یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ | Sunday 19 January 2020

یک کلاهبردار با ارسال پیامکی به خبرنگار انارما اعلام کرده که گنجی شامل چند مجسمه و سکه قدیمی پیدا کرده و حاضر است آنرا بفروشد.

به گزارش ” انارما ” ؛چندی وقتی است کلاهبرداران به شیوه ارسال پیامک سعی دارند تا همشهریان اناری در فصل پسته را به شهرهای دور بکشانند و از آنها اخاذی کنند.

این عده از کلاهبرداران که در استان کرمان نیز هستند با ارسال پیامک به به تلفن های همراه با کد شهرستان که اطمینان دارند این کد مربوط به شهرستان های انار و رفسنجان است، به آنها اعلام می کنند که در زمینی در روستا سکه قدیمی به همراه مجسمه خاکی پیدا کردند و این گنج را می خواهند بفروش برسانند.
شگرد این عده از کلاهبرداران به این صورت است که ابتدا پیامکی ارسال و خود و اقوام شان را «سید» معرفی می کنند.
در این پیامک ضمن اعلام پیدا کردن گنج، می نویسند که شماره فرد مورد نظر را از طریق استخاره در قرآن پیدا کردند. این کلاهبرداران با توسل به واژه سید و قرآن و معرفی کردن خود بعنوان یک فرد روستایی ساده لوح سعی می کنند تا اعتماد طرف مقابل را جلب کنند.
در این پیامک فرد را قسم می دهند که در این باره با کسی صحبت نکند و فقط از طریق همان موبایلی که پیامک را دریافت کرده به آنها زنگ بزند.
یکی از این پیامک ها که برای خبرنگار ” انارما ارسال شده است را در تصویر زیر میبینید:

پلیس فتا نیز در این خصوص نیز  از هموطنان درخواست می کند در صورت مواجه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرسCyberpolice.ir   بخش تماس با ما گزارش نمایند و هشدار های پلیس را جدی بگیرید.

انتهای پیام/

 

آخرین اخبار

تبلیغات

آرشیو ماهیانه

تصویر برگزیده

تجمع بزرگ هیات های مذهبی شهر انار در سوگ حاج قاسم سلیمانی و یارانش

تجمع بزرگ مردمی ویژه گرامیداشت شهادت سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی و یارانش همراه با دسته سینه زنی و زنجیر زنی هیئت های مذهبی و عزاداری در امامزاده محمدصالح انار برگزار شد. ...

یادداشت های خصوصی