شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ | Saturday 18 May 2024

وقتی کروبی عزاداران حسینی را «جماعتی وحشی» نامید + فیلم و عکس

به گزارش انارما،حماسه 9 دی 88 علل و ریشه های متعددی داشت که تفصیل هر یک از آنها مجال جداگانه ای می طلبد اما بدون تردید یکی از عوامل اصلی این واقعه تاریخی را باید حوادث روز عاشورای 88 دانست که حامیان موسوی، کروبی و عوامل ضد انقلاب با آشوبگری و هتک حرمت عزای سیدالشهدا علیه السلام بیش از پیش منجر به تحریک عواطف توده های مردمی شدند که در راهپیمایی 9 دی به خیابانها آمده و خواستار اشد مجازات برای سران فتنه شدند.

در همین راستا، بازخوانی حوادث تلخ روز عاشورا بعد از 4 سال می تواند تصویر درستی نسبت به یکی از عوامل پیدایی حماسه 9 دی برای مخاطب ایجاد کند، حوادثی که در ادامه به نقل از  كتاب روزشمار 8 ماه نبرد مقدس و به روایت رسانه های ضد انقلاب و داخلی گردآوری شده است:

شبکه تلوزیونی مجاهدین خلق (منافقین): «جوانان شجاع در تهران، ساختمان مركز كل راهنمايى و رانندگى نيروى انتظامى رژيم در خيابان آزادى را درهم كوبيدند و تمامى شيشه هاى آنرا خرد كردند. جوانان هم‌چنين شمارى از مزدوران نيروى انتظامى را در اين منطقه خلع لباس كردند.

در خيابان خوش درگيريهاى سنگين جريان دارد و مردم چندين موتور ديگر از مأموران سركوبگر نيروى انتظامى را به آتش كشيدند. از ميدان وليعصر تا پشت دانشگاه صنعتى شريف، درگيرى ادامه دارد و مردم مىگويند شام غريبان را برايتان شام غريبان مىكنيم. تظاهر كنندگان شعار مىدهند “استقلال آزادى جمهورى ايرانى” هم چنین جوانان در سر خيابان وصال شيرازى در تهران يك لندكروز نيروى انتظامى را به آتش كشيدند. مردم در بسيارى از نقاط تهران سنگها و موزاييكهاى بالكن ها را مىشكستند و به سمت مزدوران بسيجى و مأموران سركوبگر نيروى انتظامى پرتاب مىكردند.»

* رجانیوز: «از صبح امروز، عده‌اي كه به صورت سازماندهي شده بدون حمل هرگونه ادوات مخصوص عزاداران و دسته‌جات عزاداري، نمادهاي سبز اموي را حمل مي‌كردند، به صورت سازماندهي شده از خيابان‌هاي اسكندري به سوي تقاطع خيابان توحيد، ميدان فردوسي به سمت ميدان انقلاب، ميدان امام حسين(ع) پل چوبي، خيابان حافظ به سمت چهارراه كالج و چهارراه ولي‌عصر حركت كردند و با اخلال در عبور و مرور عزاداران و مردمي كه در تردد به سمت مجالس عزاداري بودند، شعارهاي انحرافي سردادند.

برخي بقاياي فرقه موسوي شعارهاي “مرگ بر ديكتاتور” و “يا حسين ميرحسين” را در حالي كه دست‌هاي خود را بالاي سر گرفته و به هم مي‌زدند، تكرار مي‌كردند. اين افراد كه به چوب، چماق و سنگ مسلح بودند، پس از هر درگيري با نيروهاي انتظامي و متفرق شدن، به خيابان‌هاي فرعي هجوم مي‌آورند و با تخريب اموال عمومي به‌ويژه شكستن شيشه‌ها قصد داشتند، به زور وارد منازل مردم شوند كه در برخي موارد به‌دنبال مقاومت صاحبان منازل، اغتشاشگران آنان را مضروب و به منازل نيز خساراتي وارد كردند. آشوبگران در تقاطع اسكندري- آزادي با كندن ميله‌هاي خطوط ويژه اتوبوس‌هاي تندرو و قرار دادن آن‌ها در وسط خيابان تلاش كردند تردد مردم را مختل كنند.

