پنج شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ | Thursday 28 May 2020

سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان انار گفت :در راستای مقابله با مخاطرات ناشی از آلودگی هایی نظیر کرونا ویروس از طریق فرآورده های خام دامی هر گونه قطعه بندی گوشت مرغ در مراکز عرضه شهرستان ممنوع می باشد و همشهریان محترم مرغ را بصورت بسته بندی تهیه و در منزل اقدام به قطعه بندی نمایند

به گزارش  ” انارما ” ؛ دکتر کامران شفائی سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان انار گفت : عرضه فرآورده های خام دامی و مواد پروتئینی بسته بندی شده علاوه بر مزیت اقتصادی به ارتقاء سطح بهداشت عمومی جامعه نیز کمک می کند. تغییر فرهنگ مصرف خانوارها به سوی مواد پروتئینی و فرآورده های خام دامی بسته بندی شده، باعث رونق تولید و ارتقاء سطح بهداشت عمومی می گردد .

وی گفت: با توجه به استقرار فرهنگ بهداشتی در جامعه و گسترش این فرهنگ، یکی از اولویت های کاری دامپزشکی کمک به رونق تولید و راه اندازی و توسعه مراکز بسته بندی بهداشتی فرآورده های خام دامی و پروتئینی می باشد. اطلاع رسانی به مردم و مخاطبین از لحاظ رعایت بهداشت مواد غذائی و خرید آلایش دامی بصورت بسته بندی شده توسط دامپزشکی مثمر ثمر بوده و رضایت مردم را نشان می دهد. این گونه فرآورده های بسته بندی شده که دارای لیبل و بر چسب اطلاعاتی تاریخ تولید و انقضاء که مورد بازدید بهداشتی کارشناسان و مسئولین فنی دامپزشکی نیز قرار می گیرد دارای اهمیت و توجه ویژه ای می باشد. یکی از وجه های مهم و قابل تأمل در بسته بندی فرآورده های خام و آلایش دامی و پروتئینی این است که مردم مطمئن می شوند مواد بسته بندی شده در کشتارگاه تهیه و به نوعی کشتار غیرمجاز نبوده و با توجه به بازرسی بهداشتی که توسط کارشناسان دامپزشکی انجام می شود به شکل مضاعف از نظر بهداشتی و بار میکروبی در وضعیت بسیار مناسبی قرار دارند.

وی افزود: در راستای مقابله با مخاطرات ناشی از آلودگی هایی نظیر کرونا ویروس از طریق فرآورده های خام دامی هر گونه قطعه بندی گوشت مرغ در مراکز عرضه شهرستان ممنوع می باشد و همشهریان محترم مرغ را بصورت بسته بندی تهیه و در منزل اقدام به قطعه بندی نمایند . از خرید و عرضه تخم مرغ بدون تاریخ تولید و انقضاء و هویت جدا خودداری کرده و در مراکز عرضه گوشت قرمز هر گونه فرآوری و طعم دار کردن گوشت ممنوع و چرخ کردن گوشت فقط بنا به درخواست متقاضی و در حضور مشتری با رعایت ضوابط بهداشتی مجاز می باشد . عرضه ماهی در مراکز عرضه بایستی بصورت بسته بندی صورت گیرد و مردم از خرید ماهی از خودروهای سیار و دوره گرد و دستفروش اکیدا اجتناب نمایند . اهمیت مصرف فرآورده های خام دامی و پروتئینی بهداشتی که دارای بسته بندی و هویت شناسنامه ای می باشند علاوه بر ایجاد اشتغال و رونق تولید و توسعه اقتصادی، یک عامل محافظ و نگهداری کننده است که مواد غذائی را در برابر صدمات فیزیکی، میکروبی و … محافظت کرده و از آلودگی آنها طی مراحل حمل و نقل، نگهداری، توزیع و عرضه جلوگیری می نماید .

در پایان دکتر کامران شفائی از همشهریان محترم خواست کلیه موارد بهداشتی را در هنگام خرید رعایت نموده و از مراکز عرضه فرآورده های خام دامی که مورد تأئید دامپزشکی می باشند اقلام مورد نیاز خود را تهیه نمایند و در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی در مراکز عرضه و سطح شهر به واحد بازرسی و نظارت بهداشتی شبکه دامپزشکی شهرستان انار با شماره تلفن های ۳۴۳۸۷۸۶۰ و ۳۴۳۸۶۶۹۵ اطلاع داده تا با متخلفین طبق قوانین سازمان دامپزشکی کشور  برخورد لازم صورت گرفته و به مراجع محترم قضائی معرفی گردند.

انتهای پیام/

 

آخرین اخبار

تبلیغات

آرشیو ماهیانه

تصویر برگزیده

نماز عید سعید فطر در امین شهر برگزار شد

به گزارش انارما؛ همزمان با فرارسیدن عید بندگی خدا نماز عید سعید فطر باحضور مومنین خداجو نماز عید سعید فطر به امامت حجت الاسلام والمسلمین فلاحی امام جمعه امین شهر درجوار بوستان شهدای گمنام این شهر با ر ...

یادداشت های خصوصی