رفتن به بالا

سایت فرهنگی،ورزشی،اجتماعی و سیاسی شهرستان انار

تعداد اخبار امروز : 3 خبر


  • سه شنبه ۶ تیر ۱۳۹۶
  • الثلاثاء ۲ شوال ۱۴۳۸
  • 2017 Tuesday 27 June
تاریخ مصرف مبارزه با عفاف و حیا گذشته است

چهارشنبه‌های سفید یواشکی شروع و یواشکی هم تمام شد!

پروژه‌های بیگانه که با استخدام چهره‌های خاص در پی زدودن عفاف از جامعه ایرانی است، به دلیل حیای ذاتی ایرانیان یکی پس از دیگری با شکست مواجه می‌شود، دیروز آزادی‌های یواشکی و امروز چهارشنبه‌های سفید.

پروژه‌های بیگانه که با استخدام چهره‌های خاص در پی زدودن عفاف از جامعه ایرانی است، به دلیل حیای ذاتی ایرانیان یکی پس از دیگری با شکست مواجه می‌شود، دیروز آزادی‌های یواشکی و امروز چهارشنبه‌های سفید.

به گزارش ” انارما“؛ انتخاب آگاهانه حجاب از سوی زن ایرانی سابقه‌ای به درازای تاریخ دارد و بانوان کشورمان برای حفاظت از تاج بندگی‌شان بیشترین از خودگذشتگی‌ها را داشته‌اند و به گواهی تاریخ در این مسیر از خون خود گذشته‌اند تا حجابی را که آگاهانه انتخاب کرده‌اند، حفظ کنند. در برابر این، اما جریان‌های معاند و مقابل نظام به این نتیجه رسیده‌اند که با دور کردن عفاف و حجاب از زن ایرانی، مسیر سلطه برایشان به آسانی باز خواهد شد، بنابراین در این مسیر با استخدام برخی افراد و استفاده ابزاری از آنها می‌کوشند تا با راه‌اندازی کمپین‌هایی مسئله حجاب را زیر سؤال ببرند.

در این مسیر رسانه‌هایی همچون بی‌بی سی، من و تو و VOA هم در خدمت این جریان‌ها قرار دارند و برایشان تبلیغ می‌کنند. فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی همچون فیس‌بوک، تلگرام و اینستاگرام مقر اصلی فعالیت این جریان‌هاست، اما با وجود به صف‌شدن تمام این امکانات و ابزارها کمپین «آزادی‌های یواشکی» یک سال هم دوام نیاورد و کمپین چهارشنبه‌های سفید هم پیش از آنکه آغاز شود، ابتر ماند؛ چراکه قاطبه بانوان ایرانی خودشان برای خودشان تصمیم می‌گیرند و اجازه نمی‌دهند یک فرد فراری با تاریخ مصرفی رو به اتمام برایشان تعیین‌تکلیف کند.
زن ایرانی در هر نقشی که باشد مادر، خواهر یا همسر، محور خانواده است پس با استحاله هویت او می‌توان نفوذ فکری – فرهنگی را رقم زد؛ ‌این موضوعی است که اتاق‌فکر تغییر در نظام فرهنگی اجتماعی و سیاسی ایران به آن رسیده است و به منظور دستیابی به این مهم، برنامه‌های گسترده‌ای را تدارک دیده است؛ برنامه‌هایی که اغلبشان با شکست مواجه می‌شوند.

کمپین‌های مسیح علی‌نژاد، خبرنگار فراری که حالا در استخدام سرویس‌های بیگانگان قرار گرفته نیز در همین راستا طراحی و اجرا می‌شود؛ ‌کمپین‌هایی که یکی پس از دیگری با شکست مواجه شده است؛ چراکه قاطبه بانوان کشورمان همچنان به حجاب و عفاف به عنوان ارزشی فطری پایبند هستند و اگر در نمای بیرونی جامعه شاهد حضور افراد بدحجاب هستیم، به دلیل آن است که محجبه‌ها به دنبال جلوه‌گری بیرونی نیستند، اما برخی بدحجاب‌ها استخدام شده‌اند تا جلوه‌گری کنند.

