جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸ | Friday 21 February 2020

سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان انار از اجرای طرح پلاک کوبی و هویت دار کردن دام در شهرستان انار خبر داد

به گزارش ” انارما ” ؛ دکتر کامران شفائی سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان انار گفت : با عنایت به امضای تفاهم نامه همکاری بین سازمان دامپزشکی کشور و معاونت امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی و در راستای اجرای آئین نامه اجرائی ماده ۱۰ قانون نظام جامع دامپروری کشور و همچنین اجرائی نمودن مصوبه هئیت وزیران در خصوص ضوابط اختصاصی نگهداری، حمل و نقل، خرید و فروش و جابجائی دام زنده، به اطلاع کلیه دامداران محترم شهرستان انار می رساند که ارائه خدمات به ویژه در زمینه حمل و نقل و جابجائی و خدمات بهداشتی منوط به هویت دار کردن دام خود با پلاک ملی  می باشد .

وی گفت پلاک کوبی جمعیت دامی در حیطه وظایف معاونت امور تولیدات دامی جهاد کشاورزی می باشد. هویت دار کردن دام ها در کنترل و کاهش بیماری های مشترک بین انسان و دام تأثیر بسزائی داشته و باعث ساماندهی و حفظ جمعیت دام بومی منطقه می گردد. هویت دار کردن دام، نقش موثری در کنترل و جلوگیری از قاچاق دام دارد.

شفائی افزود : هر گونه خرید و فروش، حمل و نقل، جابجائی و نگهداری دام سبک و سنگین بدون پلاک و هویت گذاری، ممنوع می باشد. دامداران و مالکینی که مبادرت به حمل و جابجائی دام می کنند باید از شبکه دامپزشکی و سایر ارگانهای مربوط مجوزهای لازم را دریافت کنند. دام هائی که هویت دار و پلاک کوبی نشده و دارای گواهی حمل بهداشتی – قرنطینه ای دامپزشکی و مجوزهای مربوطه نباشند مصداق کالای قاچاق محسوب می گردند.

در پایان دکتر کامران شفائی از دامداران محترم این شهرستان خواست هر چه سریعتر نسبت به پلاک کوبی و هویت دار کردن دام های خود با مراجعه به مدیریت جهاد کشاورزی و امور دام شهرستان انار اقدام کنند. در این طرح با استفاده از پلاک کردن دام و ثبت کد رهگیری، تمامی مشخصات و اطلاعات هویتی دام از جمله مالک، محل پرورش و نگهداری و … به منظور جلوگیری و کنترل از قاچاق دام ثبت می گردد .

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

آخرین اخبار

تبلیغات

آرشیو ماهیانه

تصویر برگزیده

مردم انار به کمپین #می‌_آیم_چون پیوستند

مردم انار در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی با پیوست به کمپین #می_آیم_چون، نوید خلق حماسه دیگر، اینبار در صحنه انتخابات را دادند. ...

یادداشت های خصوصی