جمعه ۲۷ دی ۱۳۹۸ | Friday 17 January 2020

به گزارش انارما ، جمعی از علما و سخنرانان کشور خطاب به هیأت‌های مذهبی در آغازین روزهای ماه محرم، در راستای دعوت از هیأت‌های سراسر کشور جهت پرداختن به موضوع خطیر خانواده نامه‌ای نوشتند که در بخشی از آن آمده است: هیأت‌ها به جهت موضوع محوری خویش یعنی حیات و ممات اهل‌بیت علیهم‌السلام گره ذاتی […]

به گزارش انارما ، جمعی از علما و سخنرانان کشور خطاب به هیأت‌های مذهبی در آغازین روزهای ماه محرم، در راستای دعوت از هیأت‌های سراسر کشور جهت پرداختن به موضوع خطیر خانواده نامه‌ای نوشتند که در بخشی از آن آمده است:

هیأت‌ها به جهت موضوع محوری خویش یعنی حیات و ممات اهل‌بیت علیهم‌السلام گره ذاتی با موضوع خانواده دارند. نه تنها واژه «اهل‌بیت» به معنای «خانواده» بوده بلکه به استناد روایات تاریخی، پروژه دین اسلام از آغاز بعثت پیامبر صلّی‌الله‌علیه‌وآله تا غصب خلافت امیرالمومنین علیه‌السلام  تا قیام عاشورا و پس از آن، همگی به صورت خانوادگی اجرا شده است و بدون شک تحقق ظهور نیز ربط و نسبتی وثیق با تبلور خانواده‌هایی به رنگ اهل‌بیت علیهم‌السلام خواهد داشت.

در بخش دیگری از این نامه با تأکید بر لزوم توجه به موضوع تقویت بنیان خانواده در مسیر تحقق اهداف انقلاب اسلام و ظهور حضرت حجت آمده است: مسأله خانواده از جنس مسائل فرهنگی است و قطعاً در کوتاه مدّت نتایج چشمگیری ملاحظه نخواهد شد. پیروزی در این صحنه نیازمند صبر و کار مداوم و مستمر است اما شروع مبارزه خود گام بزرگی برای فتح است.

این نامه که مصادف با دومین روز از ماه محرم‌الحرام و با امضای حضرات آیات و حجج اسلام باقری کنی، جاودان، صدیقی، انصاریان، پناهیان، ماندگاری، مؤمنی، کاشانی و عباسی ولدی منتشر شده است را می‌توان هم‌راستا و در جهت تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با مداحان اهل بیت علیهم السلام در سال ۹۷ دانست.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

آخرین اخبار

تبلیغات

آرشیو ماهیانه

تصویر برگزیده

تجمع بزرگ هیات های مذهبی شهر انار در سوگ حاج قاسم سلیمانی و یارانش

تجمع بزرگ مردمی ویژه گرامیداشت شهادت سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی و یارانش همراه با دسته سینه زنی و زنجیر زنی هیئت های مذهبی و عزاداری در امامزاده محمدصالح انار برگزار شد. ...

یادداشت های خصوصی