یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ | Sunday 28 February 2021

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های وزارت کشور گفت: امکان استخدام دهیاران با توجه به تحمیل هزینه گزاف برای دولت مقدور نیست اما گام‌هایی جهت امنیت شغلی آن‌ها در دست اقدام است

به گزارش ” انارما ” ؛  مهدی جمالی‌نژاد در نشستی با شهرداران، شوراهای اسلامی و دهیاران این شهرستان اظهار داشت: مهمترین اقدامات سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها اخذ مصوبه لایحه ارزش افزوده برای شهرداری‌ها و دهیاری‌هاست و کلیه پیشنهادات این سازمان در بودجه ۹۸ محقق شده است.

جمالی نژاد معاون وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری و دهیاری ها و روسای شوراهای اسلامی با حضور نماینده ی مجلس انارکی محمدی و فرماندار شهرستان، شهردار و دهیاران این شهرستان گفت: در یک سالی که مشغول به کار شده ایم با وجود شرایط خاص کشور (نوسان، تحریم، تورم های افسارگسیخته سال گذشته.. ) اتفاقات بسیار خوبی برای دهیاری ها و شهرداری ها افتاده است
اما از از سال گذشته با نام سال طلایی یاد میکنیم زیرا در این یک سال بیش از ۴۵ مورد قانون و آیین نامه و دستورالعمل ها بی نظیر در کشور مصوب شد و برای اولین بار تمامی پیشنهاد‌های ما در سال ۹۸ محقق شد.

وی افزود در بودجه ۹۸ من باب  هزینه قیر از ۱۰۰ درصد ۵۸ درصد آن مربوط به راه و شهرسازی است و ۲۸ درصد توسط بنیاد مسکن برای دهیاری‌ها و ۱۷ درصد برای شهرداری اختصاص داده شده است که خوشبختانه در مصوبه هیئت وزیران که هفته پیش گرفته شد تا پایان سال ۴۰۰ میلیارد تومان در اختیار ما قرار خواهد گرفت و تا یک یا دوهفته ی اینده به حساب شهرداری و شوراهای شهر واریز خواهد شد.

معاون وزیر کشور در انار عنوان داشت: از دیگر اقدامات این سازمان پیگیری استخدام کارکنان شهرداری‌ها است که در کشور بالغ بر ۳۷ هزار دهیاری و بیش از یک هزار و ۳۰۰ شهرداری وجود دارد و متاسفانه امکان استخدام دهیاران با توجه به تحمیل هزینه گزاف برای دولت مقدور نیست اما گام‌هایی جهت امنیت شغلی آن‌ها در دست اقدام است.

وی گفت شهرداران و دهیاران می‌توانند از تسهیلات کم‌بهره برای خرید ماشین‌آلات سنگین و… ضمن درخواست، استفاده کنند.

احمد انارکی‌محمدی نماینده مردم انار و رفسنجان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: شهرستان انار اولین شهر ورودی استان کرمان از سمت شمال است و قرارگرفتن این شهرستان در مرکز ثقل جاده ترانزیتی کشور موجب شده روزانه بیش از ۲۸هزار خودرو سبک و سنگین از این محور عبور کنند.

وی در ادامه خواستار تأمین ماشین‌آلات سنگین و  آتش‌نشانی پیشرفته شد.

گزارش و عکس : نرگس طراغانی

 

آخرین اخبار

تبلیغات

آرشیو ماهیانه

تصویر برگزیده

اطلاعیه مهم / پیج انارما به دلیل انتشار اخبار ، فیلم و تصاویر سردار دلها از دسترس خارج شد

به اطلاع شما همراهان همیشگی رسانه مردمی انارما می رساند پیج دوم اینستاگرام با آدرس زیر متعلق به پایگاه اطلاع رسانی انارما راه اندازی شده است ...

یادداشت های خصوصی