پنج شنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ | Thursday 30 May 2024

زماني كه به اسارت در امديم در همان ساعات اوليه ما را جلوي خاك ريز قرار دادند و جوغه اعدام را بوجود اوردند كه پس از دستور مافوق سربازهاي عراقي شروع به تيراندازي بالاي سرمان كردند و يك عمليات نمايشي اعدام را پياده كردند و ما نيز شهادتين خود را گفتيم

سيد اسدالله رضوي آزاده اناري خاطرات رزمندگان،ازادگان گنجينه هاي معنوي هستند اين گنجينه ها را بايد پاس بداريم.

1

به گزارش انارما،حاج اسدالله رضوي يكي از ازادگان جنگ تحميلي در گفتگو با انارما ابتدا سخن خود را با ياد خدا براي خدا و در راه خدا اغاز كرد وضمن تشكر از خبرگزاري “انارما”و آرزوي موفقيت  افزود 19ساله بودم كه محصل سال چهارم دبيرستان شهيد قديري اناركي كه در سال 1362 در دو مرحله به جبهه عازم شدم و در عمليات والفجر در منطقه مهران به اسارت دشمن بعثي درامدم.

اين ازاده سرافراز افزود: از لشكر ثارالله كه به همراه 15الي 20نفر از  انار بوديم كه5نفرمان در عمليات به اسارت و 5نفرمان به درجه رفيع شهادت رسيدند.

آزاده گرانقدر اقاي رضوي فرمود:زماني كه به اسارت در امديم در همان ساعات اوليه ما را جلوي خاك ريز قرار دادند و جوغه اعدام را بوجود اوردند كه پس از دستور مافوق سربازهاي عراقي شروع به تيراندازي بالاي سرمان كردند و يك عمليات نمايشي اعدام را پياده كردند و ما نيز شهادتين خود را گفتيم.

نامبرده افزود هر چه ما را به عقب تر ميبردند فشارها بر ما بيشتر ميشد در سه مرحله جابجاي انجام دادند ابتدا مارا به الاماره سپس به پايگاه هلي كوپتر و پس از ان به استخبارات و نهايتا به موصول 2انتقال دادند كه بعد از يكسال به موصول چهار رفتيم .

ازاده ارزشمند دوران اسارت خود را7سال و يك ماه عنوان كرد وي با اظهار اينكه دوران اسارت همش تلخ است اما ما سعي ميكرديم خاطرات شيرين را بوجود آوريم و يكي ازتلخي ها زماني بود كه ما را خواستند جهت مصاحبه عليرغم ميل باطني دوست نداشتيم صحبت هايي را مي نويسند انجام دهيم كه مورد ضرب وشتم نيروهاي عراقي قرار ميگرفتيم تازه هنوز سه روز از اسارت ما گذشته بود.

ازاده اناري تلخترين خاطره دوران اسارت را چنين برشمرد:براي اسراء تلخترين خاطره ارتحال حضرت امام(ره) بود چون كه ما سرباز و گوش بفرمان ايشان بوديم واقعا كمر بچه ها را شكست.

وي بيادماندني ترين دوران اسارت را زيارت كربلا در سال65 دانست و گفت ما از 5نفري كه از انار به اسارت در امديم 3نفر با هم بوديم من،حاج حسين جعفريان،حاج احمد ميرزايي،حاج عباس رئيسي و حاج احمد محمدنيا در اردوگاه ديگر .

سيد رضوي گفت در زمان اسارت در اردوگاه زماني كه بدليل بيماري به درجه رفيع شهادت ميرسيدند واقعا مظلومانه شهيد ميشدند و مظلومانه تر كه در پشت همان اردوگاه به خاك سپرده ميشدند.

وي گفت عليرغم اينكه 21 سال از ازادي ما ميگذرد ما با خيلي از دوستان ازاده از اقصي نقاط در ارتباط هستيم و قلبهاي مان با هم هست هرچند از هم دوريم. در همين روزها سال 69 به وطن برگشتيم حضور پرشور مردم در مرز خسروي- فرودگاه كرمان و نهايتا استقبال گرم مردم انار مثال زدني بود واقعا جمعيت موج ويزد از پير و جوان همه امده بودند به استقبال. من از مراسم استقبال انار فيلم دارم و خيلي استقبال بي نظيري بود تا امامزاده محمدصالح(ع)  و از انجا به منزل.

حاج اسدالله بهترين خاطره زندگي خود را خدمت به مردم شهر خود دانست كه در 13 سال دوران فعاليت ورزشي جوانان – مسئوليت شهرداري انار وخدمت در دادگاه انار را عنوان نمود.

اين ازاده گفت:وقتي در كنار مردم ايران و خانواده خود هستيم سختي ها خاطره تلخي نخواهند داشت هر تلخي باشد نسبت به اسارت شيرين است.

سيد اسدالله رضوي افزود خيلي كم از نام ازاده براي كاري استفاده ميكنم هرگز اين نيت را ندارم كه هفت سال اسارت را به باد دهم مگر مواردي خواسته باشند يا در سهميه خواسته براي فرزندانم .هيچ توقعي نداشته و عزيزاني كه از طريق پيامك سالروز ازادگان را تبريك ميگويند تشكر ميكنم. ايشان در پايان گفت بنده كوچكترم كه صحبتي داشته باشم اما براي همه مسئولين سرافرازي ارزو ميكنم و از همه ميخواهم پيرو خون شهداء-راه حضرت امام(ره) و پيرو ولايت و رهبري باشند و خواستار توجه جدي به خاطرات رزمندگان ،ازادگان و ايثارگران شدند و گفتند خاطرات اين عزيزان گنجينه هاي معنوي كه بايد پاس بداريم چرا كه درس ايثارگري درس از خود گذشتگي و درس زندگي در ان نهفته است.

يادباد ان روزگاران ياد باد

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

حکم پرونده سرقت آب در انار صادر شد

حکم پرونده برداشت غیر مجاز از آب شرب در یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان انار صادر شد. ...

یادداشت های خصوصی