پنج شنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ | Thursday 29 February 2024

محمد قاسمی پور اناری زاده مسئول دفتر نمایندگی هفته نامه سمنگان در استان یزد درگذشت

به گزارش انارما مدیرمسئول هفته نامه سمنگان  با ابراز تاسف از اعلام این خبر گفت: محمد قاسمی که عمری را در کسوت ارزشمند خبرنگاری طی کرده بود از سال ۱۳۹۰  مسئولیت نمایندگی هفته نامه سمنگان در یزد را بر عهده داشت.
عصمت قدیری افزود: متاسفانه در آخرین روزهای اسفند ۹۸ باخبر شدیم که این خبرنگار مردمی و مهربان بر اثر ایست ناگهانی قلبی بدون هیچ گونه عارضه ای به دیار باقی شتافت.
قدیری با ابراز تاسف شدید این ضایعه بزرگ را به جامعه مطبوعاتی و خبرنگاران استان یزد و شهرستان انار و خانواده محترم ایشان تسلیت گفت.
محمد قاسمی پور اناری زاده ۴ آبان ۱۳۲۲ در یزد متولد شد. پدرش اهل شهرستان انار و مادرش یزدی بود ، وی کار مطبوعاتی را از سال ۴۲ در دکه ی مطبوعاتی آریا با نمایندگی روزنامه توفیق در میدان امیرچخماق یزد شروع کرد و همزمان توزیع روزنامه های صبح و اطلاعات را هم بر عهده داشت.
قاسمی در سال ۱۳۴۵ ازدواج کرد که حاصل این ازدواج ۴ فرزند پسر می باشد.
در سالهای ۵۷ و ۵۸ سرپرست رورنامه بامداد یزد شد و پس از توقیف این رورنامه، سرپرستی روزنامه های ابرار و رسالت را بر عهده گرفت.
وی به عنوان خبرنگاری فعال با  ارگان های دولتی مثل نیروی انتظامی، بهزیستی، کمیته امداد، استانداری، ارشاد اسلامی و… در استان ارتباط نزدیک داشت.
مرحوم قاسمی از اوایل انقلاب با روزنامه منشور برادری همکاری داشت و سپس سرپرستی نهضت شمال  و روزنامه قومس و سرپرستی دفتر نمایندگی هفته نامه سمنگان در استان یزد  را از سال ۱۳۹۰ عهده دار شد.
وی خود را نوکر و خادم ارباب خود امام حسین(ع) می دانست و از افتخارات تمام عمرش شرکت در مراسم سوگواری سالار شهیدان آقا اباعبدالله الحسین(ع) بود و این یکی از شاخصه هایش بود که در طول سال در شهر دار العباده هر کجا مراسمی بنام امام حسین برپا بود شرکت داشت.
این خبرنگار ارزشی در کارهای خیر و کمک به مستمندان به ویژه افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هم پیشقدم بود و هر کس که مشکلی داشت و به او مراجعه میکرد برای رفع مشکلاتش اقدام می نمود.
▪️محمد قاسمی در ۲۲ اسفند ۹۸ بر اثر عارضه ی قلبی درگذشت.
انتهای پیام/

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

بازدید مدیرکل تبلیغات اسلامی استان از مسجد تاریخی خواجه شریف انار

به گزارش پایگاه خبری “انارما”، حجت الاسلام والمسلمین شهابی مدیر کل تبلیغات اسلامی استان کرمان در بدو ورود به شهرستان انار باحضور درحرم امامزاده محمد صالح به مقام این آستان مقدس و شهیدان سر ...

یادداشت های خصوصی