شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ | Saturday 18 May 2024

دبیرکل سازمان ملل طی بیانیه‌ای اعلام کرد که دعوت از ایران را پس می‌گیرد و کنفرانس ژنو 2 بدون حضور ایران برگزار خواهد شد

به گزارش انارما،تلاش دبیرکل سازمان ملل برای اتخاذ تصمیم مستقل از نفوذ واشنگتن، برای وی دردسر ساز شده و به شدت از سوی آمریکا تحت فشار قرار گرفت.

کارشناسان معتقدند تجدید نظر دبیرکل سازمان ملل در دعوت رسمی شب گذشته خود از ایران برای شرکت در ژنو 2 کاملا آشکار کرد که این نهاد بین المللی سازمان ملل تا حد بسیار زیادی تحت فشارها و خواسته ی دولت آمریکا تصمیم گیری می کند.

رسانه های آمریکایی و انگلیسی و در راس آنها شبکه های خبری سی ان ان و بی بی سی از زمان دعوت رسمی ایران به ژنو 2، موضوع این کنفرانس را که قرار است از روز چهارشنبه هفته جاری به ترتیب در شهرهای مونترو و ژنو سوئیس برگزار شود، به عنوان مهم ترین عنوان خبری در تمام بخش های خبری تبدیل کرده اند .

دعوت رسمی بان کی مون از تهران بخش اصلی این اخبار را تشکیل داده و این موضوع در رسانه های آمریکایی و انگلیسی و برخی دیگر از رسانه های کشورهای غربی و عربی حمایت کننده از تروریست ها در سوریه به شدت برجسته سازی شده و از شب گذشته، هجمه رسانه ای سنگینی علیه دبیرکل سازمان ملل با هدف مقابله با حضور ایران در کنفرانس ژنو 2 شکل گرفته بود و همچنان ادامه دارد.

امیر عبدالهیان:ایران به دلیل اصرار غیرمنطقی آمریکا بر ضرورت پذیرش پیش شرط در نشست ژنو 2 شرکت نمی کند

حسین امیرعبداللهیان معاون عربی آفریقای وزارت امور خارجه ایران روز دوشنبه در خصوص حضور ایران در اجلاس ژنو 2 گفت : ما در ژنو یک، حضور و نقشی در تنظیم بیانیه آن نداشته ایم ، بنابر این اصرار برای اعلام پذیرش بیانیه ژنو 1، غیر قابل قبول و مردود است.»

حسین امیر عبداللهیان معاون امور عربی و آفریقا وزیر امور خارجه اظهار داشت: به رغم مذاکرات و مواضع صریح مبنی بر اعلام آمادگی تهران جهت حضور بدون پیش شرط در نشست ژنو 2 به دلیل اصرار آمریکا بر گذاشتن پیش شرط، ایران در این نشست شرکت نمی کند.

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

حکم پرونده سرقت آب در انار صادر شد

حکم پرونده برداشت غیر مجاز از آب شرب در یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان انار صادر شد. ...

یادداشت های خصوصی