دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ | Monday 26 February 2024

استفاده از ماهواره تغییر در روش زندگی و کاهش تقیدهای های مذهبی را به دنبال دارد و بدین سبب همسران را از هم دور می کند

به گزارش  انارما، حجت الاسلام امیر محمد ابراهیمی اظهار داشت: نارضایتی های جنسی عامل پنهان بسیاری از طلاقهاست که متاسفانه به آن اصلا پرداخته نمی شود.

وی ادامه داد: فقر، بیکاری، اعتیاد و دخالت های سایر افراد در زندگی به عنوان دلایل عمده طلاق ذکر می شود اما هیچ نهاد و یا مسئولی از نارضایتی های جنسی یاد نمی کند.

این مسئول اظهار داشت: با توجه به اینکه رضایت جنسی در آموزه های دینی بصورت مفصل، کامل و بی پرده از سوی نبی مکرم اسلام( ص) و ائمه اطهار بیان شده است اما رسانه ها اعم از مکتوب، ‌دیداری، شنیداری و مجازی به آن نمی پردازند.

حجت الاسلام ابراهیمی گلایه مندی زوجین از نارضایتی جنسی را به دلیل عدم آگاهی و تسلط بر آموزه های دینی دانست و بیان داشت: عدم رضایت جنسی، ناسازگاری ناخودآگاه زن و یا مرد را به دنبال دارد که در مسائل دیگر زندگی با بهانه جوئی ها و آزار و اذیت فرزندان سر باز می کند.

وی رواج ماهواره و استفاده از فیلم های مبتذل و مستهجن را از دیگر دلایل از هم پاشیدگی خانواده برشمرد و تصریح کرد: استفاده از ماهواره تغییر در روش زندگی و کاهش تقیدهای های مذهبی را به دنبال دارد و بدین سبب همسران را از هم دور می کند.

این مقام  قضائی تصریح کرد: خیانت یکی از عوامل فروپاشی خانواده هاست که به سبب عدم مهارت در برقراری رابطه جنسی مطلوب و موفق پدید می آید.

وی ادامه داد: وقتی مردی مهارت تامین نیاز جنسی همسرش را نداشته باشد و یا مردی لذت کامل جنسی را از همسرش دریافت نکند شاید بدنبال رابطه های غیر اخلاقی در بیرون از خانواده برود و سعی کند این خلا را جبران نماید.

حجت السلام ابراهیمی تاکید کرد: اگر زنی شوهرش را تحویل بگیرد و به خواسته های مشروع و شرعی او پاسخ مناسب بدهد، هرگز این مرد به دنبال رابطه نامشروع نخواهد رفت.

وی با اشاره آموزش مهارت های زندگی در تعالیم اسلامی، ابراز داشت : پیامبر اکرم( ص) نیز در مورد روابط زناشوئی موفق، گفتن کلمات آتشین و عاشقانه را درمرحله اول، آماده کردن همسر و بیان زیبائی های زن از سوی مرد، برقراری رابطه جنسی طولانی را سفارش کرده است و موفقیت این رابطه به رفتارهای انحرافی و یا بهانه جوئی های بعدی مرد و زن در داخل خانه پایان خواهد داد.

رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب کرمان با اشاره به دید ذره بینی زنان از ببعد روانشناسی تصریح کرد: یک زن در خانه با کوچکترین تغییر رفتار همسرش متوجه عوامل دروغین و بیرونی او خواهد شد و با جستجو ، کنکاش و کنجکاوی از درون و برون همسرش به مشکلات و یا سایر روابط او پی خواهد برد.

وی ادامه داد: به زنها توصیه می شود خواسته ها و نیازهای خود را به صراحت بیان کنند گرچه ممکن است دیر پاسخ بگیرند اما خوب و صحیح پاسخ دریافت خواهند  کرد.

این مسئول قضائی تصریح کرد: بارها پس از تشکیل پرونده و شکایت مردان از مسائل اخلاقی زنان، وقتی مسئله طرح و بررسی و تحلیل می شود هر دو متوجه می شوند عامل انحراف جنسی زن همسرش بوده که با بی محبتی و بی توجهی همسر خود را به سمت جذب آفت های جامعه رهنمون ساخته است.

حجت الاسلام ابراهیمی با ذکر آیه ای از قرآن افزود: خداوند در قرآن می فرماید” از جنس شما برای شما همسری آفریدیم تا آرامش پیدا کنید” ولی امروز با ازدواج آرامش حاصل نمی شود، بلکه شروع گرفتاری است و این نشان می دهد به آموزه های دینی و اعتقادی در خانواده توجه و عمل نشده است.

وی تاکید کرد: اگر خانواده ای  بخواهد در کمال سلامت فکر و روان و آسودگی زندگی کند باید به سراغ تعیلم و تعلم آموزه های دینی برود.

منبع:بوتيا

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

بازدید مدیرکل تبلیغات اسلامی استان از مسجد تاریخی خواجه شریف انار

به گزارش پایگاه خبری “انارما”، حجت الاسلام والمسلمین شهابی مدیر کل تبلیغات اسلامی استان کرمان در بدو ورود به شهرستان انار باحضور درحرم امامزاده محمد صالح به مقام این آستان مقدس و شهیدان سر ...

یادداشت های خصوصی