پنج شنبه ۳ مهر ۱۳۹۹ | Thursday 24 September 2020

مدتی هست که به کلی از فضای مجازی دور هستم و قبلا هم کم و بیش برای رصد اخبار از فضای مجازی استفاده می کردم…


به گزارش انارما ، علی اکبر اسدی ساکن امین شهر انار ، تنها دانش آموزی است که توانست در کنکور سراسری ۹۶ در شهرستان انار  با کسب رتبه ۵۱ ، رتبه دو رقمی کسب کند .

مصاحبه انارما با این دانش آموز نخبه را در ادامه بخوانید.

انتظار کسب این رتبه را در کنکور داشتید؟چگونه از اعلام نتایج مطلع شدید؟

در نرم افزار  تخمین رتبه سایت سنجش رتبه ام تک رقمی بود و از این رو انتظار رتبه ای بهتر از این را داشتم تا اینکه ظهر امروز از طریق آقای عباس باقری مدیر مدرسه متوجه شدم نتایح کنکور که قرار بود ساعت ۱۸منتشر شود زودتر از موعد مقرر اعلام شده و بلافاصله به سایت سنجش رفتم و رتبه ام را دیدم.

از چه تاریخی مطالعه برای کنکور را آغاز کردید و روزانه چندساعت مطالعه داشتید؟

اختصاصی برای کنکور درس خواندن را از اول مهر سال گذشته آغاز کردم که بر این اساس در روز های هفته که مدرسه نیز می رفتم درس های سال چهارم را مطالعه می کردم و در روز های پنجشنبه و جمعه نیز که تعطیل بودیم دروس سال های اول ، دوم و سوم متوسطه را مرور می کردم.

ساعات مطالعه در روز بستگی به شرایط محیط داشت و بین ۷تا ۱۰ساعت در روز مطالعه داشتم.

آیا مطالعه خود را بعد از عید نوروز افزایش دادید؟

خیر ، به دلیل مشکلات شخصی که برایم پیش آمد برعکس اکثر دانش آموزان که مطالعه خود را در روز های منتهی به کنکور افزایش می دهند من اصلا نتوانستم این کار را بکنم و در دوماه منتهی به کنکور بعضی از روز ها را حتی نتوانستم برای مدتی کوتاه مطالعه و جمع بندی کنم.

نقش و حمایت خانواده تان به چه میزان در موفقیت شما در کنکور سراسری موثر بوده است؟

یقینا وجود سایه پدر و مادر بر سر من تاثیر بسیار زیادی در کسب این رتبه داشته است و من همواره شاکر این نعمت بزرگ از درگاه خداوند هستم.

ارتباطتان با فضای مجازی چگونه است؟

مدتی هست که  به کلی از فضای مجازی دور هستم و قبلا هم کم و بیش برای رصد اخبار از فضای مجازی استفاده می کردم.

چه توصیه ای به دانش آموزان پشت کنکور ۹۷ دارید؟

در بحث ساعات مطالعه پیشنهاد میکنم در تابستان امسال دروس اول تا سوم را بخوانندو  در طول سال تحصیلی شان کتاب های سال چهارم را مطالعه کنند و بعد از عید نوروز را به جمع بندی و مرور مطالب اختصاص دهند.

از آنجایی که خودم از هیچ کدام از کلاس های کنکور برای کسب رتبه مطلوب استفاده نکردم معتقدم شاید تا حدود کمی این کلاس ها و آزمون ها در کسب رتبه برتر موثر باشد اما به به هیچ وجه تعیین کننده نیستند و برای مثال اینکه گفته می شود اگر میخواهید موفق شوید حتما فلان کتاب کمک آموزشی را بخرید و یا در فلان آزمون شرکت کنید اصلا اینگونه نیست و از این رو توصیه ام به پشت کنکوری ها اینست که با تکیه بر توان خود در راه کسب موفقیت تلاش کنند.

چه برنامه ای برای آینده شغلی و انتخاب رشته دارید؟

در حال حاضر هنوز تصمیم قطعی برای انتخاب رشته نگرفته ام اما فکر میکنم به ترتیب دانشگاه علوم قضایی و فرهنگیان در اولویت انتخاب من باشد.

آیا تمایل دارید در صورت کسب موفقیت، به مردم شهرتان خدمت کنید؟

البته . یکی از اهداف من در راه کسب موفقیت اینست که برای مردمان شهرم مثمر ثمر باشم و بتوانم به آنها خدمت کنم.

و به عنوان سخن آخر چه صحبتی دارید؟

در پایان از تمامی معلمین و علی الخصوص معلم عزیزم آقای مصطفوی که علاوه بر معلم همواره مانند یک برادر بزرگتر برای من بودند صمیمانه تشکر میکنم و امیدوارم بتوانم قدردان زحمات این عزیزان باشم.

انتهای پیام/

 

 

دیدگاه کاربران

همشهری دوشنبه 7 آگوست 2017 - 7:33 ق.ظ

مبازکشون باشه
نتیجه زحماتشون دیدن
انشاالله هرجا که میرن بعدش برگردن به شهر خودشون

آخرین اخبار

تبلیغات

آرشیو ماهیانه

تصویر برگزیده

دکتر عبداللهی رئیس جدید شبکه بهداشت و درمان شهرستان انار معرفی شد + تصاویر

مراسم تجلیل از دکتر محمد برجی و معارفه دکتر ساناز عبداللهی بعنوان رئیس جدید شبکه بهداشت و درمان شهرستان با حضور  مسئولین شهرستان های رفسنجان و انار در محل سالن سلامت شبکه بهداشت انار برگزار شد. ...

یادداشت های خصوصی