سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ | Tuesday 28 May 2024

کشفیات جدید در سال ۲۰۱۳ باعث ایجاد شکافی بزرگ در دنیای تخیل و واقعیت شده است و علاقمندان به مسائل روز دنیا می‌توانند از برترین کشفیات علمی باخبر شوند

به گزارش انارما،کشف علمی سال 2013 به شرح ذیل می باشد.

۱. چاپ از سلول‌ها و بافت‌های بدن

چاپ سلول‌های شبکیه یک گام بزرگ در شبکه رشد بوده است و با چاپ از سلول‌های بنیادی جنین و چاپ سه بعدی از سلول‌های میکرو و رگ‌های خونی اطلاعات زیادی را درباره بدن و نحوه بهبود سریع جراحات بدنی بدست آورند و چاپ پزشکی یک موضوع داغ در طول دهه‌های آینده خواهد بود.

۲. در سال ۲۰۱۳ با تحولات اعظم پزشکی جایگزینی سلول‌های بنیادی به جای بسیاری از اندام‌ها و قسمت‌های مختلف بدن از دیگر پیشرفت‌های بزرگی بود که به درمان طاسی سر و قسمت‌های دیگر بدن کمک می‌کند.
۳. ساختن مواد بسیار قوی

نانو لوله‌های کربنی فونزها سیلندری خواص مکانیکی و الکتریکی و حرارتی قابل توجهی دارند که می‌توانند آن را در ساخت بسیاری از ماشین‌آلات و قطعات الکتریکی استفاده کرد.

۴. ایجاد شیب لغزنده
سطوح غیر چسبنده با فراز و نشیب در سال ۲۰۱۳ بهبود یافت و با ایجاد یک محصول جدید از شرکت انطباق زیست محیطی در فلوریدا با ساخت مواد خشک و تشکیل یک سطح نانو پوششی به وجود آوردند که می‌تواند از سطوح متخلل و ورقه ورقه محافظت کند.

۴.رابطه مغز و کامپیو‌تر
این فناوری در سال ۲۰۱۳ روح (ذهن) در کنترل ماشین در دنیای واقعی آورده است و افکار از این طریق می‌توانند با کامپیو‌تر مرتبط شوند.
۵. شما‌‌ همان چیزی هستید که می‌خورید.
در سال ۲۰۱۳ با ظهور یک آزمایشگاه که در آن سلول‌های عضلانی و بافت‌های موجود در غذا نمونه‌برداری می‌کرد با مطالعه روی باکتری‌های انسانی دریافتند که خوراکی‌ها چه تاثیری بر روی احساسات و عواطف ایجاد می‌کنند.

۶. همیشه در هر پروژه‌ علمی بسیاری از مسائل غیرعادی و معمول وجود دارد که برای به دست آوردن آن‌ها نیازمند افزایش اطلاعات و داده‌هاست، این بار برای اولین بار با استفاده از اسپری‌ها یک حسگر شیمیایی جدید ساختند که در فیزیک و برای دانش‌آموزان و درک بهتر مفاهیم فیزیک کاربرد دارد.
منبع:فرهنگ

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

حکم پرونده سرقت آب در انار صادر شد

حکم پرونده برداشت غیر مجاز از آب شرب در یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان انار صادر شد. ...

یادداشت های خصوصی