پنج شنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ | Thursday 30 May 2024

همه باید به منتخب مردم کمک کنند تا مردم را از وضع معیشتی موجود نجات دهد.

نقل قولی از آقای هاشمی منتشر شده که در نوع خود کم نظیر است. معمولا دولت های مختلف پس از روی کار آمدن و عدم تحقق بعضی از شعارها، ادعا می کنند که نگذاشتند کار کنیم.

به گزارش انارما، پس از پیروزی دکتر حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم، فعالیت آقای هاشمی رفسنجانی بیشتر شده است؛ به گونه ای که هر هفته جلسات متعددی را با افراد مختلف ترتیب می دهد و در آن نقطه نظرات خود را بیان می کند. جالب آنکه این جلسات با انعکاس نسبتا خوب! رسانه های ضدانقلاب همراه می شوند.

از یکی از همین جلسات ایشان نقل قولی منتشر شده که در نوع خود کم نظیر است. معمولا دولت های مختلف پس از روی کار آمدن و عدم تحقق بعضی از شعارها از سوی تیم اجرایی شان، ادعا می کنند که نگذاشتند کار کنیم.

اما آقای هاشمی پیش از آغاز به کار دولت یازدهم در اقدامی سؤال برانگیز، این مطلب را بیان می کند که “اگر بگذارند…”

به گزارش جام به نقل از بی بی سی (BBC)، علی اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، گفته که سال هاست حسن روحانی را می شناسد و “اگر بگذارند، با همکاری دیگر قوا، به اعتماد و امیدواری مردم پاسخ شایسته می‌دهد.”

به نوشته سایت بی بی سی، آقای هاشمی به فرد یا افرادی که آن ها را به طور تلویحی مانع دولت آقای روحانی خوانده اشاره نکرده، اما با ابراز خوشبینی به دوره ریاست جمهوری او گفته: «باید با درایت در سیاست داخلی و خارجی، راه ها را برای جهش کشور و جبران عقب‌افتادگی‌های سال های اخیر باز کنیم.»

او گفته: «همه باید به منتخب مردم کمک کنند تا مردم را از وضع معیشتی موجود نجات دهد.»

آقای هاشمی رفسنجانی یادآوری کرده که: «با اعلام سیاست تنش‌زدایی در ابتدای دولت سازندگی[!] تمام کشورهایی که در طول ۸ سال دفاع مقدس علیه ما در مجامع جهانی رأی می‌دادند، صدام را در مذاکرات بین‌المللی قطعنامه ۵۹۸ آغازگر جنگ دانستند و دیدید پس از آن، سرنوشت حزب بعث چه شد و ایران چگونه به سوی پیشرفت و تعامل با جهان حرکت کرد.»

بر اساس این گزارش، در آغاز این دیدار شماری از نمایندگان حاضر در این نشست، دیدگاه‌های خود را درباره مسائل مختلف مطرح کرده اند.

محمدرضا تابش، علی مطهری و مسعود پزشکیان از جمله نمایندگانی بوده اند که در این نشست مطالبی مطرح کرده اند، اما رسانه های ایران از محتوای گفته های آن ها اطلاعاتی منتشر نکرده اند.

 

 

 

 

 

 

 

منبع: خانه خشتي

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

حکم پرونده سرقت آب در انار صادر شد

حکم پرونده برداشت غیر مجاز از آب شرب در یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان انار صادر شد. ...

یادداشت های خصوصی