سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸ | Tuesday 23 July 2019

به‌بهانه سیل اخیر در چند استان، سخنانی در فضای مجازی منتشر شده که برخی این رخداد‌های تلخ را نتیجه شعار “مرگ بر آمریکا” دانسته‌اند!

به گزارش ” انارما ” ؛  به‌بهانه سیل اخیر در چند استان، سخنان ابلهانه‌ای در فضای مجازی منتشر شده که برخی این رخ‌داد‌های تلخ را نتیجه شعار “مرگ بر آمریکا” دانسته اند! وحید یامین‌پور در پاسخ به این ادعا یادداشت زیر را منتشر نموده است:

“جز اولیاء الهی کسی نمی‌تواند ادعا کند دلیل فرازمینی یک بلا را می‌داند، ولی می‌توان پرسید که از نظر قرآن آیا “مرگ” خواستن برای کسی جایز است؟ یا غلط است و مایه‌ی نزول عذاب خواهد شد؟

خداوند خودش در قرآن بیش از ۲۰ بار منافقین و کافرین را لعن کرده و برای ظالمان شعار “مرگ” داده است.

از جمله آیات زیر:
۱. قُتِلَ أَصْحَابُ الْأُخْدُودِ (سوره بروج)
۲. قتل الخراصون (سوره الذاریات)
۳. فَقُتِلَ کَیْف قَدَّرَ (سوره مدثر)
۴. الذین کفروا فتعسا لهم (سوره محمد)

تعابیر “قُتل” و “تعسا لهم” در آیات فوق دقیقا به معنای “مرگ بر” استفاده شده. یعنی خداوند تندترین تعبیر را برای کفار و منافقین و مستکبرین به‌کار برده.

اما مهمتر اینکه خداوند ترک کردن این خصلت، یعنی مقاومت در برابر مستکبرین و تمایل به آن‌ها (بخوانید ترک کردن شعار مرگ بر آمریکا را) مایه نزول عذاب دانسته و نه برعکس.
مثلا در آیات ۱۱۲ و ۱۱۳ سوره هود آمده:
و لا ترکنوا الی الذین ظلموا فتمسکم النار

بنا بر این آیات، حتی اگر سیل اخیر را نشانه‌ی خشم الهی بدانیم، باید یکی از دلایل آنرا گزافه گوئی‌ها از همین دست و تحقیر مقاومت مردم بدانیم و نه برعکس؛ که خداوند تقوای مردمان از جمله پایداری در برابر ظلم را علت ریزش رحمت دانسته نه نزول عذاب.

به هرحال بهتر است این سلبریتی‌های زیاده گو به‌جای ادعا‌های گزاف غیر قابل اثبات اجازه دهند علل طبیعی و اشتباهات پیشین و راه‌های جبران آسیب‌ها بررسی علمی شود.”

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران

محمد یکشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۹:۲۵ ق.ظ

اگر این طوری باشه پس سیل ها و طوفانهایی که در امریکا میاد به خاطر حرفهای ترامپ بر ضد ایران هست.

 پیام رسان های انارما

 اینستاگرام انارما

آخرین اخبار

تبلیغات

آرشیو ماهیانه

تصویر برگزیده

اهدا گل به بانوان به مناسبت هفته عفاف و حجاب در انار

به گزارش ” انارما ” ؛ همزمان با هفته عفاف و حجاب، تعدادی از بانوان اناری با کمال خوشرویی شاخه‌های گل به بانوانی که در امامزاده محمدصالح(ع) انار حضور داشتند تقدیم کرده و آنان را نسبت به حفظ ...

یادداشت های خصوصی