یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ | Sunday 25 February 2024

سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان انار گفت: بیش از ۴۸۰ کیلوگرم فرآورده های خام دامی غیرقابل مصرف و فاسد توسط شبکه دامپزشکی شهرستان انار کشف، ضبط و معدوم سازی شد

به گزارش ” انارما “؛ شفائی سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان انار گفت: یکی از وظایف مهم و حساس و خطیر دامپزشکی، حفظ، حراست و تأمین و ارتقاء امنیت غذائی و سلامت جامعه می باشد که کارشناسان مجرب واحد نظارت اداره دامپزشکی شهرستان انار بصورت مستمر از واحدهای عرضه فرآورده های خام دامی و پروتئینی، رستورانها، کبابی ها و … بازدید کرده و در صورت مشاهده تخلف بهداشتی با آنها برخورد قانونی صورت می گیرد.

وی گفت: در طی بازدید و سرکشی بازرسان و کارشناسان بهداشتی این اداره بصورت سرزده یکی از رستوران های این شهرستان بیش از ۴۸۰ کیلوگرم فرآورده های خام دامی ( گوشت قرمز و سفید ) غیر قابل مصرف و فاسد کشف و پس از هماهنگی های لازم با مراجع قضائی و انتظامی از چرخه عرضه و مصرف خارج و ضبط و معدوم سازی گردید. این فرآورده ها که بصورت منجمد و تاریخ مصرف گذشته و دارای علائم فساد مشهود ( رنگ و بوی غیر طبیعی و غیر متعارف ) بودند و افراد متخلف در این خصوص به مراجع قضائی معرفی گردیدند تا برخورد قانونی با آنها صورت گیرد.

دکتر کامران شفائی در پایان از شهروندان گرامی خواست که فرآورده های خام دامی و پروتئینی مورد نیاز خود را از مراکز معتبر و مورد تأئید دامپزشکی تهیه نمایند و در صورت مشاهده هر گونه تخلف و مورد مشکوک را به واحد نظارت اداره دامپزشکی شهرستان انار با شماره تلفن های ۳۴۳۸۷۸۶۰ و ۳۴۳۸۶۶۹۵ اطلاع داده و یا مراجعه نمایند تا با متخلفین طبق دستورالعمل های سازمان دامپزشکی کشور برخورد قانونی صورت گیرد و در صورت لزوم به مراجع قضائی معرفی گردند. وی همچنین از کلیه تولید کنندگان و عرضه کنندگان فرآورده های خام دامی این شهرستان که با رعایت موازین بهداشتی موجبات سلامت جامعه را فراهم میکنند تقدیر و تشکر نمود .

انتهای پیام/

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

بازدید مدیرکل تبلیغات اسلامی استان از مسجد تاریخی خواجه شریف انار

به گزارش پایگاه خبری “انارما”، حجت الاسلام والمسلمین شهابی مدیر کل تبلیغات اسلامی استان کرمان در بدو ورود به شهرستان انار باحضور درحرم امامزاده محمد صالح به مقام این آستان مقدس و شهیدان سر ...

یادداشت های خصوصی