سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ | Tuesday 24 November 2020

همه چیز برای دفن، آریل شارون، نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی آماده است

به گزارش انارما،مقدمات برگزاری دفن آریل شارون، نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی در حال آماده شدن است. وضعیت آریل شارون در روز اول ژانویه 2014 متعاقب نارسایی های کلیوی ناشی از عمل جراحی رو به وخامت رفت. زیف راتشیان، پزشک شارون در بیمارستان تل شامور می گوید ارگان های اصلی وی به درستی کار نمی کند و تقریباً دیگر هیچ امیدی نیست.

همه چیز برای دفن، آریل شارون، نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی آماده است.

به گزارش جروزالیم پست، شارون پیشتر اعلام کرده که تمایل دارد در منزلش در نقب و در نزدیک لیلی، همسر متوفی‌اش دفن شود و نه در قبرستان هرتزل، جایی که مقامات رژیم صهیونیستی در آنجا دفن می شوند.

لازم به یادآوری است که شارون در 4 ژانویه 2006 بر اثر سکتۀ مغزی به کما رفت. اما پزشکان تصمیم گرفتند که وی را در همین حالت کما و حیات گیاهی زنده نگاه دارند. شارون از زمان بستری شدن در بیمارستان هیچگاه از حالت کما خارج نشده بود. وی از یک ماه پیش به بخش اورژانس بیمارستان منتقل شده است.

به گزارش خبرآنلاین، شارون در سال 2005 و پس از تخلیه اراضی اشغالی یکبار دچار سکته مغزی می شود اما به سرعت مداوا می شود؛ اما کمی بعد سکتۀ دوم مغزی وی را به حالت کما می برد. وی از سال 2001 تا 2006 نخست وزیر اسراییل بوده است.

مقدمات مراسم دفن او در دست تدارک است و گفته می شود احتمال دارد شماری از شخصیتهای سیاسی از کشورهای دیگر در آن حضور خواهند داشت. البته روزنامه “پست جروزالیم پست” نوشته است که هنوز مشخص نیست که مقامات سایر کشورها به مراسم شارون بیایند؛ چون به تازگی در مراسم نلسون حضور یافته بودند و این در حالیست که نتانیاهو در مراسم ماندلا شرکت نکرده بود.

منبع:فرهنگ

مطالب مرتبط

آخرین اخبار

تبلیغات

آرشیو ماهیانه

تصویر برگزیده

تملک و مرمت درمانگاه سعدی توسط شهرداری انار / وقتی شهرداری جور میراث فرهنگی انار را میکشد

رییس شورای اسلامی شهر عنوان کرد: در سال‌های اخیر موضوع تخریب آثار تاریخی شهر به موضوع مهمی تبدیل شده و دوستداران میراث فرهنگی خواستار تملک و بازسازی این آثارشده اند که تاکنون اقدام قابل قبولی در این ر ...

یادداشت های خصوصی