یکشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۲ | Sunday 28 May 2023

نشست خبری شهردار انار با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه روز شنبه ۱۰ خرداد در پارک جدید بانوان انار برگزار شد

به گزارش ” انارما ” ؛ نشست خبری شهردار انار با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه روز شنبه ۱۰ خرداد در پارک جدید بانوان انار برگزار شد.

برگزاری جشنواره ” عید تا عید ” در انار

رحیمی شهردار انار گفت : امسال به دلیل وجود کرونا اکثر برنامه‌های فرهنگی ما مانند آش شنبه سال، جشن‌های شعبانیه و…که توسط شهرداری برگزار میشد لغو گردید، به همین دلیل برای جایگزینی برنامه‌های فرهنگی با مشورت با یک مشاور طرح‌های ایده آلی را برای ما ارائه داد بعد از بررسی وجمع بندی قرار شد که یک جشنواره و یا برنامه با عنوان عید تا عید در خانه بمانیم حول محور کرونا برگزار شود.

شهردار انار افزود:این برنامه در رده‌های سنی از خردسالان وکودکان تا بزرگسالان اجرا میشود و در عید غدیر جشنواره و اختتامیه ویژه‌ای برگزار خواهد شد و نهایتا به اثرات برتر، جوایز نفیسی اهدا خواهد شد.

 

مسائل مالی شهرداری شفاف است

علی رحیمی شهردار انار در نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه افزود:  اینکه گفته می شود مواردی از فساد مالی وجود دارد چنین چیزی نیست و شایعه است و اصلا برخی از اینها اشکالات اداری است.

وی گفت: اگر تخلفاتی در سیستم شهرداری وجود داشته باشد به شدت در پی آن هستیم و اگر موضوعی مشاهده بشود با آن برخورد می شود .
شهردار انار گفت: اگر اختلافی در حسابرسی باشد جامعه حسابرسی و بازرسی مداخله، بررسی و در نهایت اعلام نظر می کنند.
آیا شهرداری انار به جای تمرکز بر امور عمرانی ، به کار های تبلیغاتی میپردازد؟
علی رحیمی شهردار انار در پاسخ به سوال خبرنگار انارما؛ در خصوص “شهرداری انار به جای تمرکز بر روی طرح های عمرانی و زیرساختی شهرانار به امور تبلیغاتی و بصری میپردازد” گفت: طبیعتا چون کار فرهنگی در بین عموم مردم بازتاب و جلوه پیدا میکند بیشتر به چشم می آید اما باید به این‌نکته توجه داشت که بودجه فرهنگی شهرداری انار کمتر از ۵درصد است در صورتیکه به شهرداری های مناطق توصیه میشود بودجه فرهنگی شهرداری را به ۳۰درصد برسانند.وی با رد این ادعا که شهرداری در  امور عمرانی کم کاری میکند افزود: در بحث مسائل عمرانی و زیرساختی نیز مجموعه شهرداری با نهایت تلاش خود کار میکند که احداث پارک مجهز بانوان نمونه ای از تلاش های شهرداری انار برای ایجاد یک فضای مطلوب ورزشی،تفریحی و فرهنگی برای شهروندان است.شهردار انار همچنین عدم احداث و ساماندهی میدان امام علی شهر انار را از نقاط ضعف شهرداری دانست و گفت :متاسفانه چندین سال است که علیرغم پیگیری ها برای ساماندهی این میدان به دلیل مشکلات حقوقی که بین شهرداری و اداره اوقاف در بحث تعیین تکلیف اراضی موقوفه   بوجود آمده فعلا طرح راکد مانده است‌.
بودجه ۱۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیونی شهرداری انار در سال ۹۹
علی رحیمی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه در پاسخ به سوال خبرنگار انارما در خصوص بودجه سال ۹۹ گفت: به دلیل شیوع ویروس کرونا نتوانستیم در انتهای سال گذشته بودجه سال جدید را به تصویب برسانیم که با موافقت شورا فعلا بصورت دو_دوازدهم از بودجه ۹۹ فعالیت میکنیم .وی افرود: بودجه ای قریب ۱۵میلیارد و ۴۰۰میلیون تومان بودجه برای سال ۹۹ شهرداری انار در نظر گرفته شده که در اولین جلسه شورای شهر برای تصویب مطرح خواهد شد.رحیمی در‌ خصوص تعامل شورای شهر و شهرداری گفت: خوشبختانه اکنون تعامل خوبی بین شهرداری و اعضای شورای شهر برقرار شده که این تعامل با ورود عضو علی البدل (خانم اکبری) به شورای شهر بیشتر و پررنگ تر شده است.وی در خصوص حادثه ای که در‌ ماه گذشته در جاده ورودی شهر انار از امینشهر بواسطه برخورد با خاکریزهای جاده ای رخ داده گفت: ضمن آرزوی سلامتی کامل برای جوانی که در این حادثه آسیب دیده باید بگویم که طبق نظر راهنمایی و رانندگی در این حادثه شهرداری ۵۰درصد مقصر شناخته شده که البته احتمال تجدید رای کارشناسی در این زمینه وجود دارد‌.