در برابر این مسئله، انفعال نیروی انتظامی در برخورد با کشف حجاب‌هایی که در خودروهای شخصی افراد به خصوص در مناطق بالای شهر پایتخت صورت می‌گیرد نیز بر بروز و ظهور و جلوه‌گیری این عده ناچیز دامن می‌زند.

تلاش برای استحاله هویت زن ایرانی
نخستین کمپین این فرد با عنوان «‌آزادی‌های یواشکی» سال ۹۳ و با همراهی گسترده شبکه اجتماعی فیس‌بوک با این فرد آغاز شد. عمق این همکاری زمانی بیشتر آشکار شد که معلوم شد بخشی از تصاویر منتشر شده در صفحه آزادی‌های یواشکی از تصاویر آرشیوی شبکه‌های اجتماعی مخاطبان – خصوصاً فیس‌بوک‌های آنها- که بدون اجازه از پروفایل آنها خارج و در این صفحه منتشر شده است. هر چند تعدادی از زنان و دختران جوان نیز به دنبال ارضای حس هیجان‌طلبی خاص این دوران تصاویر بی‌حجاب خود را که اغلب از پشت سر و در نقاط خلوت یا در مترو گرفته شده بود برای این کمپین ارسال می‌کردند. همه اینها اما یک تب گذرا بود که به زودی فروکش کرد و طی چند ماه پس از آغاز همچون کف روی موج از میان رفت.

پس از شکست این طرح، چهارشنبه‌های سفید گام بعدی گروه‌های معاند برای مقابله با عفاف و حجاب زن ایرانی شکل گرفته است. در این کمپین با انتشار نماهنگ‌هایی در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی از زنان دعوت می‌شود تا چهارشنبه‌ها بدون استفاده از حجاب و با نماد شال سفید در معابر عمومی احضار شوند و از خودشان عکس و فیلم تهیه و در فضای مجازی منتشر کنند. نحوه برخورد و نوع صحبت کردن این افراد، آموزش دیده و استخدام شده بودن بسیاری از آنها را آشکار می‌کند. این کمپین اما هنوز شروع نشده به دلیل بی‌‌اقبالی بانوان کشورمان ابتر ماند.

مستخدمانی برای اجرای پروژه نفوذ
مینو اصلانی، رئیس سازمان بسیج جامعه زنان در واکنش به چنین طرح‌هایی معتقد است در راستای پروژه نفوذ دشمن در اقشار و لایه‌های اجتماعی و کمرنگ کردن ارزش‌های اخلاقی جامعه ما و به سمت مدهای غربی و جهانی‌سازی پروژه‌های مختلفی اجرا شده که عمدتاً ناموفق بوده است؛ چراکه بانوان ما بسیار به مسائل اخلاقی و عفاف و حجاب معتقدند، اما در برخی از این پروژه‌ها با سرمایه‌گذاری عظیمی که در راستای زدودن ارزش‌هاست، بخشی از جوانان و جامعه ما به دلیل ناآگاهی از اهداف این پروژه‌ها آسیب می‌بینند و این می‌طلبد تا نهادها و دستگاه‌های فرهنگی هوشیارانه‌تر عمل کنند.

وی در این گفت‌وگو  تأکید می‌کند اینکه سال‌هاست شبکه ملی اطلاعات و فضای مجازی ایمن به عنوان مطالبه مطرح می‌شود و آسیب به جوانان ما در این قتلگاه به طور جدی به آن توجه نمی‌شود. اگر فرآیند افزایش سواد مجازی و ایجاد شبکه ملی اطلاعات به عنوان یک فرآیند طی می‌شد ما با چنین آسیب‌هایی مواجه نبودیم.

اصلانی با تحلیل شخصیتی گرداننده چنین کمپین‌هایی می‌افزاید این فرد به لحاظ هویتی و شخصیتی بسیار بحران‌زده است و با ابزار رسانه‌ای که صهیونیست‌ها در اختیارش قرار داده‌اند سعی می‌کند عقده‌های روانی خود را به سوی جامعه گسیل دهد. نظام منحط غرب هم به دنبال کسانی می‌گردد که در این مسیر انحرافی علیه نظام جمهوری اسلامی و ارزش‌های فطری که پیام انقلاب اسلامی آنها را منتشر می‌کند، بایستد و با در اختیار گذاشتن منابع مالی و رسانه‌ای اینها را حمایت کند.

