یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ | Sunday 26 May 2024

حدادعادل گفت: توصیه من به کسانی که امروز فرصتی برای مدیریت پیدا کرده‌اند این است که مراقب باشند اگر دوباره در مسیر فتنه قرار بگیرند این ملت 9 دی‌های دیگری هم خواهد آفرید

به گزارش اتارما،برنامه «دیروز، امروز، فردا» پنجشنبه شب با حضور غلامعلی حدادعادل مشاور عالی مقام معظم رهبری و حجت‌الاسلام محمدحسن رحیمیان از اعضای بیت امام (ره) با موضوع «حماسه نه دی و عبرت‌های آن» از شبکه سوم سیما پخش شد.

حداد

حدادعادل در بخش ابتدایی برنامه گفت: شکی نیست که همه دلسوزان کشور و علاقمندان به انقلاب خواهان وحدت مردم هستند، کشور از صف آرایی عده‌ای در مقابل عده‌ای دیگر سودی نمی‌برد، هر اقدامی در جهت رفع اختلاف و در مسیر وحدت اقدام پسندیده‌ای است اما وحدت بدون واکاوی حوادث گذشته، معلوم نیست موفق باشد و شاید به شکست بیانجامد.

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس تصریح‌کرد:‌ اگر حوادث سال 88 را تحلیل و ریشه‌یابی نکنیم و با عبارت‌های احساسی و عاطفی داستان را تمام کنیم، معلوم نیست کار درستی کرده باشیم. آیا چیزی که در سال 88 اتفاق افتاد یک سوءتفاهم بوده که باید فراموش شود؟ بنده چنین اعتقادی ندارم. اگر موضع گیری‌ها، بیانیه‌ها، مصاحبه با بیگانگان، موضع‌گیری بیگانگان نسبت به اتفاقات کشور و… را بررسی کنیم می‌بینیم جفای بزرگی به کشور و انقلاب شده است.

وی ادامه داد: چه تضمینی هست که دوباره فردا این اتفاقات تکرار نشود؟ ما مایلیم این اتفاقات تکرار نشود و هر کاری که می‌شود باید در این مسیر انجام شود. یکی از راه‌های جلوگیری از تکرار این اتفاقات این است که مقصر مشخص شود.

حدادعادل در بخش دیگری از این برنامه تلویزیونی اظهارداشت: صدا و سیما برای بازخوانی و واکاوی پرونده فتنه باید یک سریال حداقل 26 قسمتی بسازد، از روز انتخابات که 22 خرداد 88 بود تا نه دی اتفاقات زیادی افتاد، مردمی که با حد نصاب بالا در انتخابات شرکت کرده بودند، از همان ظهر روز رای گیری نغمه تقلب در انتخابات را شنیدند. عصر روز جمعه و دو ساعت مانده به پایان رای گیری عده ای برای تظاهرات جلوی وزارت کشور جمع شده بودند. هنوز انتخابات تمام نشده بود که یکی از کاندیداها خبرنگاران خارجی را دعوت کرد و گفت من با رای بالا انتخاب شده‌ام.

نماینده مردم تهران در مجلس افزود: از صبح روز بعد هم فشار برای ابطال آراء بالا گرفت و مردم برای انجام راهپیمایی به خیابان‌ها دعوت شدند. من فکر می‌کنم اگر حوادث 35 سال انقلاب تا امروز را مرور کنیم می‌بینیم هیچ جفایی بدتر از تهمت تقلب وجود نداشته است، نظامی که بر اساس دیانت و صداقت به وجود آمده و براساس دین استوار شده،  دشمنان زیادی دارد، تمام حکومت‌های فاسد اطراف ما که نوکران آمریکایی‌ها هستند چقدر از این هدیه‌ای که به آنها تقدیم شد خوشحال شدند.
وی در ادامه تصریح‌کرد: آدم‌هایی که با اصل نظام مخالف بودند و انتخابات را قبول نداشتند و رای هم نداده بودند شعار نوشتند که رای ما را پس دهید.

حدادعادل ادامه داد: اول صحبت از اختلاف نظر دو نفر بود که این طبیعی بود. بعضی‌ها هم در مناظره‌ها حرف‌های بدی زدند که پسندیده نبود اما بعد از انتخابات کم‌کم معلوم شد مساله این حرف‌ها نیست؛ هرچه جلوتر آمدند شعارهای مخالف با اصل نظام بیشتر شد. در روز قدس یک عده آمدند و به بهانه انتخابات در میدان هفت تیر تهران یک بطری آب به دست گرفتند و شعار دادند نه غزه،نه لبنان جانم فدای ایران؛ کمی جلوتر و در 13 آبان بیانیه‌ای صادر شد که در آن هیچ اشاره‌ای به آمریکا و جنایت‌هایش نسبت به ملت ایران نشد و حتی از تسخیر لانه جاسوسی هم در این بیانیه اسمی برده نشد.

مشاور عالی مقام معظم رهبری یادآور شد:‌ در روز 16 آذر یک عده به عکس امام بی احترامی کردند. در عاشورای همان سال عده‌ای به خیابان‌ها آمدند و شعارهای عجیب و غریب دادند و خیمه‌های عزاداری را آتش زدند و…. بعد هم یک کسی پیدا شد و گفت این‌ها مردم خداجو بودند، اگر این افراد برای عزاداری آمدند که کسی با آنها کاری نداشت، چی شد که مردم به خیابان آمدند؟ نه دی انفجار خشم مردم و ترکیدن بغض مردم بود.

