یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ | Sunday 23 June 2024

استفاده از ماهواره تغییر در روش زندگی و کاهش تقیدهای های مذهبی را به دنبال دارد و بدین سبب همسران را از هم دور می کند

به گزارش  انارما، حجت الاسلام امیر محمد ابراهیمی اظهار داشت: نارضایتی های جنسی عامل پنهان بسیاری از طلاقهاست که متاسفانه به آن اصلا پرداخته نمی شود.

وی ادامه داد: فقر، بیکاری، اعتیاد و دخالت های سایر افراد در زندگی به عنوان دلایل عمده طلاق ذکر می شود اما هیچ نهاد و یا مسئولی از نارضایتی های جنسی یاد نمی کند.

این مسئول اظهار داشت: با توجه به اینکه رضایت جنسی در آموزه های دینی بصورت مفصل، کامل و بی پرده از سوی نبی مکرم اسلام( ص) و ائمه اطهار بیان شده است اما رسانه ها اعم از مکتوب، ‌دیداری، شنیداری و مجازی به آن نمی پردازند.

حجت الاسلام ابراهیمی گلایه مندی زوجین از نارضایتی جنسی را به دلیل عدم آگاهی و تسلط بر آموزه های دینی دانست و بیان داشت: عدم رضایت جنسی، ناسازگاری ناخودآگاه زن و یا مرد را به دنبال دارد که در مسائل دیگر زندگی با بهانه جوئی ها و آزار و اذیت فرزندان سر باز می کند.

وی رواج ماهواره و استفاده از فیلم های مبتذل و مستهجن را از دیگر دلایل از هم پاشیدگی خانواده برشمرد و تصریح کرد: استفاده از ماهواره تغییر در روش زندگی و کاهش تقیدهای های مذهبی را به دنبال دارد و بدین سبب همسران را از هم دور می کند.

این مقام  قضائی تصریح کرد: خیانت یکی از عوامل فروپاشی خانواده هاست که به سبب عدم مهارت در برقراری رابطه جنسی مطلوب و موفق پدید می آید.

وی ادامه داد: وقتی مردی مهارت تامین نیاز جنسی همسرش را نداشته باشد و یا مردی لذت کامل جنسی را از همسرش دریافت نکند شاید بدنبال رابطه های غیر اخلاقی در بیرون از خانواده برود و سعی کند این خلا را جبران نماید.

حجت السلام ابراهیمی تاکید کرد: اگر زنی شوهرش را تحویل بگیرد و به خواسته های مشروع و شرعی او پاسخ مناسب بدهد، هرگز این مرد به دنبال رابطه نامشروع نخواهد رفت.

وی با اشاره آموزش مهارت های زندگی در تعالیم اسلامی، ابراز داشت : پیامبر اکرم( ص) نیز در مورد روابط زناشوئی موفق، گفتن کلمات آتشین و عاشقانه را درمرحله اول، آماده کردن همسر و بیان زیبائی های زن از سوی مرد، برقراری رابطه جنسی طولانی را سفارش کرده است و موفقیت این رابطه به رفتارهای انحرافی و یا بهانه جوئی های بعدی مرد و زن در داخل خانه پایان خواهد داد.

رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب کرمان با اشاره به دید ذره بینی زنان از ببعد روانشناسی تصریح کرد: یک زن در خانه با کوچکترین تغییر رفتار همسرش متوجه عوامل دروغین و بیرونی او خواهد شد و با جستجو ، کنکاش و کنجکاوی از درون و برون همسرش به مشکلات و یا سایر روابط او پی خواهد برد.

وی ادامه داد: به زنها توصیه می شود خواسته ها و نیازهای خود را به صراحت بیان کنند گرچه ممکن است دیر پاسخ بگیرند اما خوب و صحیح پاسخ دریافت خواهند  کرد.

این مسئول قضائی تصریح کرد: بارها پس از تشکیل پرونده و شکایت مردان از مسائل اخلاقی زنان، وقتی مسئله طرح و بررسی و تحلیل می شود هر دو متوجه می شوند عامل انحراف جنسی زن همسرش بوده که با بی محبتی و بی توجهی همسر خود را به سمت جذب آفت های جامعه رهنمون ساخته است.

حجت الاسلام ابراهیمی با ذکر آیه ای از قرآن افزود: خداوند در قرآن می فرماید” از جنس شما برای شما همسری آفریدیم تا آرامش پیدا کنید” ولی امروز با ازدواج آرامش حاصل نمی شود، بلکه شروع گرفتاری است و این نشان می دهد به آموزه های دینی و اعتقادی در خانواده توجه و عمل نشده است.

وی تاکید کرد: اگر خانواده ای  بخواهد در کمال سلامت فکر و روان و آسودگی زندگی کند باید به سراغ تعیلم و تعلم آموزه های دینی برود.

منبع:بوتيا

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

واژگونی خونین بخاطر خواب آلودگی راننده پژو پارس درمحور انار _ یزد

به گزارش پایگاه خبری انارما؛ حسن زمانی رییس مرکز اورژانس انار گفت: ساعت ۵:۱۷ صبح امروز ۲۲ خرداد ماه یک‌مورد واژگونی سواری پژو پارس در ۲۰ کیلومتری محور انار – یزد به مرکز عملیات اورژانس گزارش داد ...

یادداشت های خصوصی