یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ | Sunday 26 May 2024

مراسم آغازین 32 جشنواره ی فیلم فجر علارغم نام فجرش محفلی برای تجلیل از بازیگران دوران قبل از انقلاب شد

سی و دومین جشنواره ی فیلم فجر در حالی شب گذشته آغاز شد که طبق معمول حاشیه های فراوانی را به همراه داشت که دیگر جزئی از این مراسمات شده است.

13921111223454853_PhotoL

این مراسم که حضور شخص وزیر ارشاد دکتر جنتی از ابتدا تا انتها در خود می دید ، با سخنان وی و دبیر جشنواره آغاز شد ، و با تجلیل از سه پیشکسوت در عرصه ی سینما ادامه پیدا کرد.

اما نکته ی مشترک در سخنان مسئولان و بازیگران و عوامل سینمای ایران و مجری این مراسم ، وجود روح تازه و آشتی تازه مسئولین با سینما و سیاه نمایی دوران گذشته ی سینمای ایران و جشنواره های قبلی است و این اتفاق و انتقادات به گونه ای بود که همین افراد و همین کارگردانان مطرح که امروز چهره های  دیگری به خود گرفته بودند برندگان سیمرغ ها در جشنواره های قبلی هستند؛ خوب ، نقد خوب است و سازنده و هنرمند نقاد .

نکته قابل توجه در مراسم افتتاحیه سخنان سعید راد یکی از بازیگران قدیمی سینما بود ، وی بعد از اهداء جوایز دقایقی برای سخن وقت خواست که با استقبال مجری مواجه شد و به پشت تریبون رفت.

وی با بیان اینکه حال که در زمان دولت امید هستیم، از بازیگران قبل از انقلاب نام برد.  و با تکیه بر نام دولت با بها گذاشتن از دولت با وقاحت تمام نام فردین و بهروز وثوقی را در حضور مقام عالی وزارت ارشاد برزبان آورد و متاسفانه با استقبال شدیدی از سوی حضار روبه رو شد.

139211112330291152017064

البته صحبت بر هنر این افراد نیست ، هنر در هرکجای دنیا و با هر دین . آیینی که باشد قابل احترام است ، اما هنر در انقلاب اسلامی معنا و مفهوم خود را دارد، بسیاری از بازیگران و هنرمندان قبل از انقلاب در بهبوهه انقلاب با خیل عظیم مردم همراه شدند و پیام انقلاب را به خوبی درک کردند و بعد از انقلاب نیز به فعالیت هنری خود در راستای انقلاب اسلامی و عقایدشان پرداختند ، اما در این بین افرادی بودند که صحبت و پیام مردم و انقلاب را درک نکردند و به خارج از کشور پناه بردند.

افراد نام برده شده توسط این بازیگر که سالهای سال با آنان همبازی بوده است و فیلم های فراوانی را با این دو نفر در کارنامه ی خود دارد ، انقلاب مردم ایران را درک نکرده اند و به خارج از کشور پناهنده شدند ، مسلم است که چنین افرادی دیگر جایی در عموم مردم انقلابی ایران ندارند ، هر چند هم که هنرمند باشند و هنرشان قابل احترام.

البته اگر سعید راد کمی بیشتر به خود اجازه می داد شاید نام افرادی دیگری منجمله گوگوش و بیگ و دیگران را نیز بر زبان می آورد.

یادمان باشد که جشنواره ای که در آن نام هایی برده شد ، نام خودش فجر است و به بهانه ی پیروزی انقلاب اسلامی برگزار می گردد. و محلی برای انتقال پیام انقلاب اسلامی ایران از طریق هنر به دنیاست.

در انتهای این مراسم نیز سه قطعه موسیقی توسط خواننده ی راک ایرانی رضا یزدانی برگزار شد که ترک سالن توسط عده ی زیادی از حضار خود دلیلی گویاست.

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

حکم پرونده سرقت آب در انار صادر شد

حکم پرونده برداشت غیر مجاز از آب شرب در یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان انار صادر شد. ...

یادداشت های خصوصی