دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ | Monday 1 June 2020

رئیس هواشناسی شهرستان انار گفت: امروز دماسنج ایستگاه خودکار هواشناسی انار به بالاترین مقدار خود رسید و دمای ۴۱درجه سلسیوس ثبت کرد

به گزارش ” انارما ” ؛ نجارزاده سرپرست اداره هواشناسی انار با اشاره به ثبت دمای ۴۱ درجه در انار ادامه داد: از دهه آخر خرداد ماه به بعد شهروندان انار همانند بسیاری از شهروندان در مناطق دیگر کشور گرمای بالایی را تحمل کردندکه درجه حرارت در این ایام در محدوده ۴۰ درجه سلسیوس در نوسان بود.

نجارزاده گفت : علاوه بر عدد بالای دماسنج، عامل دیگر گرمای روزهای اخیر بالا بودن دمای شبنم است. (ناشی از امواج رطوبتی اقیانوس هند در این فصل)
نقطه شبنم دمایی است که هوا باید تا آن نقطه سرد شود تا رطوبت هوا صد در صد شود.

وی در این خصوص افزود : دمای شبنم ارتباط مستقیم با رطوبت هوا و دمای آب در محیط دارد و بالا بودن آن احساس گرمایی را افزایش می دهد.

نجارزاده گفت :همچنین بالا بودن دمای شبنم به دو طریق می تواند کارایی کولرهای آبی را پایین آورد.
۱. هوای مرطوب کولرهای آبی در روزهایی که دمای شبنم(رطوبت هوا) بالاست باعث تعرق بالای بدن می شود.
۲. در روزهایی که دمای شبنم بالاست دمای آب نیز بالاتر است و عملا کولر های آبی هوای گرمتری را به داخل ساختمان هدایت می کنند.

لذا برای تخمین میزان احساس گرمایی فقط نباید به عدد دماسنج استناد کرد.

 

انتهای پیام/

 

 

مطالب مرتبط

آخرین اخبار

تبلیغات

آرشیو ماهیانه

تصویر برگزیده

نماز عید سعید فطر در امین شهر برگزار شد

به گزارش انارما؛ همزمان با فرارسیدن عید بندگی خدا نماز عید سعید فطر باحضور مومنین خداجو نماز عید سعید فطر به امامت حجت الاسلام والمسلمین فلاحی امام جمعه امین شهر درجوار بوستان شهدای گمنام این شهر با ر ...

یادداشت های خصوصی