شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ | Saturday 18 May 2024

نیروهای ضد شورش در سوئد ، شیوه جدیدی برای متفرق کردن معترضان در این کشور بکار بسته که در آن به جای گاز اشک آور یا آب گرم ، از “گاز خنده ” یا اکسید نیتروژن استفاده شده است

به گزارش انارما،پلیس این کشور روز 30 دسامبر 2013 برای متفرق کردن تجمع شمار زیادی از زنان سوئدی که در استکهلم به تظاهرات پرداختند، از گاز خنده استفاده کرده است.

نیروهای ضد شورش در سوئد ، شیوه جدیدی برای متفرق کردن معترضان در این کشور بکار بسته که در آن به جای گاز اشک آور یا آب گرم ، از "گاز خنده " یا اکسید نیتروژن استفاده شده است .

بر اساس این گزارش زنان سوئدی در این تظاهرات خواستار اصلاح برخی از قوانین برابری جنسیتی بودند.

سخنگوی پلیس سوئد در این باره بیان داشت که “این شیوه را یکی از افسران نیروهای ضد شورش کشف کرد و تنها برای تظاهرات مخالف قانون و تجمعاتی که رفت و آمد مردم یا خودروها را مختل کند ، به کار خواهد رفت.”

وی افزود :” این گاز نخستین بار روز دوشنبه تجربه شد ، تظاهر کنندگان پس استفاده از اکسید نیتروژن ، قادر به کنترل اعصاب خود نبودند و شروع به خندیدن کردند.

کارولین جورج هماهنگ کننده این تظاهرات گفت:” پلاکاردهایمان را بالا بردیم و شعار دادیم ناگهان پلیس آمد ، و گمان کردیم که گاز اشک آور علیه ما استفاده خواهند کرد، اما متوجه شدیم که این گاز خنده آور است .”

به گفته این زن : “پس از استفاده از این گاز ، شور و شوق خود را از دست دادیم و تظاهرات ما به یک نمایش تئاتر کمدی تبدیل شد.”

منبع:فرهنگ

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

حکم پرونده سرقت آب در انار صادر شد

حکم پرونده برداشت غیر مجاز از آب شرب در یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان انار صادر شد. ...

یادداشت های خصوصی