به باور وی دستورات الهی بر اساس فطرت انسان است و حد و حدود الهی بدون خدشه است و اصلاً باید ببینیم زمینه‌های احترام متقابل کجاست. این بحث شخصی نیست و بحث فقهی و الهی است و احترام متقابل موضوعیت ندارد؛ چراکه بی‌حجابی خلاف قوانین الهی و خلاف قوانین مصرح کشور است، همانگونه که یک ایرانی نمی‌تواند در کشورهای دیگر قوانین را زیر پا بگذارد.

این کار اخلاقاً هم درست نیست، حتی اگر این قوانین مورد تأیید ما هم نباشد.  اما پرو‍ژه نفوذ برای محجبه‌ها هم برنامه‌هایی در سر می‌پروراند؛ چادری‌های بد حجاب پدیده دیگری است که در حوزه عفاف و حجاب با آن مواجهیم و گاهی اوقات برخی خانم‌های چادری به گونه‌ای در جامعه جلوه‌گری می‌کنند که فلسفه چادر و پوشش زیر سؤال می‌رود.

گسترش انواع و اقسام چادرهایی که مؤلفه‌های حجاب برتر را ندارند و همچنین گیره، ساق دست و یقه حجاب با طراحی بسیار تجملاتی و جلب‌کننده توجه دیگران، مصادیقی از تلاش برای استحاله حجاب محجبه‌هاست که برخی از مذهبی‌ها هم در دامش می‌افتند.

بازگشت غرب به سمت عفاف و حیا
رئیس بسیج جامعه زنان معتقد است ما می‌توانیم از منظر اندیشمندان غربی هم به مسئله حجاب بپردازیم. امروز در غرب اندیشمندان غربی هم به مسئله حجاب، حیا و عفاف روی آورده‌اند؛ جنبش‌هایی مثل جنبش زنان پوشاننده سر‌، ‌جنبش مدناب، ‌جنبش احیای شأنیت زن و مادری نشان می‌دهد در متن آزاد اندیش غرب به سمت عفاف و حیا و حتی پوشیدگی روی می‌آورند. چنین جنبش‌هایی در غرب یعنی مرکز رواج اباحی‌گری و بی‌بند و باری نشان از آن دارد که فطرت الهی بشر به سمت حیا کشش دارد و پیش می‌رود، اما افرادی که به عنوان ابزاری از سوی غرب شناسایی می‌شوند و با حرکت‌های بسیار سطحی تلاش می‌کنند تا ارزش‌های جامعه ایرانی را تغییر دهند به همین خاطر هم از سوی مردم و جوانان ما پس زده می‌شود.

از نگاه این فعال حوزه زنان ممکن است عده‌ای که عوامل این افراد در غرب هستند، چنین رفتارهایی را از خود نشان دهند کما اینکه نیروی انتظامی ما بسیاری از مدلینگ‌هایی را دستگیر کرده‌اند که مشخص شده اینها برای ترویج بدحجابی و بی‌حیایی در برخی شهرهای بزرگ استخدام شده‌اند و به دلار حقوق می‌گیرند. البته ممکن است یک عده قلیلی از نوجوانان به واسطه غفلت مسئولان و از دست رفتن انسجام فرهنگی در دستگاه‌های فرهنگی در دام طرح‌های اینچنینی گرفتار شوند.  در این مسیر آتش به اختیار بودن مردم برای نجات از این طرح‌ها و امر به معروف و نهی از منکر مطرح می‌شود.

منبع: روزنامه جوان

انتهای پیام/

عضویت در کانال تلگرام سایت خبری انارما
0

اخبار مرتبط

نظرات

  • بله حق با شماست .نمونه اش هم همین سایت… که داره خیلی نرم فرهنگ عفاف شهر مارو خدشه دار میکنه هیشکی هم صداش در نمیاد. ما فقط بلدیم حرف بزنیم؟؟آقا این تجمع روبروی دادگاه چی شد پس؟؟؟؟آقای دادستان فقط یه حرفی زد و رفت!؟؟؟؟ بابا تهاجم فرهنگی داخلیه نه خارجی. تهاجم بیخ گوشمونه چرا کسی نمیفهمه. بابا سیل داره میاد.

