم کنار یکدیگر جمع می‌شوند تا جایی که عبدالمالک ریگی می‌گوید ما در مقابل آزادی دستگیرشدگان فتنه حاضریم نیروهای انتظامی‌ را که به اسارت گرفته‌ایم، آزاد کنیم.
وی با تاکید بر اینکه همه این گروه‌ها در فتنه در یک نقطه اتفاق نظر داشتند و آن براندازی و مخالفت با جمهوری اسلامی ایران بود، گفت: همانگونه که مقام معظم رهبری نیز فرمودند، این ماجرا بیش از 10 سال و اندی پیشینه داشته است؛ نکته مهم این است که علت فتنه 88، انتخابات نبود بلکه انتخابات فقط یک بهانه بود و ماجرا از سال‌ها قبل تدارک دیده شد.
شریعتمداری با طرح این سوال که چرا فتنه‌گران به قوانین انتخابات تن نمی‌دادند، افزود: در آن زمان از آنها خواسته شد اگر اعتراضی دارید از طریق قانونی اقدام کنید و افرادی نیز نزد آنها رفتند و گفتند شما می‌گویید در شمارش آرا اشکالی به وجود آمده، اگر اینطور است صندوق‌ها را دوباره بازشماری کنید اما آنها به این مسئله تن ندادند به دلیل اینکه انتخابات، موضوع فتنه نیست، فقط بهانه‌ای برای آغاز ماجرا است.
مدیرمسئول روزنامه کیهان در ادامه سخنان خود به کسانی که چند سال قبل از فتنه وارد ایران شده بودند، اشاره کرد و اظهار داشت: آقای جان‌کین پاییز 1378 تحت عنوان یکی از اساتید دانشگاه، وارد ایران می‌شود.
وی در واکنش به اظهارات برخی افراد حاضر در جلسه مبنی بر شعار «کیهان اسرائیل پیوندتان مبارک» خاطرنشان کرد: شما تقصیری ندارید و فرزندان این مملکت هستید. سرانی که شما را فریب دادند، الان سوراخ موش هستند.
دانشجویان نیز در حمایت از سخنان شریعتمداری یکپارچه فریاد مرگ بر اسرائیل سر دادند.
شریعتمداری با تاکید بر اینکه سران فتنه جرات استدلال کردن و شنیدن ندارند، گفت: یکی از دوستان سران فتنه، هیلاری کلینتون، دیروز اعتراف کرد و گفت مخالفت اسرائیل با توافقنامه ژنو با هماهنگی ما بوده است.
مدیرمسئول روزنامه کیهان یادآور شد: در جریان فتنه که شعار «نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران» سر داده می‌شد هم دیدیم که چه جانی فدای ایران کردند، کسانی که ما می‌شناختیم منتظر بودند جنگ تمام شود تا سری هم به فتنه بزنند.
وی افزود: شعار کیهان و اسرائیل را اولین‌بار روزنامه انگلیسی گاردین مطرح کرد؛ روز دوشنبه و همان روزی که طی به صورت منطقی و با تحلیل فنی و حقوقی توافقنامه ژنو را نقد کردیم، و گفتیم که در این توافقنامه، نقد داده‌ایم و نسیه نگرفته‌ایم، روزنامه گاردین تیتر زد که در دنیا دو نفر با توافقنامه مخالف هستند یکی نتانیاهو و دیگری شریعتمداری.
شریعتمداری اضافه کرد: بعد از این برخی از افرادی که نمی‌دانستند ماجرا از کجاست این دو را کنار یکدیگر گذاشتند.
وی افزود: در جریان جنگ تحمیلی وقتی رزمندگان، خیزهای بزرگی برداشتند، یک دفعه اسرائیل اعلام کرد که ایران از ما اسلحه می‌خرد که حضرت امام(ره) پاسخ دادند اسرائیل می‌داند آنقدر نجس است که اگر انگشتش را به بحر اکبر هم بگذارد نجس می‌شود.
مدیرمسئول روزنامه کیهان خطاب به برخی از کسانی که شعارهایی در رابطه با فتنه‌گران سر می‌دادند، افزود: اگر سران فتنه را آزاد کنند، خود شما آنها را خواهید کشت. مگر ندا آقاسلطان را شما نکشتید و مگر روی قبر خالی مرثیه نخواندید؟
وی یادآور شد: برخی می‌گفتند این اعتراف‌هایی که صورت گرفته تحت زور و فشار بوده است؛ شهید شهسواری وقتی در بند صدام بود یک دفعه بلند شد و فریاد زد «مرگ بر صدام ضد اسلام» حالا این چه رهبرانی هستند که وقتی در زندانند و شیرکاکائویشان قطع می‌شود، مثل بلبل حرف می‌زنند.
شریعتمداری تصریح کرد: بالاخره روزی مجبور می‌شوید فکر کنید. تا کی می‌خواهید هرچه که به شما می‌گویند فریاد بزنید؟ به کسانی که پشت صحنه هستند بگویید اگر راست می‌گویند، خود به میدان بیایند.
