شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ | Saturday 16 December 2017

سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان انار گفت: در فاز دوم واکسیناسیون تب برفکی در شهرستان انار ۱۷۰۰ رأس گاو و گوساله در دو بخش دولتی و خصوصی تحت پوشش واکسیناسیون تب برفکی قرار گرفتند…

به گزارش انارما ، سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان انار گفت: در فاز دوم واکسیناسیون تب برفکی در شهرستان انار ۱۷۰۰ رأس گاو و گوساله در دو بخش دولتی و خصوصی تحت پوشش واکسیناسیون تب برفکی قرار گرفتند.
جعفر کافی گفت: تب برفکی یکی از بیماری های ویروسی و واگیردار صنعت دامداری می باشد که می تواند خسارت زیادی را به دامداران منطقه وارد کند.
وی اضافه کرد: از علائم قابل ذکر این بیماری می توان به وجود تاول در دهان و بین سم ها، آبریزش از دهان، لنگش، عدم تمایل به خوردن غذا، کاهش تولید شیر و گوشت، سقط جنین و مرگ و میر در گوساله ها اشاره کرد.
 کافی در پایان از دامداران شهرستان انار خواست در اجرای هر چه بهتر طرح های واکسیناسیون دام ها با اکیپ های مایه کوبی همکاری و از ورود دام غیر مجاز و قاچاق در گله خود جلوگیری نمایند.
انتهای پیام/

مطالب مرتبط

کانال تلگرام خبرگزاری انار ما

آخرین اخبارتصویر برگزیده

حضور با شکوه مردم انار در مراسم یادواره شهدای شهرستان با حضور خانواده شهید حججی

مراسم یادواره شهدای شهرستان انار با حضور خانواده شهید مدافع حرم محسن حججی در مهدیه امامزاده محمدصالح (ع) انار برگزار شد... ...

یادداشت های خصوصی