    0

یادداشت ویژه

حجت الاسلام حمید قدیری؛

نظر رهبر معظم انقلاب درباره شعار علیه مسئولان نظام

بدنبال سردادن شعارهای عده‌ای علیه برخی مسئولین کشور در حاشیه راهپیمایی روز قدس سال ۹۶ حجت الاسلام حمید قدیری نظر صریح رهبر انقلاب درباره شعار دادن علیه مسئولین را برای این پایگاه اطلاع رسانی ارسال کرد به گزارش " انارما" بدنبال سردادن شعارهای عده‌ای علیه برخی مسئولین کشور در حاشیه راهپیمایی روز قدس سال ۹۶ حجت الاسلام حمید قدیری نظر صریح رهبر انقلاب درباره شعار دادن علیه مسئولین را برای این پایگاه اطلاع رسانی ارسال کرد. متن ارسالی بدین شرح می باشد: امروز و در راهپیمایی تهران عده ای با مواجه شدن با جناب آقای روحانی رئیس جمهور محترم، شعار بنی صدر روحانی پیوندتان مبارک سردادند. در این باره نکاتی با استناد به بیانات رهبر معظم انقلاب قابل ذکر است. ?ایشان در جمع مردم آذربایجان در بهمن ماه ۹۱ فرمودند : «این‌که عده‌ای برخی را ضد ولایت و ضد بصیرت بنامند و شعار بدهند، نظیر آن‌چه اخیراً در قم روی داد، اقدامی غلط است و بنده کاملاً مخالف این کارها هستم که قبلاً هم نظیر آن در مرقد مطهر حضرت امام [رضوان‌الله‌علیه] اتفاق افتاد و به مسئولان تذکر دادم جلوی این کارها را بگیرند. رهبر انقلاب افزودند: کسانی که راه‌می‌افتند و شعار می‌دهند، اگر واقعاً حزب‌اللهی و مؤمن هستند، بدانند که این کارها به ضرر کشور و خلاف شرع است و اگر هم اعتنایی به این حرف‌ها ندارند که حسابشان جداست». ⭕️ و اما نکات قابل ذکر :  این اقدامات قطعا در مسیر مخالفت قطعی امر رهبر معظم انقلاب است که فرمودند کاملا با آن مخافم و امت انقلابی و حزب الله بصورت قطعی از اینچنین اقدامات اعلام برائت کرده و این اقدامات غلط، نادرست و خلاف شرع را محکوم میکند! این افراد قطعا نه متعلق به جریان حزب الله و انقلابی هستند و نه دل در گرو امنیت ملی و وحدت کلمه که توصیه امام راحل و رهبر معظم انقلاب میباشد، دارند. اینکه چه افرادی و با چه انگیزه ای دست به این اقدام زده اند جای سؤال است. بعید نباید دانست که عده ای نفوذی با تحریک عواطف و احساسات عده ای اندک، این اقدام را رقم زده اند!  امت حزب الله و انقلابی و همیشه در صحنه علی رغم انتقاداتی که به دولت محترم دارد، حمایت خود را در چارچوب قانون و تبعیت از رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه ای، از دولت اعلام میدارد و از دستگاههای امنیتی و قضائی تقاضا دارد در صورت شناسایی عوامل و آغاز کنندگان این اقدام، با آنها برخورد کنند تا از تکرار این دست اقدامات جلوگیری شود.   ✅ در پایان، از تمام مردم فهیم و احزاب و گروهها، تقاضا داریم با محکوم کردن این اقدام زشت، از نسبت دادن این حرکت ناپسند به گروه یا جناح خاص خودداری کرده و وحدت کلمه را اولویت اصلی فعالیت های سیاسی و اجتماعی خود قرار دهند! حمید قدیری انتهای پیام/