سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ | Tuesday 28 May 2024

کشف جسد از درون چاه یک باغ

در پی اعتراف متهم، کارآگاهان جنایی پلیس آگاهی با هماهنگی قضایی با بازپرس سربازیان

دو مرد افغان که در پی آشنایی با یک زن ایرانی، او را به باغی در شهریار کشانده و با ضربه‌های چوبدستی کشته بودند، تحت تعقیب پلیس قرار گرفتند که یکی از آنها دستگیر شد و جستجو برای دستگیری همدست وی ادامه دارد.

635131079650088569

به گزارش انارما، روز پانزدهم تیر ماه امسال والدین زن جوانی با حضور در شعبه ششم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان شهریار در غرب استان تهران، خبر گم شدن وی را به ماموران اطلاع دادند.

آنها گفتند زن جوان برای خرید از خانه خارج شده و دیگر بازنگشته و جستجو ها برای یافتن وی بی نتیجه بوده است.

با تشکیل پرونده ای در این رابطه، تحقیقات برای یافتن زن گمشده آغاز شد تا این که هفته گذشته کارآگاهان جنایی اداره آگاهی شهریار اطلاع یافتند زن گمشده روز حادثه از یک آژانس خودرویی کرایه کرده تا او را به یکی از مناطق شهریار منتقل کند.

در ادامه این آژانس کرایه خودرو شناسایی و در تحقیق از مسئولان و رانندگان این مرکز معلوم شد روز حادثه یکی از رانندگان، زن جوان را سوار خودرویش کرده است.

ردپای یک افغان در گم شدن زن جوان

به این ترتیب این راننده به پلیس آگاهی احضار شد و در بازجویی گفت زن جوان را سوار خودرو کرده و پس از طی مسافتی، به خواسته او یک مرد افغان هم سوار خودرویش شده و هر دو مقابل یک باغ پیاده شده اند.

در ادامه ماموران با هماهنگی قضایی به محل باغ اعزام و متوجه شدند فقط یک تبعه افغان که کارگر باغ است در این محل حضور دارد.

فرار متهمان

در این مرحله با تحقیق از این کارگر افغان مشخص شد او روز حادثه کلید باغ را به دو نفر از هموطنانش داده تا آنها ساعاتی در نبود وی، از باغ نگهبانی کنند، اما وقتی بازگشته، متوجه شده از هموطنانش خبری نیست و آنها تلفنشان را نیز پاسخ نمی دهند. با جمع بندی این اطلاعات، جستجوی گسترده پلیس برای دستگیری دو مرد افغان و رازگشایی از سرنوشت زن ایرانی ادامه یافت تا این که 30 مرداد امسال یکی از متهمان فراری دستگیر شد.

متهم افغان با انتقال به پلیس آگاهی شهریار، به قتل زن جوان با همدستی دیگر هموطن افغان خود اعتراف کرد.

اعتراف به جنایت

متهم در باره نحوه آشنایی با زن جوان و قتل او گفت: چندی پیش با زن ایرانی ـ مقتول ـ آشنا شدم. روز حادثه او را همراه دوستم به باغی که یکی از دوستانم سرایدار آنجاست، بردیم. هنگام گفت وگو، با هم درگیر شدیم و من و دوستم با ضربه های چوبدستی، او را کشته و جسدش را در چاه همان باغ ـ که پنج متر عمق داشت ـ انداختیم و با سرقت پول و گوشی تلفن همراهش، متواری شدیم.

وی اضافه کرد: چند روز بعد گوشی تلفن همراه مقتول را به یک مرد افغان فروختیم و پول آن را تقسیم کردیم.

کشف جسد از درون چاه یک باغ

در پی اعتراف متهم، کارآگاهان جنایی پلیس آگاهی با هماهنگی قضایی با بازپرس سربازیان، رئیس شعبه ششم دادسرای عمومی و انقلاب دادسرای شهریار همراه متهم برای کشف جسد زن جوان به محل حادثه اعزام شده و جسد زن گمشده را از درون چاه خارج و به پزشکی قانونی منتقل کردند.

در ادامه ماموران، خریدار گوشی تلفن همراه مقتول را ـ که او نیز یک مرد افغان بود ـ دستگیر کردند.

بنا بر این گزارش، برای متهم به قتل و خریدار اموال مسروقه از سوی بازپرس شعبه ششم دادسرای عمومی و انقلاب شهریار قرار قانونی صادر شد. تحقیقات تکمیلی برای دستگیری همدست عامل جنایت، ادامه دارد.

منبع:جام جم

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

حکم پرونده سرقت آب در انار صادر شد

حکم پرونده برداشت غیر مجاز از آب شرب در یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان انار صادر شد. ...

یادداشت های خصوصی