وی ادامه داد:‌ نه دی لبریز شدن کاسه صبر مردم بود. مردم از 22 خرداد تا 9 دی شاهد اتفاقات مختلف بودند و بالاخره چیزی که صبر مردم را تمام کرد این بود که مردم دیدند این‌ها به سراغ عاشورا و نهضت امام حسین (ع) رفته‌اند و می‌خواهند عاشورا را به وسیله‌ای برای رسیدن به اهداف خود تبدیل کنند.

حدادعادل هم در بخش دیگری از «دیروز،امروز،فردا» گفت: فکر می‌کنم برنامه‌ریزی وسیعی از مدت‌ها قبل از انتخابات شده بود که در ایران اتفاقی نظیر انقلاب‌های مخملی بعضی کشورها مثل اوکراین به وجود بیاید، وقتی در اوکراین این انقلاب مخملی به وجود آمد برخی از روزنامه‌های اصلاح طلب از این بابت خیلی خوشحال بودند و با ساز آمریکایی‌ها کوک می‌شدند و می‌رقصیدند، این ها برای انتخابات ایران برنامه ریزی کرده بودند و رنگ سبز را هم تجویز کرده بودند و با شعار تقلب خواهان ابطال انتخابات شدند و مردم را به خیابان‌ها آوردند تا کودتای نرمی که در کشورهای دیگر به وقوع پیوست، در ایران هم اجرایی شود اما این اتفاق در ایران نیفتاد.

وی افزود: بلافاصله بعد از ناکامی در هدایت این فتنه، آنها به سراغ تشدید تحریم‌ها رفتند. تشدید تحریم‌ها از روزی شروع شد که آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها و غربی‌ها متوجه شدند این فتنه و این طراحی عقیم مانده و کارآیی ندارد. الان هم می‌بینید که هیات پارلمانی به ایران می‌آید و دزدکی با اصلاح‌طلبان موثر در فتنه و مجرم و زندانی ملاقات می‌کنند و وقتی به کشور خود بازمی‌گردند می‌گویند بزرگترین دستاورد این سفر ملاقات با این دو نفر بوده است.

حدادعادل هم در بخش دیگری از «دیروز، امروز،فردا» اظهارداشت: فکر می‌کنم مردم با حماسه 9 دی حکم خود را در مورد سران فتنه داده‌اند و به سینه عاملان فتنه دست رد زدند، من فکر می‌کنم بهتر است به جای اینکه بنده نقش قاضی را ایفا کنم و حکم کنم یک مقدار برای کسانی که شاید هنوز هم در این خیالات هستند و از من و امثال من دلخوشی ندارند راحت صحبت کنیم و بگوییم بیایید و ببینید کدام یک از حرف‌های ما غیر منطقی است؟ فتنه سال 88 برای همه یک امتحان همه جانبه و بزرگ بود، اول برای کسانی که در انتخابات دم از قانون گرایی می زدند و طرف مقابل را متهم به دروغ گویی می کردند، این افراد بعد از انتخابات قانون را زیر پاگذاشتند و تهمت تقلب هم بزرگترین دروغی بود که گفتند.

نماینده مردم تهران ادامه داد: این اتفاقات امتحان بزرگی هم برای کسانی بود که می‌گفتند ما یار غار امام(ره) بودیم که یا سکوت کردند و یا با فتنه همراهی کردند که امتحان خود را دادند و به عنوان خواص بی‌بصیرت مشهور شدند و همچنین برای خواصی که در ایام فتنه سکوت کردند و بعد از آن شروع به صحبت پراکنی کردند.

حدادعادل افزود: همچنین این فتنه برای رهبری هم یک امتحان بود که ایشان عطوفت خود را نشان داد و با نصیحت و خواهش کار را جلو برد اما در عین حال گفت قانون فصل الخطاب است، ایشان در مقابل تهمت‌هایی که در مورد دیکتاتوری می‌زدند گفتند دیکتاتوری با خروج از مسیر قانون به وجود می‌آید. رهبری در این امتحان صلابت خودشان و همچنین اعتقاد خود را برای حفظ انقلاب نشان دادند.

حدادعادل اظهار داشت: مردم در این امتحان نمره بیست گرفتند و گول تبلیغات خارجی‌ها را نخوردند. مردم دیدند عده‌ای دم از امام می زنند اما در مقابل مشاهده کردند که خارجی ها همین عده را تایید می کنند. مردم این ها را فهمیدند و از آزمایش بصیرت سربلند بیرون آمدند. باید خدا را شکر کنیم که مردم مومن و با بصیرتی داریم که موفق شدند حماسه باشکوهی مثل 9 دی را بیافرینند. توصیه من به کسانی که امروز فرصتی برای مدیریت پیدا کرده‌اند و در دولت جدید به برکت شعار اعتدال سر کار آمدند این است که مراقب باشند دوباره به آن مسیر و آن حرف‌ها کشیده نشوند و بدانند این ملت اگر مدتی ساکت بماند، دلیل بر فراموشی نیست، مردم ایران صبر می‌کنند اما فراموش نمی‌کنند؛ مواظب باشند اگر بخواهند دوباره در مسیر فتنه قرار بگیرند، این ملت 9 دی‌های دیگری هم خواهد آفرید.

منبع:فرهنگ

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

حکم پرونده سرقت آب در انار صادر شد

حکم پرونده برداشت غیر مجاز از آب شرب در یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان انار صادر شد. ...

یادداشت های خصوصی