اين افراد هر خودرويي را كه گمان مي‌كردند ارتباطي با نيروهاي انتظامي و يا مردم مؤمن دارد، با سنگ مورد حمله قرار مي‌دادند. اغتشاش‌گران در تقاطع كريمخان- حافظ 2 خودروي پليس را آتش زدند و تاكنون آتش زدن 26 موتور از موتورهاي ناجا و مردم نيز گزارش شده است. اين افراد همچنين در مسيرهاي اصلي اقدام به آتش زدن سطل‌هاي زباله و قرار دادن آن‌ها در وسط خيابان كردند، به طوري كه دود ناشي از اين اقدام برخي خيابان‌ها را فراگرفت. در واكنش به اين فتنه‌گري‌ها كه همزمان با حضور عزاداران تهران در مساجد، حسينيه‌ها و هيئات عزاداري انجام شد، هزاران نفر از عزاداران حسيني براي جلوگيري از ادامه اغتشاش فتنه‌گران وارد صحنه شدند و با شعارهاي خود امويان را فراري دادند. شمار قابل توجهي از مردم نيز در تقاطع انقلاب- فلسطين تجمع كردند.

اين افراد با سردادن شعارهاي انقلابي از جمله “لبيك يا خامنه‌اي لبيك يا حسين است” و سينه‌زني، اقدامات خرابكارانه اغتشاشگران را محكوم كردند و حاج سعيد حداديان در جمع اين افراد اقدام به مرثيه‌سرايي كرد. هم چنین دانشجويان انقلابي كه از عزاداري دانشگاه تهران به اين محل آمده بودند، در روز عاشورا حتي پس از برخورد فيزيكي نيروهاي انتظامي با اغتشاشگران از پليس مي‌خواستند برخورد با اين افراد جاهل را به آنان واگذار كند تا بدون هرگونه درگيري آنان را متواري كنند. عاشقان ولايت شعارهاي “الله اكبر خامنه‌اي رهبر”، “حزب فقط حزب حزب الله، سيد علي روح الله “، “منافق حياكن عاشورا را رها كن” و “مرگ بر منافق”، “حزب فقط حزب علي رهبر فقط سيد علي”، “ماشالله حزب الله”، “مرگ بر منافق”، “اين همه لشكر آمده به عشق رهبر آمده”،‌” واي اگر خامنه‌اي حكم جهادم دهد ارتش عالم نتواند كه جوابم دهد” سر دادند و هرلحظه بر شمار راهپيمايان مردمي افزوده شد. گفتنی است در حاشيه ميدان ولي‌عصر(عج) تهران پرچم‌هاي مقدس يا زهرا(س) و يا حسين(ع) توسط امويان پاره و كيوسك پليس نيز آتش زده شد.

صدها موتور سوار نيز كه پرچم هاي هيئات خود مركب از “ياحسين”، “يا مهدي ادركني” و… را به دست گرفته‌اند، به طور مستمر در خيابان انقلاب به گشت زني پرداختند. در این تجمع دکتر روح الامینی پدر مرحوم محسن روح الامینی نیز حضور داشت و علیه اغتشاشگران شعار داد.»

 * خبرگزاری فارس فیلمی از حضور فائزه هاشمی رفسنجانی در جمع اغتشاشگران روز عاشورا را منتشر ساخت و نوشت: «فائزه هاشمي پس از چند روز سپري كردن تعطيلات در شمال كشور، روز عاشورا هم به جمع آشوبگران در تهران پيوست. وي روز عاشورا به همراه حدود 15 نفر از بستگان و خانواده در اغتشاشات حضور پيدا كرد.»

Get the Flash Player to see this player.

* وزارت اطلاعات در بیانیه ای اعلام كرد كه در جريان اغتشاشات تهران كه طي آن فتنه‌گران به دسته‌هاي عزاداري سوگواران سيدالشهدا(ع) حمله كرده و همچنين تعدادي از خودروهاي عمومي و شخصي و برخي اماكن عمومي را به آتش كشيدند، تعدادي از عناصر گروهك تروريستي منافقين دستگير شدند.

* شبکه ایران پیرامون بیانیه مهدی کروبی در مورد حوادث روز عاشورا نوشت: مهدی کروبی در بیانیه ای که در ابتدای آن به اشتباه آیه شریفه «انالله و ان الیه راجعون» را «الراجعون» نوشت، عزاداران حسینی (ع) را جماعتی وحشی خطاب کرد و اعلام کرد: «امروز در عاشورای حسینی از بدو صبح جماعتی وحشی با خشونتی وصف ناپذیر بر مردم یورش بردند و جمع زیادی را مجروح، دستگیر و بنابرگزارش های رسیده تعدادی از هموطنان را به شهادت رساندند» و در ادامه نیز جمهوری اسلامی را با رژیم پهلوی مقایسه کرد و با شهید خواندن اوباش روز عاشورا، نتیجه گرفت جمهوری اسلامی از رژیم شاهنشاهی نیز بدتر است زیرا حرمت این روز را نگه نداشته است. کروبی در ادامه بیانیه خویش افرادی که در روز عاشورا شعار علیه جمهوری اسلامی و اصل ولایت فقیه سر می دادند را فرزندان زهرا (س) نامید و از فراری دادن آنها توسط عزاداران حسینی (ع) اعلام نارضایتی کرد: «یا رب چه شده است که حرمت عاشورا و عزاداران فرزند زهرا (س) در ظهر عاشورا نگاه داشته نمی شود و آنان را به خاک و خون می کشند. یا رب چه شده است که حرمت خون مردم در این ماه عزیز هم رعایت نمی گردد؟»

