شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷ | Saturday 19 January 2019

معاونت غذا و دارو شربت ویمتو ساخت کشور عربستان را سرطان زا عنوان و دستور جمع آوری این کالا را صادر کرد.

به گزارش ” انارما “، در حالی معاونت غذا و دارو شربت ویمتو ساخت کشور عربستان را سرطان زا عنوان کرد که این محصول نه تنها همچنان  به راحتی در فروشگاه های جنوب شرق به فروش می رسد  بلکه برخی فروشگاه های اینترنتی نیز به راحتی اقدام به فروش این محصول می کنند.
 
علی ای حال در نامه وزارت بهداشت که توسط معاونت غذا و دارو منتشر شده، آمده است: به گزارش آزمایشگاه کنترل کیفی این معاونت محصول شربت ویمتو ساخت کشور عربستان حاوی ماده سرطان زای بنزوات سدیم بوده و غیر قابل مصرف می باشد لذا خواهشمند است دستور فرمایید در صورت مشاهده جمع آوری محصول صورت پذیرد.
در ادامه اداره کل غذا و دارو و استاندارد قشم در نامه ای عوارض استفاده از این کالا را کهیر، آلرژی، تضعیف سیستم ایمنی، اختلال در یادگیری، اختلال در خواب، تاثیر بر عملکرد کبد و کلیه، بیش فعالی در کودکان، آسم و اگزما به ویژه در کودکان و سرطان عنوان کرد.
 
آنچه مسلم است این تنها محصول ممنوعه ای نیست که به راحتی در استان سیستان و بلوچستان در دسترس است و به فروش می رسد، بلکه محصولاتی همچون نوشیدنی موگو موگو، نوشیدنی مانجو (ستار)، اسمارتیز  m&m و شربت لیما نیز در این لیست قرار دارند.
اقلامی که توسط کانال تلگرامی منتسب به سازمان غذا و دارو و استاندار قشم( آدرس کانال qfds1395@)ممنوع اعلام‌شده است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

 پیام رسان های انارما

 اینستاگرام انارما

آخرین اخبار

تبلیغات

آرشیو ماهیانه

تصویر برگزیده

جشن عبادت و بندگی ۲۷۲ دانش آموز دختر در انار

جشن عبادت و بندگی ۲۷۲ نفر ازدانش آموزان پایه سوم دختر شهرستان انار به مناسبت سالروز میلاد حضرت زینب(س) در انار برگزار شد ...

یادداشت های خصوصی