چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ | Wednesday 21 August 2019

معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌ پزشکی شهرستان رفسنجان گفت: بیش از ۱۷ میلیارد ریال مکمل های غذایی شامل قرص های آهن، کلسیم، ویتامین دی، قطره های آهن و مولتی ویتامین طی سال گذشته خریداری و به صورت رایگان در رفسنجان و انار توزیع شد.

به گزارش ” انارما ” ؛ احمد جمالی زاده در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه ایران نسبت به دیگر کشورها از نظر ارائه خدمات و مراقبت های اولیه بهداشتی در وضعیت خوبی قرار دارد اظهار داشت: پرونده الکترونیکی سلامت برای همه افراد در مراکز شهری و روستایی تشکیل شده و هر خدمتی که دریافت کنند در این پرونده و سامانه سیب سلامت رایگان است و ثبت می شود.
جمالی زاده بیان کرد: سال گذشته برای بالغ بر ۳۴۵ هزار نفر در رفسنجان‌ و انار پرونده الکترونیکی سلامت تشکیل شد و ۸۸ درصد این افراد طی سال گذشته حداقل یک مرتبه به مراکز بهداشتی مراجعه و خدمت بهداشتی دریافت کرده اند.
وی تصریح کرد: همچنین سال گذشته ۴۰۰ هزار نفر با مراجعه به مراکز بهداشتی تحت پوشش معاونت بهداشتی دانشگاه علوم ‌پزشکی رفسنجان ویزیت شدند و ۴۱۶ هزار آزمایش در این مراکز انجام شد.
وی در ادامه فعالیت های حوزه بهداشت گفت: در سال گذشته همچنین ۴۰ هزار دانش آموز در مدارس این ۲ شهرستان در ۲ مرحله به منظور جلوگیری از پوسیدگی دندان، فلوراید تراپی شدند.
وی ادامه داد: همچنین از نظر سلامت روان ۱۴۰ هزار نفر غربالگری و بررسی شدند که از این تعداد ۲۱ هزار نفر دچار اختلالات روانی بودند و تحت درمان قرار گرفتند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم ‌پزشکی رفسنجان افزود: ۸۳ هزار نفر در رفسنجان و انار در سنین بالای ۳۰ سال از نظر بیماری های قلبی و عروقی و دیگر بیماری ها و ۳۵ هزار خانم بین سنین ۳۰ تا ۶۹ ساله از نظر بیماری سرطان سینه غربالگری و بررسی شدند.
وی گفت: همچنین از نظر بیماری سرطان روده بزرگ نیز ۲۰ هزار نفر از جمعیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان مورد بررسی قرار گرفتند که تعداد زیادی از این رقم شناسایی شدند و تحت درمان قرار دارند.
جمالی زاده تصریح کرد: شایع ترین دلیل مرگ کودکان زیر پنج سال حوادث، سهل انگاری والدین، تصادفات، ریزش دیوار و مسمومیت با مواد شوینده و متادون است که در سال ۹۶ تعداد ۱۱کودک زیر پنج سال در رفسنجان و انار بر اثر حوادث جان خود را از دست دادند.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط

 پیام رسان های انارما

 اینستاگرام انارما

آخرین اخبار

تبلیغات

آرشیو ماهیانه

تصویر برگزیده

تصاویری بیادماندنی از استقبال باشکوه مردم انار از آزادگان در سال۶۹

پایگاه خبری "انارما" به بهانه این روز ، مجموعه ای خاطره انگیز از تصاویر آزادگان اناری در زمان اسارت و هنگام بازگشت به میهن و همچنین تصاویری از استقبال مردم انار از آزادگان در سال ۱۳۶۹ را بازنشر می کند ...

یادداشت های خصوصی