پنج شنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ | Thursday 26 November 2020

دیرکل انتقال خون استان کرمان گفت: با بارش برف و سرمای هوا، روند اهداء خون و ذخایر خونی استان کرمان رو به کاهش است و فقط برای هفت روز ذخیره خونی وجود دارد

به گزارش انارما،محمدرضا مهدی‌زاده در جمع خبرنگاران، اظهارکرد:در حال حاضر ذخایر خونی استان رو به کاهش است و برای مصرف حدود هفت روز مراکز درمانی خون کافی وجود دارد.

اهدای خون

وی افزود: با توجه به سردی هوا و بارش نزولات آسمانی در کل استان کرمان اهدای خون کاهش شدیدی داشته است.

مدیرکل انتقال خون استان کرمان تصریح کرد: ادامه این روند می‌تواند تأمین فرآورده‌های خونی استان کرمان را با مشکل مواجه کند.

مهدی‌زاده افزود: بیش از هزار و 200  بیمار تالاسمی در استان کرمان وجود دارد که حدود 35 درصد فرآورده‌های خونی تولیدی به مصرف این افراد می‌رسد.

وی بیان کرد: خونی که به افراد تالاسمی تزریق می‌شود، بهتر است تازه و زیر هفت روز تولید باشد.

مدیرکل انتقال خون استان کرمان با تاکید بر اینکه فرآورده‌های خونی تولیدی، نیمه‌عمر محدودی دارند، افزود: نیمه‌عمر فرآورده‌هایی مانند پلاکت تنها پنج روز است که می‌طلبد اهدای خون مرتب باشد تا  پلاکت مورد نیاز بیماران تأمین شود.

وی خاطرنشان کرد: از هم‌استانی‌های عزیز درخواست می‌شود در این ایام سرد، بیماران نیازمند به خون را فراموش نکنند.

منبع:تسنیم

مطالب مرتبط

آخرین اخبار

تبلیغات

آرشیو ماهیانه

تصویر برگزیده

تملک و مرمت درمانگاه سعدی توسط شهرداری انار / وقتی شهرداری جور میراث فرهنگی انار را میکشد

رییس شورای اسلامی شهر عنوان کرد: در سال‌های اخیر موضوع تخریب آثار تاریخی شهر به موضوع مهمی تبدیل شده و دوستداران میراث فرهنگی خواستار تملک و بازسازی این آثارشده اند که تاکنون اقدام قابل قبولی در این ر ...

یادداشت های خصوصی