* فارس: تيم‌هاي ترور ضدانقلاب در اقدامي مشكوك يكي از نزديكان ميرحسين موسوي را به قتل رساندند. اين اقدام مشكوك در حالي صورت گرفته است كه گزارش ها حاكي از استفاده از اسلحه مخصوص تيم هاي ترور در اين اقدام مشكوك دارد، چنانكه نوع سلاح و گلوله استفاده شده در اين حادثه، نوعي خاص و كمياب از گلوله و سلاح مخصوص تيم هاي ترور است. اما در اين حادثه مشكوك آنچه بيش از همه قابل توجه بوده است، انتخاب خواهرزاده موسوي در ميان جمعيت حاضر در خيابان است، انتخابي كه اتفاقي به نظر نمي رسد. خواهرزاده ميرحسين موسوي در اغلب تجمعات پس از انتخابات حاضر بوده و از اين رو هدفي نشاندار براي تيم هاي ترور بوده است.

* رجانیوز: «امروز یک انگلیسی در حالی که به سمت عزاداران حسینی حمله می کرد، در حوالی میدان فردوسی توسط نیروهای امنیتی دستگیر شد. این فرد پاسپورتش را نیز به همراه داشته است.»

* دولت فرانسه با صدور بیانیه ای اعلام کرد: “به دنبال اصرار مخالفان بر ادامه اعتراض‌ها و همچنين تشديد سركوب ها، فرانسه خواستار يك راه حل سياسى در ايران است.”

* دکتر محمد مرندی استاد دانشگاه تهران در گفتگو با شبکه الجزیره در خصوص كشته شدن علي موسوي خواهر زاده ميرحسين موسوي و كشته شدن هشت نفر به نقل از برخي سايت ها گفت: «من دقيقا نمي دانم كه تعداد كشته ها چقدر است اما از چهار نفري كه كشته شدند، تنها يك نفر به ضرب گلوله كشته شد كه آن یک نفر خواهرزاده آقاي موسوي بود! پليس مي گويد كه آنها به هيچ كس شليك نكردند. آنها مشكوك هستند كه وي ممكن است ترور شده باشد تا تنش ها در شهر تهران افزايش يابد. قضيه مشكوك است چون چگونه يك نفر از ميان جمعيت هزار نفري به طرز گزينش شده اي هدف قرار مي گيرد؟!» وی در ادامه گفت: «به نظر من بزرگترين مشكلي كه آقاي موسوي دارد اين است كه وي بيشتر و بيشتر دارد راديكال مي شود و حاميان وي هم بيشتر و بيشتر غربگرا و سكولارتر مي شوند. اردوگاه موسوي اساسا شكسته شده و به جناح هاي مختلف تبديل شده است. بسياري از آنها خود را از آقاي موسوي جدا كرده اند.»

* جامعه مدرسين حوزه علميه قم با صدور بیانیه ای اعلام کرد: «متاسفانه امروز، در روز عاشورا در حالي‌كه ملت سوگوار به طور يكپارچه در مراسم عزاداري و روضه خواني اباعبدالله الحسين عليه السلام شركت داشته اند و بر سرو سينه مي‌زدند،‌عده‌اي ساختار شكن، با كف و سوت با حرمت شكني عاشوراي حسيني، به طور سازمان يافته و هماهنگ با سامانه هاي دروغ پردازي و شايعه پراكني استكباري بر عليه نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران علاوه بر تخريب اموال عمومي و اغتشاش، به قرآن، مساجد، حسينه‌ها و تكيه‌ها، نذورات، عزادارن و مراسم حسيني اهانت و جسارت كرده‌اند و گستاخي را با شعار برعليه باورها و ارزشهاي اسلامي و مقدسات مذهبي براي تحقق خواب‌هاي پريشان دشمنان اسلام و ايران، بيشتر كرده‌اند … جامعه مدرسين ضمن تقدير از حضور به موقع و شايسته شما امت خداجوي و سلحشور در برخورد با اغتشاشگران از مسئولين ذيربط درخواست مي نمايد كه با شناسايي عوامل و مسببان اين وقايع ناگوار؛ قاطعانه برخورد نموده و آنان را به سزاي قانوني و شرعي خويش برسانند. »

منبع:رجافتنه

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

حکم پرونده سرقت آب در انار صادر شد

حکم پرونده برداشت غیر مجاز از آب شرب در یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان انار صادر شد. ...

یادداشت های خصوصی