سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ | Tuesday 28 May 2024

مدیر جهاد کشاورزی انار عنوان کرد: با تکمیل 10 باب استخر دو منظوره دیگر پرورش آبزیان در شهرستان انار به ظرفیت 40 هزار قطعه می‌رسد

به گزارش انارما،محمد گرجی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمان اظهار داشت: در راستای استفاده بهینه از ظرفیت‌های منابع آبی شهرستان‌ و توسعه آبزی‌پروری از ابتدای سال‌جاری تا‌کنون 13‌ هزار قطعه بچه ماهی گرمابی و سرد‌آبی در استخرهای دو منظره‌ این شهرستان رهاسازی شده است.

گرجی

وی بیان داشت: این کار زمینه ایجاد اشتغال هشت نفر به طور مستقیم و غیر‌مستقیم را ایجاد کرده است.

مدیر جهاد کشاورزی انار عنوان کرد: با تکمیل 10 باب استخر دو منظوره دیگر پرورش آبزیان در شهرستان انار به ظرفیت 40 هزار قطعه می‌رسد.

وی گفت: سالانه حدود 20 تن ماهی در این شهرستان تولید و برای 10 نفر شغل ایجاد می‌شود.

تخصیص 2 هزار میلیارد ریال اعتبار به صادر‌کنندگان پسته ‌

علی جاویدی معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمان اظهار داشت: در جلسه‌ای به منظور اعتبارات بخش کشاورزی استان کرمان با حضور جمعی از نمایندگان ‌مردم کرمان در مجلس و مدیر‌عامل بانک کشاورزی کشور، 2 هزار میلیارد ریال اعتبار به منظور خرید و صادرات پسته استان از محل منابع داخلی بانک خارج از روش مانده منابع و مصارف از طریق بانک کشاورزی استان کرمان اختصاص یافت.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان از تمدید مهلت تعیین تکلیف و بخشودگی جرائم و سود و کارمزد تسهیلات پرداختی زیر 100 میلیون ریال در سال‌های 79 تا 91 تا پایان دی ماه سال‌جاری خبر داد.

پرداخت 75 هزار میلیون ریال تسهیلات خرید ادوات کشاورزی

رئیس اداره فناوری‌های مکانیزه سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون 253 نفر از متقاضیان خرید ادوات کشاورزی از محل تسهیلات خط اعتباری مکانیزاسیون سال‌جاری به مبلغ 75 هزار و 780 میلیون ریال به بانک کشاورزی معرفی شده‌اند.

حسن لحسایی افزود: این میزان اعتبار مبلغ 2 هزار و 284 میلیون ریال برای خرید تراکتور و ادوات مربوط به بخش کشاورزی پرداخت و مابقی طی روزهای آینده موفق به اخذ تسهیلات مذکور می‌شوند.

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

حکم پرونده سرقت آب در انار صادر شد

حکم پرونده برداشت غیر مجاز از آب شرب در یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان انار صادر شد. ...

یادداشت های خصوصی