سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ | Tuesday 24 November 2020

مرداد ماه سال گذشته یک دستگاه کامیون که نزد شرکت سهامی بیمه ایران دارای بیمه نامه شخص ثالث و حوادث راننده بود دچار حادثه شد، در این تصادف رانندگی…

مرداد ماه سال گذشته یک دستگاه کامیون که نزد شرکت سهامی بیمه ایران دارای بیمه نامه شخص ثالث و حوادث راننده بود دچار حادثه شد، در این تصادف رانندگی که در محور شهرستان انار به رفسنجان اتفاق افتاد، راننده کامیون درجا فوت و کمک راننده به شدت مصدوم شد.

به گزارش انارما،مسوولان شرکت سهامی بیمه ایران بدنبال وقوع این تصادف پرونده ای درشعبه کرمان این شرکت تشکیل و در مرحله نخست 90 میلیون تومان دیه فوت راننده را، از محل بیمه نامه ثالث مالک خودرو و قبل از تشکیل پرونده و صدور رای دادگاه به وراث این پرونده پرداخت کردند. در ادامه و از آنجا که میزان صدمات بدنی به کمک راننده بسیار زیاد بود مبلغ 90 میلیون تومان نیز، به صورت علی الحساب، به زیان دیده، برای تامین هزینه های پزشکی و درمانی پرداخت شد.

همچنین به دنبال این پرداخت، از سوی دادگاه میزان دیه وارده به این مصدوم 501 یک شتر تعیین شد که پس از انجام بررسی های لازم و کسر علی الحساب پرداختی(90 میلیون تومان) مبلغ 414 میلیون و 711 هزار تومان دیگر از محل پوشش بیمه نامه شخص ثالث، بابت دیه جراحات، به حادثه دیده پرداخت شد.

مدیر کل بیمه ایران استان کرمان دراین رابطه گفت:‌ پرداخت پنج میلیارد و 47 میلیون و یکصد و ده هزار ریال خسارت به یک مصدوم رانندگی درایران کم سابقه است که توسط بیمه ایران صورت می پذیرد.

حسن عماد آبادی با اشاره به مبلغ بالای دیه پرداختی در این حادثه به مصدوم افزود: اگر با صراحت نگوییم، قبول این تعهدات از عهده اشخاص حقیقی خارج است، می توانیم بگوییم، همگان نمی توانند از عهده آن برآیند از این رو، رانندگان باید مسوولیت خود را در برابر حوادث ناشی از رانندگی با وسایط نقلیه بیمه نمایندتادرصورت بروز حادثه احتمالی، بیمه گر به کمک آنها بشتابد.

وی افزود: خوشبختانه مالک خودرو مورد اشاره بیمه نامه شخص ثالث و حوادث رانندگی داشت از این رو کل خسارت وارده بابت دیه و مصدومیت، به زیان دیده و بازماندگان این حادثه رانندگی از محل این بیمه نامه پرداخت شد و مشکلی پیش نیامد.

مدیر کل بیمه ایران استان کرمان درخصوص جلوگیری از بروز این حوادث و صدمات ناشی از آن نیز گفت: معتقدم اگر رانندگان اصول و قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند کمتر شاهد بروز چنین حوادث ناگواری در سطح جامعه خواهیم بود.

 

عمادآبادی درباره میزان خسارات پرداختی شعبه استان کرمان بیمه ایران در شش ماه نخست سال 92 از محل بیمه نامه های شخص ثالث و حوادث راننده نیز اظهار کرد: در این مدت 520 میلیارد ریال به بیمه گذاران خسارت پرداخت کرده‌ایم که 70 درصد آن به خسارات بدنی و جانی تعلق گرفته است که با استانداردهای جهانی فاصله زیادی دارد.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط

آخرین اخبار

تبلیغات

آرشیو ماهیانه

تصویر برگزیده

تملک و مرمت درمانگاه سعدی توسط شهرداری انار / وقتی شهرداری جور میراث فرهنگی انار را میکشد

رییس شورای اسلامی شهر عنوان کرد: در سال‌های اخیر موضوع تخریب آثار تاریخی شهر به موضوع مهمی تبدیل شده و دوستداران میراث فرهنگی خواستار تملک و بازسازی این آثارشده اند که تاکنون اقدام قابل قبولی در این ر ...

یادداشت های خصوصی