دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ | Monday 30 November 2020

کشاورزان عزیز در انار بیش از 400چاه کشاورزی که به عبارتی 38400حبه آب است وجود دارد،حال همه شما میتوانید با یک حساب ساده و کسر…

به گزارش انارما،بعد از مراسم تجلیل از کارآفرینان برتر شهرستان انار ،حسین ذوالفقاری رئیس کارخانه شیشه سکوریت ایمنی مهر صالح پشت تریبون رفت.

IMG_0227

ذوالفقاری ابتدا به خروج سرمایه های میلیاردی از شهرستان انار اشاره کرد و گفت:متاسفانه در چند سال اخیر چیزی که تقریبا به صورت یک رسم در حال نهادینه شدن در شهرستان انار است خروج سرمایه های میلیاردی از شهرستان انار و بردن آنها به استان های بعضا دور و احداث چاه های آبکشی برای کشاورزی است.

وی  ضمن انتقاد از این کار گفت:همه ما با یک مقایسه ساده به این نکته پی میبریم که وقتی ما سرمایه میلیاردی خود را به یک شهر دیگر میبریم بیش از 10سال روی آن زحمت میکشیم تا بلکه به بار نشیند.در حالیکه  در حوزه صنعت از روزی که ما پروانه سرمایه گذاری اخذ میکنیم سوددهی آغاز میشود.

ذوالفقاری به  خسارات احتمالی اعم از( سرمازدگی) که هر ساله به باغات کشاورزی وارد میشود اشاره کرد و گفت:سرمایه میلیاردی که وقف محصول پسته شده  و در یک سال محصول آسیب ببیند آیا دیگر سودی برایمان خواهد ماند.

وی ضمن اشاره به مزیت های صنعت مهم ترین آن را ایجاد اشتغال برای قشر بیکار جامعه دانست و گفت:کشاورزان عزیز در انار بیش از 400چاه کشاورزی که به عبارتی 38400حبه آب است وجود دارد،حال همه شما میتوانید با یک حساب ساده و کسر استهلاک هزینه ها اعم از (هزینه برات) سود خود را در مقابل سرمایه گذاری همین میزان سرمایه در بخش صنعت که بیش از9میلیارد تومان میشود مقایسه کنید.

رئیس کارخانه شیشه ایمنی  سکوریت مهر صالح به حمایت مسئولین اشاره کرد و افزود:خدا میداند که من از روز اول از صفر شروع کردم وحمایت همه جانبه مسئولین باعث شده  اینک به لطف خداوند در عرصه صنعت موفق شوم.

وی به  جوانان اناری اشاره کرد و گفت:براستی جوانان ما که در آینده سرمایه های ما را در دست میگیرند حاضر خواهند شد مثل ما تمام  وقت و اراده خود را برای بهره بری از زمین های کشاورزی بگذارند.این جوانان اینک حاضرند کارهای دشوار کارخانه ای و صنعتی را انجام دهند ولی ازتن دادن به شغل های حوزه کشاورزی سربامیزنند.

ذوالفقاری ضمن تمجید از سخنان دکتر مهرابی گفت:براستی چرا جوانان شهرستان انار گروه گروه برای کسب شغل مناسب به استان های همجوار همچون یزد میروند؟؟همانگونه که دکتر مهرابی گفتند بیشتر سرمایه گذاران ایرانی صنعتگرند نه کشاورز.

وی در پایان خطاب به کشاورزان گفت:اینکه در صنعت مشکلات وجود دارد یک حقیقت انکار نشدنی است اما باید به این نکته توجه کرد که مشکلات حوزه کشاورزی بسیار بیشتر از صنعت است و لذا سرمایه گذاری در بخش صنعت هیچگونه محدودیت ندارد و به همان میزان که سرمایه گذاری شود سود حاصل میشود.

 

آخرین اخبار

تبلیغات

آرشیو ماهیانه

تصویر برگزیده

تملک و مرمت درمانگاه سعدی توسط شهرداری انار / وقتی شهرداری جور میراث فرهنگی انار را میکشد

رییس شورای اسلامی شهر عنوان کرد: در سال‌های اخیر موضوع تخریب آثار تاریخی شهر به موضوع مهمی تبدیل شده و دوستداران میراث فرهنگی خواستار تملک و بازسازی این آثارشده اند که تاکنون اقدام قابل قبولی در این ر ...

یادداشت های خصوصی