دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ | Monday 1 June 2020

امام جمعه شهرستان انار در همایش تجلیل از امامزاده محمد صالح گفت : با توجه به شهادت امامزاده محمد صالح انار ، مردم ایشان را سید الشهدای شهیدان شهرستان انار می نامند.

به گزارش ” انارما ” ؛ حجت الاسلام منتظری در همایش تجلیل از امامزاده محمد صالح به مقام و موقعیت امامزاده محمد صالح اشاره کرد و گفت: از امتیازات امامزاده محمدصالح شهرستان انار بر سایر امامزادگان سراسر کشور ، شهادت ایشان است .

وی گفت : امامزاده محمد صالح در جریان قیام های علویون در زمان امام هادی علیه السلام تحت تعقیب دشمنان اهل بیت قرار گرفت و به استان کرمان و شهر بافت وسپس به منطقه انار تشریف آوردند که توسط دشمنان اهل بیت که تفکر خوارجی داشتند تحت تعقیب قرار گرفته و طی نبردی در همین مکان به فیض شهادت نائل می شوند.

وی افزود: امامزاده محمد صالح با پنج واسطه از ناحیه پدر به حضرت امیرالمومنین( ع ) و مادرجد ایشان به حضرت خدیجه دختر امام سجاد( ع ) و امام حسین علیه السلام و حضرت زهرا(س) منتهی می شود.

وی افزود:مردم شهرستان انارکرامات زیادی را از این امامزاده در دفع بلاها ، شفای بیماران و برآورده شدن حاجاتشان مشاهده کرده‌اند.

حجت الاسلام منتظری در ادامه گفت :مرحوم فضل علی خان که حاکم کرمان بودند نیز به واسطه کرامت و عنایت امامزاده محمد صالح علیه السلام علاوه بر مرمت و ساخت ایوان و گنبد ، اراضی و قناتهای زیادی را وقف این آستان مقدس می نمایند .

امام جمعه شهرستان انار در ادامه گفت : با توجه به شهادت امامزاده محمد صالح ، مردم ایشان را سید الشهدای شهیدان شهرستان انار می نامند.

شهیدان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، شهید حرم رضوی ، شهیدان غدیر و کوفه افتخار شان این است که قبور مطهر شان در جوار این بارگاه نورانی است .

حجت الاسلام منتظری در ادامه گفت : در این چهل سال گذشته نماز عبادی سیاسی جمعه در جوار این آستان مقدس برگزار گردیده و می گردد.

وی در ادامه گفت :بغیر از گنبد و ایوان و صحن انقلاب بقیه صحنهای متبرکه و اماکن دیگر مربوط به چهل سال بعد از انقلاب اسلامی است.

وی در پایان گفت : از کلیه کسانی که در طول سال با این آستان مقدس همکاری می‌کنند به ویژه هیئت امنا و خادمان کادر و افتخاری ، هیئت رزمندگان اسلام و هیئت محبین امامزاده و نیروهای انتظامی و بسیج کمال تقدیر و تشکر می شود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

آخرین اخبار

تبلیغات

آرشیو ماهیانه

تصویر برگزیده

نماز عید سعید فطر در امین شهر برگزار شد

به گزارش انارما؛ همزمان با فرارسیدن عید بندگی خدا نماز عید سعید فطر باحضور مومنین خداجو نماز عید سعید فطر به امامت حجت الاسلام والمسلمین فلاحی امام جمعه امین شهر درجوار بوستان شهدای گمنام این شهر با ر ...

یادداشت های خصوصی