مدیرمسئول روزنامه کیهان در ادامه سخنان خود اظهار داشت: آقای خاتمی حداقل دوبار با جرج سوروس صهیونیست ملاقات کرده است؛ چرا جوابی نمی‌دهند؟ بنده اعلام کرده‌ام مسئولان بلندپایه MI6 و CIA وارد ایران شدند و برنامه‌های توجیهی گذاشته و کارگاه‌های آموزشی تشکیل دادند.
وی اضافه کرد: عده‌ای را به دبی نزد خانم الیزابت چنی دختر دیک‌ چنی فرستادند و عده‌ای را نیز به بنیاد هیفوس در هلند فرستادند. اینها سند است چرا به جای جواب، فحش می‌دهید.
دانشجویان در تایید سخنان شریعتمداری شعار «خاتمی اسرائیل پیوندتان مبارک» سر دادند و شریعتمداری خطاب به آنها گفت: این پیوند خیلی قبل بوده است و شما دیر آن را مطرح می‌کنید.
شریعتمداری با بیان اینکه جان‌کین پاییز 78 یعنی بعد از حوادث تیرماه 78 وارد ایران می‌شود، گفت: این موضوع مربوط به 10 سال قبل از فتنه 88 است؛ بنده نمی‌گویم با چه کسانی جلسه داشته است اما به دعوت آقای مهاجرانی به ایران می‌آید؛ آقای یورگن هابرماوس، اردیبهشت 81 جلسات پی‌درپی با محسن کدیور، عطاالله مهاجرانی، مجتهد شبستری و افراد دیگری داشته‌اند که بهتر است نام آنها را نبرم اما به زودی در کتابی که در حال آماده شدن است، اسامی دقیق آنها را خواهیم آورد.
مدیرمسئول روزنامه کیهان اظهار داشت: حامیان کنونی فتنه اگر مامور یا مرفه بی‌درد نباشند، خیلی از نظر فکری عقب افتاده‌اند. بنابراین مرگ بر مرتجع نگویید چراک ه این نفرین شما ممکن است پر آنها را بگیرد.
وی ادامه داد: آقای ریچارد رورتی 22 خرداد 83 وارد ایران می‌شود که آقای ابطحی میزبان او است و بعضی از اعضای اصلی شورای مرکزی حزب مشارکت نیز با وی جلسات پی‌درپی دارند.
شریعتمداری در واکنش به اظهاراتی مبنی بر اینکه چرا مناظره نمی‌کنید، اظهار داشت: بنده بارها اعلام مناظره کردم و همه آنها وقتی دیدند پای مناظره من هستم جا زدند و گفتند نمی‌آییم؛ با دزد درباره شرافت مذاکره نمی‌کنند. بنده گفته‌ام موضوع مناظره این است که بنده سند بیاورم که شما پادوی اسرائیل هستید اما حاضر نشدند.
مدیرمسئول روزنامه کیهان در ادامه سخنان خود گفت: آقای مانوئل کاسترز اول خرداد سال 85 به ایران آمد؛ آقای آلن‌تورن از مرکز مطالعات جنبش‌های احیای دمکراسی و استاد دانشگاه پاریس سال 1385 وارد ایران می‌شود و برخی دیگر هم وارد ایران می‌شوند.
شریعتمداری با بیان اینکه خانم فرح کریمی از اعضای شاخه نظامی منافقین اردیبهشت 84 وارد ایران می‌شود، گفت: او در ایران با شیرین عبادی ملاقات طولانی دارد. کیان تاج‌بخش و رامین جوان‌بیگلو نیز از دیگر این افراد بودند.
وی اظهار داشت: اسناد فراوان دیگری نیز وجود دارد که اگر بخواهم مطرح کنم، مثنوی هفتاد من کاغذ می‌شود.
مدیرمسئول روزنامه کیهان با تاکید بر اینکه فتنه براساس یک فرمول انجام می‌شود، تصریح کرد: بنده در آن زمان طی یک سخنرانی گفتم به زودی این افراد یک رنگ را هم انتخاب خواهند کرد چراکه می‌دانستم براساس فرمول عمل می‌کنند؛ سران فتنه خودشان بودند بلکه به آنها دیکته شده است، ما غیبگو نبودیم اما مراحل فتنه را پیش‌بینی می‌کردیم.
شریعتمداری با بیان اینکه ما در روز 20 خرداد همان سال آخرین پرده سناریو افراطیون آشوب پس از شکست را عنوان کردیم، یادآور شد: این غیبگویی نیست و ما از قبل پیش‌بینی کردیم که مطابق فرمول به زودی جمعیتی را باید تشکیل دهند با عنوان صیانت از آرا. ما 2  هفته قبل این موضوع آن را مطرح کردیم و آنها دو هفته بعد این کار را انجام دادند.
مدیرمسئول روزنامه کیهان با بیان اینکه در انتخابات 88 در یک مقطعی همه بر روی آقای خاتمی زوم کرده و وی کاندیداتوری خود را اعلام و 18 گروه اصلاح‌طلب نیز از وی حمایت کردند، افزود: بنده یادداشتی نوشتم با این مضمون که خاتمی کاندیدای اصلی نیست و خبرنگار نیویورکر بعدها از بنده پرسید چرا شما می‌گفتید خاتمی نیست و حتی می‌گفت شما از غیب باخبرید؟ که بنده پاسخ دادم به دلیل نشست استنفورد.
