دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷ | Monday 23 July 2018

امام جمعه کرمان گفت:در مدت ۳۷ سالی که در سمت امام جمعه کرمان بودم مطیع امر امام راحل بودم و بعد از حضرت امام خمینی‌(ره) نیز مطیع امام خامنه‌ای بوده و هستم. به گزارش انارما به نقل از آرمان کرمان ، آیت‌الله سید‌یحیی جعفری امروز ظهر در بیان خطبه‌های نماز جمعه کرمان اظهار‌ داشت: بزرگترین […]

امام جمعه کرمان گفت:در مدت ۳۷ سالی که در سمت امام جمعه کرمان بودم مطیع امر امام راحل بودم و بعد از حضرت امام خمینی‌(ره) نیز مطیع امام خامنه‌ای بوده و هستم.

به گزارش انارما به نقل از آرمان کرمان ، آیت‌الله سید‌یحیی جعفری امروز ظهر در بیان خطبه‌های نماز جمعه کرمان اظهار‌ داشت: بزرگترین نعمت خداوند عقل است و خداوند بعد از آنکه عقل را برای انسان خلق کرد، فرمود هیچ موجودی را ارزنده‌تر از انسان خلق نکرده‌ام.

وی با اشاره به اینکه امام موسی کاظم‌(ع) در روایتی در اهمیت عقل می‌فرماید که انسان باید از خداوند در حالت تضرع و زاری بخواهد که عقلش را کامل کند گفت: آن حضرت در این روایت می‌فرماید که اگر کسی می‌خواهد از زندگی بی‌نیاز باشد و بدون ثروت و مال، غنی شده و دینش هم سالم بماند باید عقلش کامل گردد.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با تسلیت سالروز شهادت امام صادق‌(ع) با بیان حدیثی از آن حضرت افزود: امام صادق‌(ع) نیز در حدیثی می‌فرماید دقت و تفکر در علوم و دانش، عقل انسان را بارور می‌کند.

وی با تشریح دلایل استعفای خود در جمع نمازگزاران خاطر‌نشان کرد: در مدت ۳۷ سالی که در سمت امام جمعه کرمان بودم مطیع امر امام راحل بودم و بعد از حضرت امام خمینی‌(ره) نیز مطیع امام خامنه‌ای بوده و هستم.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه هیچ اجباری در استعفای بنده نبوده است گفت: همه انسان‌ها روزی به مرحله کهولت سن و بازنشستگی می‌رسند و بنده هم از این موضوع مستثنی نبوده و دلیل استعفایم نیز کهولت سن است.

وی با اشاره به اینکه اگر بنده توفیقاتی در طول خدمتگزاری داشته‌ام این بوده که معیار کارها همیشه مردم بوده است افزود: اگر چه جریان‌های سیاسی بخشی از مردم هستند اما بنده در طول دوران ۳۷ ساله فعالیتم به‌عنوان امام جمعه، از خط‌بازی سیاسی اجتناب کرده‌ام.

آیت‌الله جعفری تاکید کرد: دلیل استعفایم کهولت سن است و مطیع امر مقام معظم رهبری هستم.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

 پیام رسان های انارما

 اینستاگرام انارما

آخرین اخبار

تبلیغات

آرشیو ماهیانه

تصویر برگزیده

گزارش تصویری یازدهمین شب اجرای نمایش «خشکسالی و جنگ» در انار

به گزارش ” انارما ” ؛ نمایش «خشکسالی و جنگ» از نوزدهم تیر در سالن آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی هنری شهید اسماعیلی نیا انار روی صحنه رفت و تا ۳۰تیر ماه هرشب ساعت ۲۰:۳۰ اجرا می شود ، بهای بلیط این نمایش ۵ هز ...

یادداشت های خصوصی