شهردار‌انار در‌ ادامه با اشاره به همکاری و تعامل بسیار خوب نماینده سابق مردم انار در‌مجلس در‌ بحث جذب اعتبارات عمرانی برای شهرداری انار گفت: در زمینه جذب اعتبارات برای احداث سالن ورزشی پارک بانوان از تلاش هاو پیگیری های آقای انارکی محمدی تشکر‌میکنم.
وی افزود: ضمن آرزوی موفقیت برای نماینده جدید آماده هرگونه تعامل با آقای جلالی در‌جهت پیشرفت و آبادانی شهر انار هستیم.

۲۰ میلیارد تومان بودجه مورد نیاز برای آسفالت خیابان های شهر انار / عملیات روکش و لکه گیری آسفالت معابر شهرانار بزودی آغاز می شود

شهردار انار در گفت و گو با اصحاب رسانه و درجواب سوال خبرنگار انارما یکی از گلایه‌های همیشگی شهروندان را پیرامون کیفیت نامطلوب آسفالت انار دانست و اظهار کرد: کیفیت نامطلوب و عمر به اتمام رسیده آسفالت انار معضل بزرگ شهر است شهرداری انار برای آسفالت اصلی ترین خیابان ها و در برخی کوچه های شهر نیازمند ۲۰ میلیارد تومان اعتبار می باشد که هنوز تخصیصی در این صورت انجام نشده است و مطمئنا رسیدگی به شهر توسط شهرداری با تامین اعتبارات صورت خواهد پذیرفت.
وی در ادامه خاطر نشان کرد کارخانه‌های آسفالت سازی به دلیل ماهیت کاریشان و با وجود ویروس کرونا اقدام به تعطیلی داشته اند اما با آغاز پروژهای جهاد نصر در انار  عملیات ترمیم و لکه گیری معابر شهر در دست اجرا خواهیم داد که با توجه به درخواست های مکرر شهروندان و همچنین گزارشات کارشناسان شهرداری مبنی بر ترمیم آسفالت معابر، بر آن شدیم تا اجرای لکه گیری خیابان ها و معابر اصلی شهر که یکی از خواسته های بحق شهروندان از شهرداری  است را از ۱۵ خرداد آغاز کنیم.
بکارگیری نیرو در شهرداری غیرقانونی نبوده / برگزاری آزمون برای جذب نیروی استخدامی و قراردادی در شهرداری های شهرستان

به گزارش ” انارما ” ؛ با اشاره به دست‌های پنهان در بکارگیری نیروهای غیرقانونی در شهرداری انار، رحیمی شهردار انار مدعی است ورود نیرو به شهرداری، همه بر اساس ضوابط و مقررات به صورت حجمی و شرکتی صورت گرفته و هیچ‌کدام از این موارد غیرقانونی نبوده است کمااینکه این افراد از طریق فرخوان شرکت ها به درخواست و بنا به نیاز شهرداری به کار گرفته شده‌اند.

علی رحیمی شهردار انار، با تاکید بر اینکه شهرداری در بحث به کارگیری نیرو چارچوب مشخصی دارد، گفت: پیگیر هستیم تا اینکه در شهریورماه امسال برگزاری آزمون برای جذب نیروی استخدامی و قراردادی در شهرداری های شهرستان انجام شود.

با وجود کمبود سطل زباله مشارکت مردمی در مدیریت پسماند نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند

معاونت خدمات شهری شهرداری انار در این نشست درخصوص کمبود سطل‌های زباله در معابر اظهار داشت: در بحث سطل زباله وفرهنگ زباله متاسفانه مشکلاتی وجود دارد،اکثر شهرها در خیابان‌ها ومعابر شهری سطل زباله نیست، بدلیل وجود سطل زباله در معابر نه تنها در شهرستان انار بلکه در بیشتر مکانها مشکلات دیگری چون ریختن زباله تر داخل سطل باعث به وجود آمدن بوی گندی جلوی مغازه‌ها بشود، به دلیل عدم رعایت تفکیک زباله نمیتوان سطل‌های زباله را در معابر وخیابان‌ها قرار داد، نمونه آن سطل‌هایی که محفظه توری مانند داشتند و در مجتمع‌های مسکونی قرار دادیم که متاسفانه فضای کثیف تری را ایجاد کرد.

صوراسرافیل افزود: مشارکت مردمی در مدیریت پسماند نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند، شهروندان باید علاوه بر تلاش برای تولید پسماند کمتر، جداسازی اولیه پسماندها را در منازل انجام دهند و روابط عمومی شهرداری نیز در خصوص آموزش این فرهنگ اقداماتی را انجام خواهد داد.

در پایان با بازدید از نقاط مختلف پارک جدید بانوان شهردار انار گفت : اولین پارک تخصصی بانوان گرامی شهر انار است که از ساعاتی از شب به صورت خانوادگی بازگشایی  و پس از اجرای عملیات عمرانی این پروژه مبلمان شهری و فضای سبز آن نیز در کمترین زمان اجرا و بزودی افتتاح خواهد شد.

گزارش : مهدی خلیلی

عکس : اسماعیل یعقوبی

 

 

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

تصاویری از نمایشگاه طراحی و نقاشی چهره شهدا در انار

دومین نمایشگاه طراحی و نقاشی چهره شهدا  به صورت زنده، ویژه شهید حاج قاسم سلیمانی ، شهدای مدافع حرم و امنیت سال ۱۴۰۱ به همت کانون بسیج هنرمندان شهرستان انار به کار خود پایان داد. ...

یادداشت های خصوصی