یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ | Sunday 26 May 2024

جمع کثیری از سرمایه داران اناری در دو سال اخیر ثروت خود را با خرید زمین کشاورزی در استان های یزد(هرات ،مروست،ابرکوه)خراسان (بردسکن ،فردوس)و استان های دیگر صرف کردند،براستی احداث یک کارخانه تولیدی…

به گزارش انارما، ،سپرده مردم در بانک های شهرستان انار در سال91بیش از 184میلیارد تومان بوده است،که این رقم انار را از جهت میزان سپرده بانکی در استان به مقام دوم رسانده،اما با  وجود  این سرمایه هنگفت که میتوانست شهرستان انار را به یکی از قطب های صنعتی استان و حتی کشور تبدیل کند، در بانک ها سپرده شد و سودی در جهت ارتقای شهرستان انار در پی نداشت.

 

در همین خصوص امام جمعه شهرستان انار هم در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به همایش سرمایه گذاری در شهرستان انار که قرار است پنجشنبه همین هفته در تالار فرهنگیان برگزار شود گفت:ما اگر بخواهیم آینده شهرستان انار را تضمین شده بدانیم باید به سرمایه گذاری در بخش های صنعتی در خود شهرستان روی بیاوریم و بانک ها هم باید بطور کامل در این مراسم حضور داشته باشند و بنحوی توجیه شوند که از سپرده و هزینه کردن سرمایه های مردم در شهرستان های دیگر جلوگیری شود.

حال  جای سوال  اینجاست که چرا سرمایه داران اناری با وجود پتانسیل های بالای شهرستان انار در حوزه نیرو ی انسانی و طبیعی  باز هم بر بخش کشاورزی و برداشت پسته و سرمایه گذاری در شهرستان های دیگر نظر دارند؟؟

چرا روی آوردن به ایجاد کارخانه و اشتغال  زایی بعنوان یک ریسک در انار محسوب میشود؟؟

تکیه کردن بر برداشت پسته  که همراه با سود بالایی است بیشترین سهم را در عقب ماندگی صنعتی شهرستان انار در طول چند سال اخیر دارد.

ولی آیا این سود همیشگی است؟؟آیا با وجود کاهش شدید ذخایر آب زیرزمینی که به معنای واقعی خبر یک خشکسالی را در آینده میدهند این اجازه را به سرمایه داران اناری میدهد که بر سود همیشگی برداشت پسته امیدوار باشند؟

1

6

 

طبق گزارش های واصله جمع کثیری از سرمایه داران اناری در دو سال اخیر ثروت خود را با خرید زمین کشاورزی در استان های یزد(هرات ،مروست،ابرکوه)خراسان (بردسکن ،فردوس)و استان های دیگر صرف کردند،براستی احداث  یک کارخانه تولیدی در سطح شهرستان که میتواند برای بسیاری از بیکاران جویای شغل ، اشتغال ایجاد کند   بهتر است یا خرید زمین های کشاورزی که هنوز باید آنها را صاف  کرد و در آن درخت کاشت؟؟

 

دیگر وقت آن رسیده که دربند  چاه های متعدد و عمیق آبکشی در شهر انار و حومه را که همچون تبخالی چهره انار را سوراخ سوراخ کرده اند بگذاریم و از چشمه آب  نیمه شیرینی که برایمان مانده چیزی برای آینده این شهرستان جای بگذاریم و از مصرف بی رویه این آب در بخش کشاورزی جلوگیری کنیم.

 

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

حکم پرونده سرقت آب در انار صادر شد

حکم پرونده برداشت غیر مجاز از آب شرب در یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان انار صادر شد. ...

یادداشت های خصوصی