شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ | Saturday 14 December 2019

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان در مراسم تجلیل از خبرنگاران با اشاره به وجه اشتراک آگاهی بخشی و ارائه اطلاعات بین حرفه رسانه و شغل کتابداری، اصحاب رسانه را سمبل امانتداری مسؤولیت پذیری تعهد و دلسوزی برشمردند

به گزارش ” انارما ” ؛ روز گذشته ۱۹ مردادماه از رسانه های پوشش دهنده اخبار و فعالیتهای کتابخانه های عمومی شهرستان به مناسبت روز خبرنگار تجلیل به عمل آمد.
صادقیان رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان در این جلسه با اشاره به وجه اشتراک آگاهی بخشی و ارائه اطلاعات بین حرفه رسانه و شغل کتابداری، اصحاب رسانه را سمبل امانتداری مسؤولیت پذیری تعهد و دلسوزی برشمردند.

وی به وجود پنج باب کتابخانه عمومی با بیش از ۱۰۴هزار جلد کتاب اشاره کرد که بر اساس این آمار به ازائ هر نفر از جمعیت باسواد شهرستان سه جلد کتاب در کتابخانه های عمومی وجود دارد علاوه بر کتاب حدود ۵۰۰نسخه نرم افزار در موضوعات مختلف و ۶۰عنوان نشریات و مجلات در کتابخانه های عمومی در اختیار اعضاء و مراجعان فرار میگیرد.

صادقیان زیربنای کتابخانه های عمومی را ۳۶۷۲متر مربع برشمرد و به عضویت حدود ۱۴درصد ازجمعیت باسواد شهرستان درکتابخانه ها اشاره نمود.

به گفته رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان تمامی کتابخانه‌ها مجهز به اتوماسیون اداری ،اینترنت، نرم افزار تحت وب سامان، بخش ویژه کودک است و شهروندان با عضویت در یکی از کتابخانه های عمومی امکان استفاده از تمامی منابع کتابخانه های عمومی کشور را برخوردار خواهند شد.

وی زیرساخت‌های حوزه کتاب و کتابخوانی را در شهرستان مطلوب ارزیابی نمود بگونه ای که امکان دسترسی به کتابخانه در بیشتر نقاط شهرستان فراهم گردیده است.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان خواستار حذف نگاه و دیدگاه سطحی به کتابخانه ها به عنوان انبار کتاب و جایگزین نمودن آن با نگاه به کتابخانه ها به عنوان پایگاههای دانش ، اطلاع رسانی مهارت آموزی و مراکز رشد و توسعه سیاسی فرهنگی و اجتماعی شد و نقش رسانه ها در تحقق این بخش مهم ارزیابی نمود.

در این نشست همچنین مقرر شد معرفی کتاب های برتر هر ماه ، برگزاری مسابقه از این منابع، معرفی کتابخانه‌های عمومی شهرستان و مصاحبه با کتابداران، نخبگان فرهنگی، خیرین کتابخانه ساز و کتابخوانان برتر شهرستان توسط اصحاب رسانه انجام شود.

در پایان این نشست از رسانه هایی که در پوشش اخبار و فعالیتهای کتابخانه های عمومی با کتابخانه ها همکاری نموده‌اند با اهداء لوح تقدیر کتاب و کارت هدیه تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

آخرین اخبار

تبلیغات

آرشیو ماهیانه

تصویر برگزیده

رزمایش بیت المقدس شهرستان انارصبح امروز آغاز شد

برنامه های دفاعی و امنیتی گردان الی بیت المقدس بسیج با هدف به نمایش گذاشتن اقتدار بسیج در امنیت کشور انجام میشود ...