وی اضافه کرد: یک سال قبل در این نشست خانم گیل لاپیداس از مسئولان آمریکایی و دست‌اندرکار فروپاشی شوروی سابق در سال‌های منتهی به فروپاشی در نشست آینده ایران اعلام می‌کند بنده آمده‌ام بگویم برای ما خاتمی به درد نمی‌خورد و او چیزی شبیه گورباچف است و ما به یلتسین نیاز داریم که در همان زمان مقام معظم رهبری فرمودند نه خاتمی گورباچف است و نه اینجا شوروی است.
شریعتمداری با تاکید بر اینکه فتنه 88 پس از آن شکل گرفت که همه ترفندهای آمریکا علیه انقلاب بی‌نتیجه ماند و تمام تیرهایی که در ترکش داشت رها کرد و کارساز نبود، گفت: تحریم نتیجه شکست آمریکا در فتنه 88 بود اگر 9 دی اتفاق نمی‌افتاد این تحریم‌ها نبود. تحریم‌ها انتقام آمریکا از مردم ایران بخاطر حضورشان در حماسه 9 دی بود.
مدیرمسئول روزنامه کیهان افزود: آقای پاور رابرتز معاون اسبق خزانه‌داری آمریکا در مصاحبه با فارن پالیسی در زمان بعد از فتنه می‌گوید تقلب دروغ بود پروژه اصلی ما بی‌اعتبار کردن و منزوی کردن رژیم دینی ایران بود که برای این منظور 400 میلیون دلار بودجه تخصیص دادیم.
وی ادامه داد: آقای کنت تینرمن رئیس بنیاد ملی حمایت از دمکراسی در سایت خود می‌گوید این بودجه همراه با کمک‌های دیگر در جریان انتخابات برای مخالفان هزینه شد.
شریعتمداری با بیان اینکه آقای ریچارد هابس رئیس شورای روابط خارجی آمریکا سه روز بعد از 9 دی می‌گوید باید اعتراف کنم فرمول مهندسی معکوس فوکویاما نتیجه معکوس داد، گفت علت اصلی آن است که دوستان ما قرار نبود به این زودی فلش مخالفت را به سمت ولی فقیه ببرند.
مدیرمسئول روزنامه کیهان در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه 2 صدا جوان دانشجو را به خود می‌خواند، اظهار داشت: یک صدا دانشجو را برای مقاصد سیاسی خود می‌خواهد و بعد از اینکه کارشان تمام شد به دانشجویان گفتند جنبش دانشجویی حرف مفت است؛ اما یک صدا دانشجو را برای خود دانشجو می‌خواهد که این دو به راحتی از یکدیگر تفکیک می‌شود.
وی افزود: آقای جون هانا که 4 سال مشاور امنیت ملی دیک چنی معاون بوش بوده است، می‌گوید: در نشستی در آلمان با حضور اپوزیسیون که برخی از اصلاح‌طلبان در آن شرکت کردند توصیه‌شان این بود که تحریم‌ها یکباره باشد.
شریعتمداری ادامه داد: به این دلیل که اگر تحریم تدریجی باشد نقش واکسن را ایفا می‌کند بنده از افرادی که در این جریان بودند فعلا اسمی نمی‌برم گرچه به زودی نام آنها را بیان می‌کنیم. نمایندگانی را به کنگره آمریکا فرستادند و تصور می‌کردند که پنهان می‌مانند و گفتند نماینده جنبش سبز هستیم و برای رایزنی برای احیای دوباره جنبش آمده‌ایم که بعدها به آنها گفته می‌شود دیگر مهره سوخته هستند و دشمن می‌داند با چه کسی طرف است.
شریعتمداری با تاکید بر اینکه یکی از دستورالعمل‌ها بعد از 9 دی معتبر کردن حمله نظامی است، افزود: آنها می‌دانند حمله نظامی تاثیری ندارد و می‌گویند ایران از حمله نمی‌ترسد از این رو باید آن را معتبر کرد.
وی افزود: ما 8 سال با همه دنیا جنگیدیم شما ما را از چه می‌ترسانید؟ آن موقع تنهای تنها بودیم امروز شما نشان دادید در جنگ 33 روزه در مقابل حزب‌الله و 22 روز در مقابل حماس و در سوریه چه کار کردید.
شریعتمداری با طرح این سوال که چرا آمریکایی‌ها پس از آن همه تهدید وارد جنگ با سوریه نشدند، گفت: اوباما با پوتین تماس می‌گرفت و از او می‌خواست زمینه‌ای را فراهم کند که محترمانه وارد جنگ نشود و بعد آقای پوتین بحث بازرسی تسلیحات را مطرح می‌کند. شما نمی‌توانید با یک نظام در بیفتید.
منبع:رجا

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

حکم پرونده سرقت آب در انار صادر شد

حکم پرونده برداشت غیر مجاز از آب شرب در یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان انار صادر شد. ...

یادداشت های خصوصی